همه چیز در مورد بدنسازی

آشنایی با اصول علمی بدنسازی

پاسخ به سئوالات

 • powder for mixing protein drinks
 • over 80% of protein in its pure form
 • Preparation: add 30g powder (2 heaped teaspoons) to 300ml nofat milk and stir.
 • available in several flavours
 • Contents: 750g (= 25 portions
 • + نوشته شده در  شنبه سی و یکم شهریور 1386ساعت 2:21 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال صالح گرامی

  سلام خدمت دوست عزیزیم آقا مهدی
  اول از همه باید به اونی که در مورد وبلاگ شما چرت و پرت گفته بود بگم تو که سواد خوندن نوشتن نداری چرا نظر می دی؟!!
  بچه ها من خودم دانشجوی سال سوم داروسازیم. این آقا مهدی و گروهش کارشون خیلی ردیفه !!
  آخه من راستش اوایل به نظرشون در مورد دارو ها و مکمل ها شک داشتم... واسه همین توی تمام کتاب های مرجع داروسازی تحقیق کردم!!!!
  ولی خداییش تمام عوارض و مکانیسم اثر داروها پزشکی و کاملا علمیه!!!
  حالا خدمت آقا مهدی یه سوال داشتم: من حدودا یک ماه که تمرین می کنم وزنم 58 و قدم 174 اولا می خواستم ببینم چقدر کمبود وزن دارم؟
  دوما می خوام از مکمل استفاده کنم ولی فعلا هزینه خرید اون 4 قلم که به یکی از
  بچه ها معرفی کرده بودید( کراتین کربو منو هیدرات- گلوتامین- پروتئین وی- آرژنین)
  رو ندارم و می خواستم فقط کراتین و یکی از این 3تا رو مصرف کنم. کدوم رو به همراه کراتین مصرف کنم بهتره؟
  { من اینجا دانشجویم و تو خونه دانشجویی نمی تونم زیاد بخورم( وقتشو ندارم)}
  بازم از وبلاگت ممنون

  جواب

  دوست گرامی وزن شما با نوع استخوانبندی شما ارتباط دارد ولی حدودا ۱۵ کیلو تا نرمال فاصله داارید پیشنهاد میکنم فعلا از پروتئین وی استفاده کنید موفق باشید.و

  سئوال شهرام گرامی

  اقا مهدی سلام.من میخوام سوستانون 250 را با دکا 250 مصرف کنم .در مورد طریقه مصرف آن. و آیا در طول دوره نیازی به مصرف آنتی استروزن میباشد.مرا راهنمایی کنید.mer30

  با عرض سلام.اگر میشود مرا درمورد فیناپلیکس وجوابدهی آن مرا راهنمایی کنید

  جواب

  پیشنهاد میکنم مصرف نکنید

  دوز مصرفی دارو به سن . جنس وزن سابقه بیماری  سطح فعلی هورمونها و ..... بستگی دارد اما به خاطر اینکه پاسخی به شما داده باشم مصرف نرمال آن اگر به صورت تنها استفاده شود ۵۰۰ میلی گرم در  هفته است اما اگر همراه با یک استروئید دیگر مصرف شود معمولا تا ۲۵۰ میلی گرم آنرا کاهش میدهند.  در بعضی از افراد ۴۰۰ میلی گرم دکا و ۵۰۰ میلی گرو سوستاتنو در هفته نیز توصیه شده است.

  در مورد فیناپلکس اگر از نوع قرص آن استفاده کنید مصرفش کمی سخت میباشد البته نوع تزریقی ان نیز هست در مورد جوابدهی: چون در ایبن دارو از استات ترین بولن استفاده شده به سختی به استروژن تبدیل میشود بنابر این حجم پایداری به همراه دارد.البته مصرف این دارو در دام بیشتر است. ئر ضمن این دارو باید در لیست داروهای ممنوع باشد.< مطمئن نیستم>

  مطلب میثم گرامی


  web loge ghshangi dari
  movafagh bashi
  ya ali
   

  سخنان علی گرامی

  در مورد ویدر باید بگم که این مارک یکی از بی مصرف ترین مارک هاست. این از این و در مورد وار کردن مکمل از ترکیه و دبی هم باز باید به عرض برسانم که اگه تو عمرت یک بار هم یک مکمل را از نزدیک می دیدی خر فهم می شدی که اجناس دبی ضایع ترین اجناس های بازار هستند و کسی که کارکشته این کار باشد تا می تواند از آن دوری می کند. حالا دانشمند جان! جنس دبی به مردم نسخه می کنی. در مورد جنس ترکیه هم باید بگم باز هم تیرت به خطا رفت دانشمند!
  مکمل اصل و درست و حسابی از ترکیه وارد نمی شه. پریموبولان های ترک هستند که خوب اند وگرنه مکمل های غذایی ترک از دم تجارتی و در برخی مواد قلابی هم هستنددر مورد این داروی اکسی متانول!!! هم توضیحاتی که قبلا داده بودید را باز هم بدهید خیلی بامزه بودندباز هم پروتئین ویدر نسخه کردی. ویدر پروتئین 80 درصد اش کجا بود؟تو اصلا کراتین مارک ویدر رو از نزدیک دیدی؟ کراتین مارک ویدر در داخل ایران یا نهایتا در مالزی پر می شه و این مارک از مکمل ها که در ایران عرضه می شه یکی از به درد نخورترین مارک هایی است که هیچ اثری از آن نصیب کسی نشده است. چی از خودت مهمل می بافی کراتین ویدر خوبه؟من می خوام بدونم این چه دارویی است که به کمک آن می توان از افت حجم سینتول جلوگیری کرد؟؟!! همین جور دهن ات رو باز می کنی و حرف می زنی دیگه. مردتیکه نفهم! وبلاگ اس ام اس و جوک و شر و ور نیست که همین جوری دهن ات رو باز می کنی هر چی به ذهن ات می آد به خورد مردم می دی.
  این مهملاتی که به تقلید از یک سایت دیگه که قبلا ازش دزدی می کردی در زیر این اسکلت گذاشته رو اون سایت در حق افرادی چون تو نوشته بود حالا واسه خودت از این و اون ایراد هم می گیری؟؟قربان این پشتوانه علمی شما بروم انگار همین چندی قبل عمه جورج بوش بود که در مورد دارویی موسوم به اکسی متونول!!! توضیحات علمی می داد و بعد روشن شد که اسم این دارو اکسی متولون است!!! همین صفحه هم در مورد سینتول افاضات ادب کرده اید که با مصرف برخی داروها می توان حجم حاصل شده از این دارو را حفظ کرد. کمی مطالعه کن بعد بشین جای استاد و از خودت برای این و اون نسخه بپیچ
  آخه خل و چل! سینتول به خودی خود داروی بیچاره کننده ای هست و تو هم با این مهمل بافی هایی که می کنی احساس مسئولیت نمی کنی یکی بره کار دست خودش بده؟با چه دارویی می توان از افت این حجم کاست. چرا مهمل می بافی؟ کدام دارو وجود دارد که از اقت حجم سینتول کم بکنه؟ حجم سینتول ناشی از تجمع آب میان بافتی در ناحیه تزریق است و با چه دارویی می شه از این افت جلوگیری کرد؟ خودت خنده ات نمی گیره برا خودت مسخره بازی راه انداختی؟
   
  سخنی با علی گرامی

  سعی میکنم به ترتیب به مطالب شما بپردازم. اما قبل از آن بسیار خوشحالم که شما با وجودی که مطالب من را قبول ندارید و به قول خودتان به پشتوانه علمی من اعتقادی ندارید باز هر روز تمامی مطالب را سطر به سطر میخوانید و مانند یک معلم دلسوز به دنبال گرفغتن غلط املائی از آنها هستید و خرسندم از این که شما هر روز از من امتحان فارماکولوژیمیگیرید در قالب سئوالاتی که با نام شهرام مطرح میکنید. برای من بسیار واضح است این سئوالات را از روی کتاب میپرسید اما اگر این کتاب را از دست شما بگیرند چه سئوالی دارید. دوست عزیز این امتحانات را من و دوستانم سالها پیش گذراندهایم و ممنونیم که این سئوالت شما باعث میشود  ما دوباره مروری بر آنها داشته باشیممن قبلا گفته بودم باز هم میگوئیم حاضرم با استاد شما در زمینه دارو شناسی و پزشکی منا ظره داشته باشم به شرطی که قبل از آن هر دو طرف مدارک پزشکی و علمی خود را ارایه کنند.

  دوست عزیز من هیچ ادعائی ندارم بلار ها گفته ام در حد دانش خود پاسخگو هستم اگر کسی از مطالب من خوشش نمی آید یا سطح آن را پائین تر از دانش خود میداند لزومی ندارد وقت خود را با خواندن به قول شما مهملات من صرف کند کسانی که در زمینه مکملها از من سئوال میکنند از من نظر میخواهند و نظر من حجت نیست تنها یکح نظر است انها ممکن است نظر افراد متعددی را جویا شوند ولی در نهایت خود تصمیم میگیرند.

  اگر شما در زمینه ای دارای آگاهی و دانش مستند هستید میتوانید برای خود یک وبلاگ یا سایت راه اندازی کنید و شروع به اطلاع رسانی کنید .

  من در اینجا اعلام میکنم صمیمانه دست یاری شما را میفشارم و حاضرم از دانش شما استفاده کنم و اطلاعات خود را کامل کنم.

  اما در مورد مطالب شما

  شما سئوال کرده بودید  میشود از افت حجمی که توسط سینتول به دست میآید جلوگیری کرد .پاسخ داده بودم بله. باز هم میگویم بله. دوست عزیز من میدانم که که در محل تزریق تجمع آب و املاح به وجود میآید. اما سئالم از شما این است< به خاطر کاملا کردن معلومات خودم> ایا  تزریق این دارو به خاطر تجمع آب صورت میگیرد. اثرات دیگر این دارو چیست. ایا تجمع بیش از حد آب و املاح که از عوارض این دارو است را نمیتوان کاهش داد. علت تجمع آب و املاح به چه دلیل است . تاثیر این دارو بر روی کدام قسمت بدن است. فرمان تجمع آب املاح محیطی است یا مرکزی. علت اینکه استروئید ها تجمع آب و املاح را در عضلات افزایش میدهند چیست هنگامی که ذخایر آب و املاح در عضلات زیاد میشود چه اتفاقی ذر عضلات میافتددر ضمن من نگفتم میتوان حجم حاصل را حفظ کرد گفتم میشود از مفدار افت کاست

  در مورد مکمل : من به خاطر مسائل کاری به کشور های مختلفی مجبورم سفر کنم و در تمام مسافرتها در فرصتهائی که دارم کم و بیش پرس و جو میکنم . من میدانم که در کشور های اروپائی و امریکا و کانادا به مکملهای معتبر و استاندارد بیشتری میتوان دست یافت اما شما موقعیت کسد که از من سئوال کرده را در نظر نگرفتید. وقتی کسی برای رفتن به ترکیه هم مشکل دارد صحیح است که من سفارش خرید از امریکا را بدهم!!من چندین مارک معرفی کردم و ویدر هم یکی از انها بود و من به آن اعتقاد دارم . در ضمن ویدر ۸۰٪ هم دارد  شاید در ایران نباشد یا کم باشد ولی هست

  در ضمن در ترکیه شرکت هائی هستند که نمائندگیهای مارکهای معتبر هستند و تحت نظارت شدید هستند  میتوان از آنها با خیال راحت خرید کرد .در دبی هم همینطور  . شاید شما به مراکز معتبر مراجعه نکردید. در مورد مارک ویدر :من به محصولاتی که در ایران است کاری ندارم که در مالزی یا هر جای دیگری پر میشود. ویدر از مارکهای مطرح میباشد و مورد تائید بسیاری از ورزشکاران مطرح است حال اگر شما از این مارک نتیجه نگرفته اید شاید نوع نا مرغوب آنرا استفاده کردهاید به هر حال من نظر خود را گفتم و شما هم نظر خودتان را.

  در مورد اکسی متولون بطور کامل درزمورد آن بحث شد.

  اما در مورد توهین هائی که میکنید. چون ادبیات گفتاری شما بسیار نزدیک به استادتان است و با توجه به شناختی که از استاد شما دارم  خردهای نمیگیرم  چون شما شاگرد آن استاد هستید و در نهایت به چیزی شبیه به آن تبدیل میشوید.

  برایتان  آرزوی موفقیت میکنم  . اگر این وبلاگ مطلبی برایتان ندارد  و دانش نویسنگان  این وبلاگ حتی به گرد شما و استادتان نمیرسد پس بزرگواری نموده دیگر وارد این وبلاگ نشوید . اما اگر وارد شددید قدم بر چشم ما نهاده اید فقط دیگر به مطالبی که مینویسید  پاسخی داده نمیشود.

  در مورد سایر مطا لب هم عاقلان دانند.

  + نوشته شده در  شنبه سی و یکم شهریور 1386ساعت 1:20 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال حمید گرامی

  سلام من میخوام nandrolond deconeat مصرف کنم میشه در مورد ضضراتش توضیح بدین؟ این ایدی منه sahele_gham2
  age off bezari mamnon misham

  جواب

  این دارو عوارض زیادی دارد که به بعضی از آنها اشاره میشود

  سرطان کبد.بزرگی پروستات.عقیم شدن مردان.کلفت شدن صدا.موهای زاید در زنان.جلوگیری از رشد طولی استخوان.احتباس آب و املاح. آکنه.و.....+

  + نوشته شده در  جمعه سی ام شهریور 1386ساعت 1:25 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال شهرام گرامی

  سلام مهدی خان.آیا امکان دارد حجمی که با داروی سینتول بدست می آید را نگه داشت که افت زیادی نداشته باشی؟

  جواب

  به هر صورت افت خوتهید داشت اما میتوان با داروهائی که همزمان با این دارو استفاده میشود ا زمقدار آن کاست

  + نوشته شده در  جمعه سی ام شهریور 1386ساعت 1:57 قبل از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال هدایت گرامی

  سلام به تمام پهلونا.

  اقا من يه سوال داشتم.

  من 2 سال بدنسازي كار ميكنم البته اين وسط وقفه هايي داشتم كه اخريش از فروردين تا مرداد امسال بود.الان يه ماه و نيمه كه دوباره شروع كردم.ميخوام از يه مكمل پروتييني بعد ماه رمضان استفاده كنم. مي خواستم ببينم راهنماييم كنين از چه نوع از مكملي استفاده كنم. اسم و شركت و چه مقدار باشه(اسم پروتین ودرصد پروتیینش خیلی مهم) از انجور چيزا. يه دارو خونه اشنا هست ميتونه برام بياره.

  قد: 177

  وزن: 69

  دور بازو:34

  ساعد:29

  دور سينه:98با سر شونه 116

  دور ران پا:53

  ساق پا:35

  با تشكر اگه ميشه يه برنامه موقع مرف مكمل مي خواستم

  جواب

  دوست گرامی سعی کنید بدون وقفه ورزش کنید. در هفته ۳ جلسه به تمرین با وزنه بپردازید و فعلا از ورزشهای هوازی تا چند ماه صرف نظر کنید.  شما نیاز به مکمل های زیر دارید

  ۱: کراتین مونو هیدرات  ترجیحا از مارک ویدر یا یتس   البته از نوع اصلی  پس از گذراندن بارگیری ۵گرم قبل و ۵ گرم بلافاصله بعد از تمرین مصرف نمائید

  ۲:پروتئین وی ۸۰٪  از مارکهای پرولب یا یتس و یا ویدر  ۱لیوان  تقریبا ۳۰ گرم ۲ساعت قبل تمرین  و ۱ لیوان ۱ ساعت بعد از تمرین 

  ۳: ال آرژنین ۵ گرم صبح ۵ گرم ۱۵ دقیقه قبل تمرین و ۵ گرم ۱۵ دقیقه بعد از تمرین

  ۴:امینو اسید شاخه ای همزمان با ال آرژنین مصرف شود اما ۱۰ گرم در هر مرتبه

  ۵: گلوتامین صبح ۱۰ دقیقه قبل تمرین ۱۰ دقیقه بعد تمرین و قبل از خواب هر دفعه۵ گرم

  تمامی این مکملها را در روزهائی هم که تمرین ندارید در همان ساعات مصرف کنید.

  موفق باشید.

  + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم شهریور 1386ساعت 1:51 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال مریم گرامی

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون
  میخواستم بپرسم آیا شما برای خانمها هم برنامه میدید یا راهنمایی می کنید
  که در این صورت من سوالم رو بپرسم
  با سپاس

  جواب

  بدنسازی ورزشی است که هم خانمها و هم آقایان به آن میپردازند بنابراین سئوال برای همه پیش می آید.

  سئوال مینا گرامی

  من 24 سالمه حدود 7ماه اروبیک میرم و 5 کیلو کم کردم ولی میخوام بیشتر کم کنم میشه راهنمایم کنید چیکار کنم الان قدم 164 وزنم 74 با تشکر

  جواب

  دوست عزیز شما حدودا ۸ کیلو اضافه وزن دارید سایز کامل خود را بگوئید تا کاملتر راهنمائی شوید

  سئوال سارا گرامی

  سلام. میخواستم بدونم مصرف قرص ال آرژنین و بزرگ کننده سینه شینگایا برای کبد عوارضی نداره؟ تشکر

  جواب

  در صورت مصرف با دز صحیح  عوارض خاصی ندارد

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 2:41 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال محمد گرامی

  با سلام
  من 19 سالمه و2 تا سوال داشتم
  اول اینکه ایا امپول سومات روپین یا امپول دیگه ای برای بلند تر شدن قد هست یا نه؟
  و دوم اینکه په پودر میخواستم به من معرفی کنید که حجم خوب و ماندگاری اثر داشته باشه یعنی موقت نباشه البته من 1 ماهه که میرم بدن سازی قبلا هم میرفتم 3 ماه ولی ادامه ندادم الان 6 ماهه که نرفته بودم
  من 19 سالمه با وزن 70 و قد 179
  یا علی

  جواب

  دوست عزیز سوماتروپین حتما باید زیر نظر پزشک متخصص غدد و در سن مشخصی استفاده شود  در غیر این صورت ممکن است منجر به اکرو مگالی شود.

  شما تا فعلا نیازی به مکمل ندارید بعد از ۶ ماهع که مدام ورزش کردید  نیاز به مکمل پیدا میکنید فعلا تغذیه طبیعی خود را داشته باشید

  سئوال فرحناز گرامی

  سلام

  من 31 سالم و 56 وزن و قدم 167 می خواهم برای سفت شدن بازو هام و ماهیچه شکم و تقویت ستون فقرات بدن سازی رو شروع کنم . سوال من این است که از چنوع دستگاههایی باید استفاده کنم ودر خصوص ورزش بدن سازی برای خانمها کتاب مناسبی برای استفاده وجود دارد یا نه ؟ با تشکر از راهنمایی شم

  جواب

  دوست گرامی برای اینکه پاسخ کاملی به شما داده باشم نیاز به سایزهای کامل شما میباشد در ضمن آیا تا به حال باردار شده اید یا خیر.

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 1:15 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال فرزین.س گرامی

  با سلام خدمت آقا مهدی گل
  من 2 سال است که بدن سازی کار می کنم . ولی دور بازو و دور سینه های من رشد خوبی نداشته.
  غرض از مزاحمت از شما برای خیلی حجیم تر شدن این دو عضله مهم برنامه تمرینی درخواست دارم .
  سن:17 قد:182 وزن:86 دور بازو:37 دور سینه:خیلی کوچک و بدون خط
  با تشکر فراوان از شما آقا مهدی گل

  جواب

  بعضی از عضلات دیر رشد هستند و نسبت به سایر قسمتها دیر تر رشد میکنند. اگر تغذیه و استراحت شما درست باشد برای بر طرف کردن این مشکل باید از برنامه های شک دهنده استفاده کنید شما برنامه ای را که در حال حاضر استفاده میکنید را برایم بفرستید تا برنالمه مناسبی برایتان تهیه کنم.

  سئوال رضا گرامی

  با سلام
  پاهای من چربی دارد و وزن من 80kg است
  به نظر شما اسکات پا با وزنه های سنگین حرکت مفیدی است

  جواب

  حرکت اسکوات از حرکات پایه و  اصلی در بدنسازی میباشد. یکی از حرکاتی است که در حجیم شدن کل بدن نقش اساسی ایفا میکند. این حرکت هر چه سنگین تر اجرا شود مفید تر است.برای چربی های پای خود بعد از تمرین ۳۰ دقیقه از دوچرخه ثابت استفاده کنید.

  سئوال حمید گرامی

  ممنون آقا مهدی
  راستی برنامه رو ننوشتین؟
  (گفته بودید سایز خود با وزن و... بنویسم)

  جواب

  دوست گرامی شما مشخصات کامل خود + سابقه تمرینیتان را بنویسید حتما برایتان برنامه مناسبی تهیه میکنم.

  سئوال فرشاد گرامی

  سلام اقا ما کوچیکتیم
  مهدی جان من منظورم نوع مکمل بود داداش من
  من الان در حال مصرف یه کراتین مونوهیدرات با مارک ساترن هستم الان 2 هفته میگذره بدنم همونه به نظر شما کرانینو کامل مصرف کنم ؟
  قیمت واسم فرق نداره اگه میشه یه پروتیین و کراتین محکم به من معری کن
  فدات یا علی

  جواب

  دوست عزیز متا سفانه به مکملهائی که در ایران عرضه میشود اطمینانی نیست اگر به دنبال نتیجه هستید سعی کنید مکمل خود را از دبی یا ترکیه  تهیه کنید اگر به سایر کشور های اروپائی یا امریکا دسترسی دارید که چه بهتر . مارک های < ویدر.یتس.و پرولب > مناسب هستند.دوره مصرف کراتین خود را کامل کنید البته با دوز صحیح. موفق باشید

  سئوال علی گرامی

  سلام مهدی اقا خواهش می کنم یک بر نامه دیگر بنویسید برنامه قبلی تمام شد از شنبه می خواهم بروم باشگاه برنامه ندارم از بابت برنامه قبلی هم متشکر قد و وزن منو دارید ولی دست احتیاط وزن 68 قد170 برنامه قبلی سه روز در هفته بود یک برنامه کلی بود هورمون رشد را تزریق نمیکنند من دوازده هزار تومان پول دادم ولی تزریق نکردن بدون نسخه پزشک

  جواب

  شما برنامه قبلیتان + سایزهای قبلی و فعلی خود را حتما باید بنویسید.دوست گرامی قیمت هر ویال هورمون رشد حدود ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان میباشد بنابر این از تزریق چیزی که به عنوان هورمون رشد به شما دادهاند خودداری کنید.

  سئوال علی سوجری گرامی

  سلام.خوبی خیلی محشره
  میگم من قدم 150 هست وزنم90 هست و بدنسازی هم میرم
  سوال اول:آیا بدنسازی برای قد من مشکلی ندارد منظورم رشد قد است
  سوال دوم : اگه میشه یه برنامه غذایی واسه من بویسید تا من بتونم در بدسنزی خودم رو لاغر کنم ممنون میشم

  جواب

  بدنسازی نه تنها رشد قد را متوقف نمیکند بلکه باعث افزایش آن نیز میشود البته به سن بستگی دارد .بزای برنامه شما سن خود و سابقه ورزشی و سایز های خود را باید بنویسید.

  سئوا ل افرا گرامی

  سلام از آشنایی با شما بسیار خوشحال هستم.
  3سالی هست که تمرینات بدنسازی رو آغاز کرده ام اما هنوز دستهای ضعیفی دارم در صورت امکان برنامه ای رو برای دستهایم ارائه دهید.(وزن از64 به81)
  قد:184 دور بازو: 41 دورساعد: 30 دورمچ: 19

  جواب

  شما برنامه زیر را به مدت ۳ هفته اجرا کنید و بعد از ۳ هفته نتیجه را اعلام کنید.

  شنبه

  فیله کمر ۲۰*۳

  جلو بازو با کابل  ۲۰*۲

  پشت بازو با کابل ۲۰*۲

  جلو بازو ایستاده با هالتر ۱۲*۴

  پرس سینه دست جمع ۱۲*۳

  جلو بازو لاری با میله خمیده ۱۲*۴

  پارالل موازی ۱۲*۴

  سه شنبه

  هاگ پا ۱۲*۳

  جلو بازو دمبل تناوبی ۲۰*۲

  جلو بازو لاری میله خمیده ۱۲*۴

  جلو بازو دمبل میز بالا سینه ۱۲*۴

  ساعد با میله خمیده ۱۵*۴

  پشت بازو کابل دستگیره خمیده ۲۰*۲

  پشت بازو خوابیده هالتر ۱۲*۴

  پشت بازو کابل از پشت سر ۱۵*۴

  پشت بازو کابل مچ بر عکس ۱۵*۴

  پنج شنبه

  اسکوات ۱۲*۳

  جلو بازو با کابل ۲۰*۲

  پشت بازو کابل ۲۰*۲

  جلو بازو هالتر ۱۵*۳

  جلو بازو لاری با میله خمیده ۱۵*۳

  جلو بازو نشسته دمبل ۱۵*۳

  جلو بازو چکشی با دمبل نشسته ۱۵*۴

  پرس سینه دست جمع ۱۵*۳

  پشت بازو خوابیده هالتر ۱۵*۳

  پارالل موازی ۱۵*۳

  شنا سوئدی دست جمع     تا نا توانی-۱۵-۱۵*۳

  ------------------------------------

  این برنامه شک دهنده میباشد و تنها باید ۳ هفته اجرا شود  بین هر ست ۱ دقیقه و بین هر حرکت ۲ دقیقه باید استراحت داشته باشید نه بیشتر

  سئوال پویا گرامی

  سلام اقا مهدی گل
  راستش من بار اولمه که ازاین وبلاگت دیدن میکنم ازتوی گوگل پیداش کردم
  بد که مطالب رو خوندم ودیدم به همه جواب دادی خیلی از وبلاگت خوشم اومد برای چند نفر دیگه از دوستام که علاقه به بدنسازی دارن هم فرستادم
  اگه میشه جواب منم بدید باتشکر
  من حدود ده ماه بدنسازی میرفتم بعد از اینکه رگ ماهیچم پاره شد بدنسازی رو ول کردم پس از یک سال دوباره شروع کردم ولی اینبار وزنه وهالتر ومیزش ودمبل گرفتم و دوست دارم در خونه کار کنم
  وزنم 67
  قدم 183
  اگه میشه یه برنامه ای برام بفرستید چراکه خیلی وزن کم دارم
  چند حرکت هم برای جلوگیری از رشد قدی هم برام ارسال کنید
  ایا برنامه 6روز در هفته برام خوبه
  ایا بین حرکات هم میشه اب بخوریم منظور بری افزایش وزن
  باتشکر از طرف پویا
  دوباره هم مزاحمت میشم عزیزم
  موفق باشی

  جواب

  ورود شما را خوش آمد میگویم .

  کدام ماهیچه شما آسیب دیده و ایا جراحی کردهاید.

  برنامه ای برای توقف رشد قد وجود ندارد شما از قد مناسبی برخوردارید و اگر بلند تر هم شوید میتوانید از بدن زیباتری بر خوردار شوید.

  برای برنامه سایز های کامل شما نیاز است

  برنامه ۶ روز در هفته به هیچ عنوان برای شما مناسب نیست.

  خوردن آب به میزانی که جبران آب از دست رفته را بکند مانعی ندارد.

  سئوال فرید گرامی

  سلام آقا مهدی
  من نمی خوام زیاد وقتتون بگیرم
  من حدود 5 ماهه که به باشگاه میرم که بعد از دوماه به توصیه یکی از مربیان باشگاه کراتین خوردم ولی درست مصرف نکردم که من قبل از رفتن به باشگاه 5/57 کیلو وزن داشتم که الان 66 کیلو دارم سواله من اینه که میتونم دوباره از کراتین یا مکمل دیگه ای استفاده کنم که البته تو این 5 ماه همه جای بدنم پیشرفت داشته به جز بازوهام که رشد کمی داشته می خواستم شما راهنماییم کنین که چرا بازوهام رشد کمی داشته .
  با تشکر

  جواب

  شما میتوانید از مکمل کراتین مجددا استفاده کنید و سعی کنید دوره کامل مصرف نمائید.

  بعضی از ماهیچه ها دیر رشد هستند و نسبت به سایر عضلات کند تر رشد میکنند البته ۵ ماه زمان بسیار کمی است.

  شما برنامه تمرینیتان و سایز های کامل خود را برایم بنو یسید تا بهتر کمکتان کنم.

  + نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم فروردین 1386ساعت 6:17 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  یک تکرار حد اکثر

  تکرار

  ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰
  وزنه
  ۲۰ ۲۲.۵ ۲۲.۵ ۲۲.۵ ۲۲.۵ ۲۵ ۲۵ ۲۵ ۲۷ ۲۷
  ۳۵ ۳۶ ۳۶ ۳۸ ۳۸ ۳۸ ۴۰ ۴۳ ۴۳ ۴۵
  ۵۰ ۵۰ ۵۰ ۵۲ ۵۵ ۵۵ ۵۶ ۶۰ ۶۱ ۶۳
  ۶۰ ۶۳.۵ ۶۵ ۶۸ ۷۰ ۷۲ ۷۲ ۷۷ ۸۰ ۸۱
  ۷۵ ۸۰ ۸۱ ۸۳ ۸۶ ۸۸ ۹۰ ۹۳ ۹۷ ۱۰۰
  ۹۰ ۹۳ ۹۵ ۹۷ ۱۰۲ ۱۰۴ ۱۰۶ ۱۰۸ ۱۱۳ ۱۱۸
  ۱۰۰ ۱۰۶ ۱۱۰ ۱۱۳ ۱۱۸ ۱۲۰ ۱۲۲ ۱۲۷ ۱۳۱ ۱۳۶
  ۱۱۵ ۱۲۰ ۱۲۵ ۱۲۷ ۱۳۱ ۱۳۶ ۱۴۰ ۱۴۵ ۱۵۰ ۱۵۴
  ۱۳۰ ۱۳۵ ۱۳۸ ۱۴۳ ۱۴۷ ۱۵۲ ۱۵۶ ۱۶۱ ۱۶۷ ۱۷۳
  ۱۴۵ ۱۵۰ ۱۵۴ ۱۵۹ ۱۶۳ ۱۶۸ ۱۷۲ ۱۸۰ ۱۸۶ ۱۹۰
  ۱۵۵ ۱۶۳ ۱۶۸ ۱۷۵ ۱۸۰ ۱۸۴ ۱۸۸ ۱۹۵ ۲۰۴ ۲۰۸
  ۱۷۰ ۱۸۰ ۱۸۳ ۱۸۸ ۱۹۵ ۲۰۰ ۲۰۴ ۲۱۳ ۲۲۳ ۲۲۷
  ۱۸۵ ۱۹۲ ۱۹۷ ۲۰۴ ۲۱۱ ۲۱۵ ۲۲۲ ۲۲۶ ۲۳۸ ۲۴۵

   

  ممکن است تعیین مقدار وزنه یک تکرار حد اکثر برای بعضی مشکل باشد بنا بر این جدول بالا را برای شما قرار میدهم تا با توجه به چند تکرار هم بتوانید وزنه یک تکرا حد اکثر خود را پیدا کنید

  + نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اسفند 1385ساعت 11:2 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  سئوال حمید گرامی

  سلام به هم و مخصوصا آقا مهدی
  گفته بودید سایز خود با وزن و.. بنویسم
  دور بازو 36
  ساعد 31.5
  ران 53.5
  ساق 37.5
  دور سینه 46
  باسن 89
  قد 182
  وزن 72
  گردن 41.5
  (اینا افت 8-9 ماهه است)
  آقا مهدی میتونم از اون فرمول که گفته بودید:۱ کیلو پودر جوانه گندم + ۱ کیلو نشاسته + ۱ کیلو سویا + ۱ کیلو گرم شکر
  منم میتوانم استفاده کنم؟
  اگه بخوام پروتئین مصرف کنم از چه نوع و یک برنامه غذایی متوسط برام بنویسین ممنون میشم
  موفق باشید

  جواب

  بله مصرف این نوشیدنی برای شما مناسب است از پروتئین وی و کراتین نیز میتوانید استفاده کنید.

  برای برنامه غذائی باید شما روزانه ۱۵۰ گرم پروتئین با منشا حیوانی و ۱۰۰ گرم کربو هیدرات مرکب استفاده کنید و در ۵ وعده تقسیم کنید .

  سئوال یاسر گرامی

  درود به شما اقا مهدی
  سوال من در مورد حرکت سرشانه از پشته. شما فرمودین با وزنه مثلا 24 شروع کنم. ولی من فقط 2 ست 8 تایی میتونم بدون کمک این حرکت رو میتونم بزنم . در 2 ست بعدی باید کمک بگیرم . حالا شما نظرتون چیه . ایا در 2 ست اخر باید وزنه رو کم کنم یا همون وزنه رو با کمک بزنم؟
  خرم باشی

  جواب

  شما نباید از تعداد تکرار ها کم کنید در ست آخر کمک گرفتن بلا مانع است

  موفق باشید

  سئوال یاسر گرامی

  یه درخواست. لطف کنید و تعداد ست ها و تعداد تکرار در حرکات زیر رو بنویسید.
  سرشانه از جلو.
  سرشانه از پشت.
  نشر از جانب و نشر از جلو و نشر پشت.
  پرس سینه هالتر .
  پرس سینه دمبل.
  قفسه سینه با دمبل.(ایا این حرکت رو باید با قفسه بالا سینه و قفسه زیر سوپر زد؟)
  جلو بازو با هالتر و پشت بازو با هالتر.

  جواب

  دوست عزیز تعداد ست ها و تکرار ها با توجه به سابقه و وضعیت بدنی  تنظیم میشود و فرمول ثابتی ندارد

  سئوال یاسر گرامی

  سلام آقا مهدی . دستم به دامنت . امروز رفتم باشگاه . برنامم
  پرس بالا سینه هالتر 4×8
  پرس سینه دمبل 4×8(چهار تا هشتا)
  پرس زیر دمبل 4×8
  قفسه سینه سوپر با قفسه زیر 3×10
  وقتی اومدم خونه و فیگور گرفتم دیدم سینه راستم (تمام سینه) بزرگتر از سینه چپمه . تقریبا 1.5 برابر . البته دستام از نظر زور با هم زیاد فرق نداره . واینکه من تازه اولین جلسه ای بود که این برنامه رو زدم و به این مشکل برخوردم دربرنامه قبلی همچین مشکلی نداشتم. باید چیکار کنم که این مشکل از بین بره.

  جواب

   دوست عزیز کسی که این برنامه را به شما داده متا سفانته در حق شما کو تاهی کرده . در مورد بزرک شدن سینه راستتان نگران نبا شید  بر طرف میشود . در مورد برنامه اتان و برنالمه نویستان تجدید نظر کنید.

  مطلب مهدی گرامی

  از مطالب جالبتون متشکرم

  مطلب وحید گرامی

  آقا مهدی خیلی آقایی من امروز 4 ساعت تو این سایت بودم ولی ایکاش اجازه کپی می دادی تا بتونم به دوستانم هم بدم ولی با این حال ادرس شما رو به همه رفیقام دادم در کل خیلی به درد بوخور بود دستت درد نکنه

  دوست گرامی از این که مطالب ما برای شما مفید بود ممنونم در مورد موردی هم که گفتید  . چون این بلاگ یک کار گروهی است پس از مطرح کردن با سایر اعضا این امکان را هم فراهم میکنیم

  موفق باشید

   

  + نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اسفند 1385ساعت 10:27 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال م.ج گرامی

  من تازه میخوام شروع کنم. قد 170 وزنم دقیق نمیدونم حول حوش 65 تا 68 ...
  20 سالمه... میشه یه برنامه تمرینی و یه برنامه غذایی مناسب با شرایط من برام بزارید . ممنونم
  .

  جواب

  شما باید موارد زیر را رعایت کنید

  ۱- باید حداقل ۱۰ ساعت خواب شبانه داشته باشید

  ۲-فعلا روزانه ۱۵۰ گرم پرو تئین حیوانی مصرف کنید در ۵ وعده ترجیحا سینه مرغ یا گوشت ماهی باشد بهتر است از سایر مواد غذائی در حد معمول استفاده کنید کربو هیدراتهای مرکب را نظیر حبوبات حداقل ۶۰ گرم مصرف کنید در مورد برنامه تمرینی سایز های خود یا عکس خود را برایم بفرستید حتما  برنامه مناسبی برایتان تهیه میکنم

  مطالب محمد گرامی


  من هم از کاربران سایت ص. هستن

   
  ولی دوست من قبل از اینکه ادعا کنید که بیشتر از ایشان یا هر کس دیگر می دانید طرز تلفظ صحیح نام دارو را یاد بگیرید و بعد ادعای خدایی بکنید. نام این دارویی که شما آن را اکسی متانول می نامید اکسی متولون است و حتما استاد می دانند که متانول نوعی الکل است!!!!
  در مورد دارویی که اسمش را نمی دانید مردم را راهنمایی می کنید؟!!! خسته نباشید!!!!بابا خیلی با مزه ای اکسی متولون را می نویسی اکسی متانول و اون وقت اشتباه تایپی رخ می دهد؟؟؟!!!! خودتی بچه!!!
  اکسی متانول و دیانابول عوارض جبران ناپذیری از خود به جا میگذارند . و بعد از مصرف به علت تبدیل شد ن به استروژن شما کم کم مبتلا به علائم زنانه نظیر بزرگ شدن نوک سینه ها و.. میشوید .
  مصرف این استروئید ها را قطع و برنامه تمرینی و سائز های کامل خود را برایم بنویسید .خودتان نوشته اید:
  دوست عزیز آقای ص یا به قول شما صادق در مورد ما مطالبی گفتند که ظا هرا مورد تائید شماست . از بابت فحاشی هم کردید چون در مورد خود من بود اشکالی ندارد اگر باز به وبلاگ ما سر بزنید بسیار خوشحال میشو م و اگر هم سر نزنید جای شما همیشه خالی است اما برای روشن شدن اذهان دیگر دوستان.
   مطالبی که از سایت آقای ص استفاده شده بود چیزی نبود که ما از آن بی خبر بوده باشیم یا کشف خاصی که فقط توسط اسشان صورت گرفته باشد بلکه آنها هم ترجمه ای بود
  از چند سایت خارجی و ما نمیدانیم آیا ایشان هم از آن سایتها اجازه گرفته اند یا سر خود اقدام به ترجمه کردند .
   تمامی این مطالب را ما بسیار کامل تر از چیزی که نوشته شده بود میدانستیم اما چون کار تایپ و نوشتن آنها وقت گیر بود این کار انجام شد و بلا فاصله بعد از تذکر ایشان آن چند مطلب حذف شد و تاثیری هم در مطالب وبلاگ نگذاشت .
   ما خودمان در حال تهیه مطالب کاملتری هستیم و به زودی آنها را در اختیارتان قرار خواهیم داد. در اینجا باز هم از آقای ص که مطالبشان نا خواسته در وبلاگ ما قرار گرفت پوزش خواسته و از دوست عزیزشان هم علی آقا به خاطر اینکه وبلاگ ما خاطرشان را آزرده ساخت عذز خواهی میکنیم.
  امیدوارم دیگر در این مورد صحبتی نشود.یه روز سعدی پسری را داشت می برد که .... هر کی از پسرک می پرسید کجا می روید؟ پسرک می گفت دارم سعدی رو می برم فلان کار رو باهاش بکنم. سعدی هم آهسته می گفت عاقلان دانند!!!
  در مورد این گفته هایی که در مورد دزدی مطلب از سایت ایشان گفته اید و اظهار فرموده اید که فقط مشکل تایپ داشته اید وگرنه ایشان پیش شما هیچند باید گفت که عاقلان دانند.
  وجع تشابه زیادی با محمد علی نزاد که آقای ص وی را دلقک ملیح پرورش اندام نامیده است دارید.
   توصیه می کنم پیش روانپزشک بروید تا ادعای داشتن نوبل پرورش اندام نکرده و با آبروی خود بیشتر از این بازی نکرده اید.برخی از ترجمه هایی که آقای ص می کنند از زبان فرانسه می باشد. آیا فرانسه هم بلدید؟!!در عجبم چرا از شما در ترکیب کمیته ملی المپیک استفاده نکرده اند؟؟؟؟؟؟؟؟

  جواب

  اولا من هیچ ادعائی نکردهام  دوما اکسی متالون داروی شناخته شدهای است که حتی دارو فروشهای ناصر خسرو هم انرا میشناسند و اگر سهوا متالون متانول تایپ شده تنها اشتباه چاپی بوده که از توجه و دقت نظر شما ممنونم اشتباه  گاهی پیش میاید مانند شما که وجه تشابه را وجع تشابه نوشتهاید . ما این را اشتباه میدانیم و به حساب اینکه  شما زبان مادری خود را نمیدانید نمیگذاریم  فرانسه و انگلیسی و دارو شناسی پیشکش.در باره سایر مطالبی که لطف کرده و نوشتید  حرفی ندارم جز اینکه     

  <<عاقلان دانند>>

  در ضمن خواهش میکنم دیگر در مورد موارد جانبی خارج از موضوع وبلاگ صحبت نکنید از این به بعد این مطالب را در وبلاگ قرار نمیدهم.

  سئوال علی و سعید گرامی

  سلام آق مهدی شما از خودتون عکس ندارید بدن شمارو ببینیم

  جواب

   دوست عزیز هدف از راه اندازی این وبلاگ کمک و راهنمائی در حد توانائیمان است نه مطرح کردن یا نشان دادن خود. بهتر است به مسائل مهمتری بپردازیم دوست من موفق باشید

  سئوال امیر حسین گرامی

  سلام ابتدا نهايت تشکر رو دارم از پاسخ منطقي که فرموديد.سئوالي برام پيش اومده , اگر قرار باشه سرشانه و جلو بازو کار نکنم و پرس سينه رو انجام بدم اونوقت سايزهام با هم ناهمخوان نميشه؟براي رشد سرشانه بدون انجام هالتر ايستاده چه کار ميتونم بکنم?
  براي رشد عضلات پا آيا پرس پا خوابيده و جلو پا ماشين برام مناسبه يا ضرر داره?
  اگر لطف کنيد با توجه به امکاناتم که قبلا" عرض کردم (پرس 6 کاره)و وضعيت کمرم يک برنامه تمريني هم در اختيارم بگذاريد خيلي ممنون ميشم

  جواب

  شما میتوانید جلو بازو با دمبل نشسته انجام دهید باز هم عرض میکنم با توجه به وضعیت خطر ناکی که در ناحیه مهره های کمر دارید انجام حرکات پرسی ایستاده برای شما مناسب نیست برای سر شانه  حرکت نشر از جانب نشسته را انجام دهید اما کاملا دقت کنید محل نشستن شما از تکیه گاه مناسبی بر خوردار باشد تا فشار زیادی به مهره های شما وارد نشود حتما راه رفتن در آب در ۳ جلسه در هفته در برنامه های خود داشته باشیدپرس پا خوابیده به قسمت انهای ستون فقرات فشار وارد میکند و صلاح نیست. جلو پا با دستگاه  به شرطی که وزنه زیاد سنگین نباشد اشکالی ندارد. برای برنامه سایز کامل یا عکسی از اندام خود در زوایای مناسب برایم بفرستید حتما برنامه مناسبی با وضعیتتان برایتان تهیه میکنم. موفق باشید

  سئوال احسان گرامی

  باسلام و خسته نباشید
  من پسری16ساله .وزن60 .قد180 میخواستم یک نوع مولتی ویتامین را به من توصیه کنید
  با تشکر

  جواب

  دوست عزیز مصرف مولتی ویتامین را به چه منظور میخواهید ایا ورزش میکنید کمی بیشتر بگوئید تا بهتر بتوانم راهنمائیتان کنم.

  سئوال هومن گرامی

  سلام آقا مهدی
  من امروز با وبلاگت آشنا شدم.. خداییش حرف نداره..
  من حدود 4 ساله که بدنسازی کار میکنم ولی هیچ سالی رو کامل نرفتم مثلا موقع امتحاناتم 2 ماه کار نمیکنم یا تعطیلات عید و...
  2 3 روزی است که amino fuel 2000 خریده ام که 2تا قبل تمرین و 2 تا بعد تمرین می خورم.. ولی برنامه ی مناسبی ندارم. پاهام هم خیلی لاغر و ضعیفه. حالا اگه میشه یه برنامه ی مناسب برای من بدین ممنون میشم. tnx
  وزن : 68-67
  قد : 182
  سن : 21

  جواب

   مصرف مکملی که نوشتید بدون داشتن تغذیه مناسب و مکملهای دیگر فایدهای ندارید در ضمن ذز درستی مصرف نمیکنید در ضمن  شما کمبود وزن زیادی داری سایز های کامل خود را بنویسید تا برنامه مناسبی برایتان تهیه کنم.

  مطلب مازیار گرامی

  سلام دوست من
  هفته بعد یکماه من تموم میشه و برای گزارش وضعیتم خدمت میرسم
  فقط خواستم عرض ادبی کنم و بگم که وبلاگت رو همیشه می خونم
  ضمن اینکه همینطوری بگم که احساس می کنم اینروزها راست تر می ایستم و موقع راست ایستادن کمتر احساس خستگی می کنم . سینه هام هم کمی کوچکتر شده و از این بابت خوشحال
  متشکرم . بعدا بازم مزاحم میشم
  موفق باشی

  دوست عزیز از اینکه نتیجه گرفته اید خوشحالم  حتما سایزهای قبلی و فعلیتان را به همراه برنامه قبلیتان برایم بنویسد. موفق باشید.

  سئوال حمید گرامی

  سلام مهدی جان
  عزیزم من الان حدودا 2 ساله بدن سازی کار میکنم اما هی ولش میکنم بعد بازم تمرین میکنم تو این مدت خیلی دوره رفتم اما فقط کراتین و پرویتین همین خوب امید وارم شما بتوانید کمکم بکنید
  وزن:63
  قد:175
  سن:17
  من یه برنامیه تمرینی ویه برنامیه غذایی و یه دوریه توپ می خوام اگه برام بنویسید خیلی ممنون میشم کوچک شما حمید

  جواب

  دوست گرامی حتما باید سایزهای کامل خود را بنویسید . سعی کنید در تمرینات خود وقفه نیاندازید. در مورد تغذیه و خواب خود نیز بنویسید. موفق باشید.

  مطلب شمه گرامی

  خیلی مردین

  بشتر برنامه تمرینی بنویسید

  جواب

  برنامه های تمرینی ما با توجه به وضعیت اشخاص تهیه میشود . برنامه هائی که به صورت عمومی ارایه میشود فاقد ارزش است بنا براین مشخصات خود را بنویسید تا برنامه مناسبی برایتان تهیه کنیم

  مطلب یاسر گرامی

  چاکر اقا مهدی. من خودم حرفای خودمو سانسور میکنم . ولی اگه میخوای نوشته های مملی رو بزاری نظر منم بزار.
  اخه مملی دودو.. اگه تو بیل زنی در کو.. خودتو بیل بزن . راه انداختن یه وبلاگ که به سوالا جواب بده خای.. میخواد اندازه قلوه سنگ . تازه اون صادق مگه وقتی از همون اول که از اونجای ننش در اومده بدن ساز بوده یا انیشتین بوده که مطالب تو سایتشو از تو کو..ش دراره. در ضمن مگه تو گوه خور یا زیر صادقی . اینا رو واسه مالیدن ننوشتم . نوشتم تا تو با مزخرفاتت حجم اطلاعات سایتو زیاد نکنی.

  سئوال یاسر گرامی

  سلام مهدی خان. سوالم اینه که اگه من مثلا بتونم 30 کیلو رو حداکثر تو یه حرکت بزنم . ایا باید از ست اول شروع به زدن این وزنه کنم یا در طول ستها وزنه ها رو به این وزن برسونم. لطفا توضیح بدید

  جواب

  دوست گرامی اگر شما در ۳۰ کیلو گرم را در یک حرکت بتوانید تهنا یک بار انجام دهید به آن مقدار حداکثر یک تکرار میگویند  شما اصلا نباید با آن وزنه تمرین کنید بلکه آن ملاک تنظیم وزنهای است که برای شما نوشته میشود مثلا اگر برایتان ۸۰ در صد مقدار حداکثر نوشته شده و شما در حرکت جلو بازو با هالتر میتوانید با وزنه ۳۰ کیلو گرمی یک تکرا انجام دهید شما باید حرکات خود را با وزنه ۲۴ کیلو گرمی از اول شروع کنید. موفق باشید

  سئوال حسین گرامی

  من 15.5 سال سن دارم تازه بدنسازی را شروع کردم.
  1.76 قد دارم و 90 کیلو وزن.
  دو سوال داشتم 1. با توجه به اینکه من در سن رشدم آیا بدنسازی باعث کاهش رشد قدی من نمی شود؟
  2.برنامه ای می خواهم که تا عید بتوانم رشد و لاغری سریع داشته باشم

  جواب

   بدنسازی و کار با وزنه هیچ ارتباطی با کاهش رشد طولی استخوانها ندارد با خیال راحت ورزش کنید در ضمن لاغرئی که به سرعت به دست بیا ید با سرعت بیشتری از دست میرود صبر داشته بالشید و ورزش کنید

  سئوال فرشاد گرامی

  سلام اقا مهدی من به تازگی با وب شما اشنا شدم

  با اجازتون من مدت 6 ماه تمرین دارم و واقعا بدنم رشد کرده نصبت به این مدت زمان
  مشکل من اینه که میخهم مکمل استفاده کنم اما نوعشو نمیدونم
  من با قد 172 وزن 72 دور بازو 36 و دور سینه 104 هستم تغذیه ام کامله توپه اگر ممکنه کراتین و پروتویینی به من معرفی کنین سپاسگذارم یا علی

  جواب

  دوست عزیز منظور شما را از معرفی پروتئین و کراتین متوجه نشدم ایا مارک آنرا میخواهید یا نوع مصرف آنها را دقیق بگوئید تا پاسخ مناسبی به سئوالتان بدهیم.

  سئوال محمد گرامی

  سلام من قصد استفاده از قرص دیانابول را دارم و اطلاعاتی درباره این دارو میخواستم
  1_دوره مصرف وعوارض جانبی.
  2_دوره مصرف داروی نولوداکس همراه دیانابول.
  3_آیا دارویی وجود دارد که کبد را در مقابل این دارو حفاظت کند . لطفا دوره مصرف
  دارو را به همراه مورد دوم توضیح دهید.
  4_برای حفظ حجم عضلانی پس از قطع مصرف چه راهی پیشنهاد می کنید.
  ببخشید طولانی شد. وزنم: 64 قدم : 180

  جواب

  دوست عزیز شما از کمبود وزن زیادی برخوردار هستید به جای مصرف این داروها توصیه میکنم تغذیه خود را تصحیح و خواب و ورزش خود را تنظیم کنید. مصرف این داروها به هیچ عنوان برای شما مناسب نیست اما به خاطر اینکه به سئوالتان پاسخ داده باشم توضیح مختصری در مورد آن میدهم.

   

  دیانابول یا methandrostenolonum متعلق به گروه داروهای استروئیدی است که خواص آنابولیک آن از آندروژنیک آن بیشتر است اثر این دارو در بدن سبب بالا رفتن پروسه تقویت فیبر های داخل سلولهای ماهیچهای و در نتیجه آن حجیم تر شدن ماهیچه ها میشود.

  در مورد دوره مصرف باید بگویم که دز مصرفی این دارو بستگی به سن . وضعیت سلامت جسمانی و وزن شخص دارد و معمولا از ارایه دز های عمو می خودداری میشود قبل از مصرف این دارو باید آزمایشات کامل هورمونی بدهید  در ضمن وضع سلامت کلیه های شما باید مشخص باشد.  اگر در شرایط سلامت کامل هم باشید مصرف آن را نباید به ۲ ماه برسانید.

  در مورد عوارض جانبی  methandrostenolonum باید بگوئم عوارضی مشابه سایر استروئید ها از خود بروز میدهد نظیر ناراحتی های حاد کبدی  و ژوستی افزایش فشار خون  بروز صفات ثانویه زنانه و...

  در مورد نولوداکس. متاسفانه شما نامهای تجاری داروها را ذکر میکنید فکر میکنم منظورتاناز این دارو tamonifen میباشد اگر اشتباه بود بگوئید تا  تصحیح کنم اما در مورد این دارو :

  تامونیفن بیشتر در زنان آن هم در درمان سرطان سینه کاربرد دارد گمان میکنم کسی که به شما گفته از این دارم به همراهmethandrostenolonum استفاده کنید قصد داشته جلوی بروز صفات ثانویه زنانه را در شما بگیرد  چون این دارو از قدرت ریسیورهای استروژنی در بدن میکاهد بنا بر این این علائم در شما بروز نمیکند اما سطح هورمون استروژنی که در بدن شما از تبدیل تستسترون به دی هیدرو تستسترون وجود دارد کاسته نمیشود بنا بر این پس از قطع مصرف آن این عوارض به شکل شدید تری بروز میکند.

  در مورد کبد چون methandrostenolonum به صورت قرص مصرف میشود و باید از فیلترینگ کبد عبور کند و در ضمن دارای ترکیب ۱۷الفامیباشد عوارض جبران ناپپذیری بر کبد وارد میکند توصیه میکنم مصرف این دارو را فراموش کنید

  برای حفظ حجم باید از داروهای کاهنده خواص استروژنی استفاده کنید.

  سئوال حمید گرامی

  با سلام به آقا مهدی
  آقا مهدی شما من رو یاد یکی از دوستام که اونم اسمش مهدی بود میندازین پسر با معرفتی بود .
  من تازه اومدم به وبلاگ شما وخیلی خوشم اومد از راهنمایی هاتون.
  راستی من هم با نظر مازیار هم موافقم طرف از الوات دوران هست. از این چرت وپرت ها زیاد میشنویمممممممممممم.
  شما به کار خودت ادامه بده چون ما محتاجیم.
  ببخشین وقت گرانبهاتون رو میگیرم .اگه میشه یک برنامه حجمی میخواستم با تاکید بر روی پا ها.چون پاهام کمی ضعیف هستن.من 2/5 بدنسازی کار میکردم. و حدود 9 ماه کنار گذاشته بودم والان میخوام دوباره شروع کنم البته با راهنمایی های شما.
  باز هم ممنون از اینکه وقت میذارین و جوابهای ما رو میدین
  موفق و سربلند در تمام لحظات زندگی باشید
  .

  جواب

  دوست گرامی سایز های کامل خود سن و وزن را بنویسید  حتما برنامه مناسیب برایتان تهیه میکنیم

  سئوال ابو طالب گرامی

  با سلام
  من 15 روزه بدنسازی کار میکنم
  چه جور تغذیه ای داشته باشم ؟
  وزنم: 53 قدم:170سانتی متر سنم:20

  جواب

  شما فعلا تا یک ماه تغذیه معمولی خود را ادامه دهید فقط حتما ۱۰ ساعت بخوابید بعد از یک ماه سایز های کامل خود و برنامه تمرینیتان را برایم بنویسد.

  موفق باشید

  سئوال محمد چراغی گرامی

  با سلام و خسته نباشید من 26 سالمه قد 168و وزنم 62 با استخوانبندی ظریف میخوام تازه کار حجمی عضله را شروع کنم بنظر شما چه برنامه کاری و چه برنامه غذایی مناسب تره و فعلا از چه مکملی استفاده بکنم
  ضمنا قطع کردن مکملهایی مثل کراتین بعد از 2و3 ماه چه عواقبی داره
  با تشکر از دقت نظر جنابعالی

  جواب

  فعلا نیازی به مکمل ندارید برای برنامه باید سایز های کامل شما را بدانم  کراتین را نباید مدام مصرف کنید و بهتر است در بین دوره های  آن وقفه باشد

  سئوال مازیار گرامی

  آقا مهدی سلام .
  لطف می کنید در مورد چربی سوزها . اونواعشون و مرغوبیت و واقعیتشون توضیح بدید .
  برای منه مبتدی توصیه می کنید ؟ اگر آره چه مدلیشو .. چند قیمته و ...
  ممنون از شما
  ضمنا خزعبلات این کسی که به اسم محمد کامنت گذاشته رو جدی نگیر . آدمی که پر باشه افتاده هم میشه . اینا که سرو صدا دارند عموما بی سوادی یا بی معرفتیشونو پشت داد و قالشون قایم می کنند
  مخلصیمآ

  ها اینم بگم . مارکی که به من گفتند شینگایا HGH هست . 45 تومن گفتن

  جواب

  دوست گرامی برای چربی سوزی به دنبال مکمل نبا شید همانطور که بار ها گفتم هوازی + وزنه این بهترین راه است آن مکمل را هم فراموش کنید موفق باشید.

  + نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اسفند 1385ساعت 0:35 قبل از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال سعید گرامی

  سلام آقا مهدی باتشکر ازینکه به سوال من جواب دادید
  وزن 59
  قد: 170
  سن:18
  مدت باشگاه:3ماه
  ناراحتی ندارم هیچگونه
  لطفا دوره خوب و موثر باشد ممنون

  جواب

  ۱ کیلو پودر جوانه گندم + ۱ کیلو نشاسته + ۱ کیلو سویا + ۱ کیلو گرم شکر

  این مواد را کاملا پودر کنید و با هم مخلوط کنید روزی ۳ مرتبه هر بار ۱ قاشق غذا خوری با یک لیوان شیر مصرف کنید از داروخانه معتبر ۳۰ عدد کپسول فارماتن تهیه کنید و هر روز به همراه صبحانه میل کنید شب ماکارونی که بدون روغن تهیه شده میل کنید.

  سئوال تازه کار!! گرامی

  سلام.
  بلاگ جالبی دارین. راستش من چند روزیه تصمیم گرفتم خودم را لاغر کنم و کمی وضعیت بدنم را بهبود ببخشم. وزنم الان به 88.5-89 ذ رساندم ف قدم هم 176-178 است بهمین دلیل دنبال کتاب یا مقاله ای هستم که ورزشهای صحیحی برای کاهش وزن بدن و آب شدن شکم داشته باشه همچنین کتابی یا برنامه یا مقاله مصوری اگر برای کار با دمبل دارین لطفا معرفی کنید. خیلی تو اینترنت در مورد کار با دمبل جستجو کردم ولی روشهای مصور با دستور عمل پیدا نکردم و فقط مثلا گفته بود (پرس سینه روز اول!) ولی اینکه این پرس چیه و چگونه چیزی نگفته بود!! اگر بتوانید در این زمینه مرا راهنمایی کنین ممنون میشم.
  موفق و موید باشید

  جواب

  دوست گرامیکتابی که جزئیات حرکات را تشریح کند نمیشناسم اما کافیست یک هفته وقت گذاشته به یک باشگاه معتبر بروید و از مربی آنجا جزئیات حرکات را بیاموزید و بعد خودتان انجام دهید.

  سئوال علی.و گرامی

  سلام آقا مهدی مربی جدید من شمایید !
  حرکت فیله کمر را کمی توضیح بدهید ممنون از بابت برنامه باتشکر علی

  جواب

  حرکت فیله کمر برای قوی کردن عضلات پشت که وظیفه راست کردن ستون فقرات را به عهده دارند انجام میشود این حرکت را باید در روی دستگاه مخصوصی که در باشگاه هست انجام دهید .در هنگام انجام این حرکت همیشه باید سر را بالا نگه دارید هنگام پائین رفتن ۳ ثانیه و هنگام بالا آمدن ۱ ثانیه باید طول بکشد در هر ست باید حداقل ۲۰ تکرار انجام دهید و  حرکتتان حداقل ۳ و حد اکثر ۵ ست باشد.

  موفق باشید

  سئوال بهنام گرامی

  سلام استاد من سه سال بدنسازی میکنم ابتدا لاغر اندام و وزنم 70 کیلو بود و الان وزنم 95 کیلوگرم قدم 180 دور بازو 46 دور یسنه 139 دور ران 60 و دور ساق 40 می باشم - پرس سینه 160 کیلو پرس سرشانه 110 کیلو میزنم متاسفانه دیگر مدتی است حدود یکسال گذشته هیچ تغییر در سایزم رخ نمی دهد- در حال حاضر نیز فقط از مکمل کراتین استفاده میکنم.
  قبلا از اکسی دیانا استفاده کردم که موجب شده نوک یکی از سینه هام کمی برجسته شده الان چگونه میتوانم این عارضه را برطرف کنم ؟؟؟
  با توجه به مشخصاتی که دادم مرا چگونه ارزیابی میکنید ؟؟؟
  چکار کنم که سایز عضلانی بیشتری پیدا کنم ؟؟؟

  با تشکر از وبلاگ خوبتون.

  جواب

  شما برنامه تمرینی و تعداد جلسات تمرین خود را برای من بنویسید تا کاملتر راهنمائیتان کنم در مورد عارضه ای که گفتید متاسفانه شما دچار عارضه ژنیکو ماستی شده اید و چاره ای ندارید جز عمل جراحی.

  سئوال امیر حسین گرامی

  با سلام خوشحالم از اينکه با اين سايت آشنا شدم .تقريبا" از سال 75 هميشه بصورت جسته گريخته 6 ماه -10ماه و .. بدنسازي کار کردم تا اينکه سال 79 حدودا"1 سال کار کردم يک دوره اکسي و متان هم رفتم بعد آمينو فيول2000و مگا مس مصرف کردم که باعث شد از 67 کيلو با 180سانت قد به 82 کيلو و نهايتا" 75 کيلو برسم بعد با شگاه رو قطع کردم و تو منزل بارفيکس و شنا گهگاهي کار ميکردم حالا ديسک خفيف کمر دارم بطوريکه وقتي رانندگي ميکنم موقع پياده شدن گودي کمرم درد کوتاهي داره بعد قطع ميشه گاهي اوقاتم پاهام سر ميشه دکتر ميگه ممکنه 5 سال -10 سال ديگه مشکل حاد ايجاد کنه ولي از 6 ماه پيش که رفتم دکتر احساس ميکنم بدتر شدم دو ماه پيش هم باشگاه رو با احتياط شروع کردم و پروتئين هارد گينر و کراتين استفاده کردم که از 72 کيلو اومدم تا 78 کيلو بعدم آمينو و کراتين و مس خوردم بخاطر ترس از بدتر شدن کمرم باشگاه نميرم با توجه به وقت کمم و وضعيت کمرم يک دستگاه پرس 6 کاره خريدم (پرس سينه-بالاسينه-زيرسينه-قفسه-جلو پاو پشت پا) که تو خونه ادامه بدم حالا با توجه به توضيحات وضعيت کمرم (ديسک خفيف) ميتونم توي خونه کار کنم و وزنم رو بيارم رو 85 کيلو؟ راهنمائي و برنامه شما کمکم ميکنه
  قد:180
  وزن:75
  سن:32-35
  با تشکر فراوان –اميرحسين

  جواب

  دوست عزیز با توجه به وضعیت کمر شما من صلاح نمیدانم که وزن خود را افزایش دهید شما سعی کنید از ایروبیک و آب درمانی استفاده کنید هفتهای ۴ جلسه به استخر بروید و ۱ ساعت در آب راه بروید

  شب ها در روی تشک نرم نخوابید از انجام حرکاتی که فشار بر روی ستون فقرات میاورد خود داری کنید مانند پرس سرشانه هالتر ایستاده/ اسکوات/ هاگ و ....

  حرکات خوابیده مانند پرس سینه / قفسه/ پشت بازو خوابیده و ... استفاده کنید. مصرف کراتین را به صورت دورهای ادامه دهید اما پروتئین را قطع کنید.

  سئوال علی.و گرامی

  سلام اقا مهدی اگه جواب سوالات مارو 24 ساعت به 24 بدین بهتر نیست

  جواب

  با توجه به مشغله زیادی که در حال حاضر دارم این امکان فعلا وجود ندارد. اما حتما در آینده این کار را انجام خواهم داد.

  + نوشته شده در  جمعه چهارم اسفند 1385ساعت 9:40 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال اکبر گرامی

  سلام آقا مهدی عزیز
  من این سوال رو از طرف دوستم مطرح میکنم . برای همین اسم اون رو تو قسمت نام موشتم.
  من مدت 10 ماه پرورش اندام کار میکنم و یه دوره (دیانابول) رفتم و در حال حاظر وسط دوره (اکسی) هستم. مشکل من اینه که بازوم در ابتدا رشتش متناسب با بقیه بدنم خوب بود ولی یه دفعه رشتش متوقف شد و حتی کوچیک هم شد . به طوری که الان بازوم اصلا به سرشانه ام نمیخوره . وزنم 78 و قدم 177 ممنون

  جواب

  اکسی متالون و دیانابول عوارض جبران ناپذیری از خود به جا میگذارند . و بعد از مصرف به علت تبدیل شد ن به استروژن شما کم کم مبتلا به علائم زنانه نظیر بزرگ شدن نوک سینه ها و.. میشوید . مصرف این استروئید ها را قطع و برنامه تمرینی و سائز های کامل خود را برایم بنویسید .

  سئوال یاسر گرامی

  سلام
  من وقتی sex دارم اگر همون روز به باشگاه برم که اصلا نمیتونم وزنه بزنم. و تا یه روز بعدش هم ناتوانی دارم
  لطفا در مورد اثرات sex در این ورزش یه توضیح کامل بدید.

  جواب

  داشتن رابطه جنسی اگر با تغذیه صحیح و استراحت و زمانبندی مناسب صورت بگیرد نه تنها مضر نیست بلکه به علت اینکه باعث ترشح طبیعی تستسترون و بالا رفتن آن در بدن میشود مفید نیز هست.

  سئوال علی گرامی

  سلام قبل از هرچی از بابت برنامه ممنون اما اون نفری که فحاشی کرده من نبودم ها تشابه اسمی بوده سو تفاهم پیش نیاد ها راستی دوره ای که به من پیشنهاد کردین میشه بگین ازکدو شرکت باشه بهتره مثلا پرولب خوبه اسم های مکمل هارئو واضح تر بنویسید ممنون میشوم

  معذرت توکاره شما دخالت میکنم اما پشت بازو وجلو بازو در یک شب تاثئر هم داره

  سلام حرکت فیله کمر رو کمی توضیح بدهید

  سلام منظور شما کراتین + پروتین و کربوهیدرات است در ضمن پروتین رو با اب بوخورم

  جواب

  دوست گرامی  برنامه ای که برای شما نوشتم به عنوان پایه میباشد و هدف از آن وارد آوردن شک به سیستم عصبی بدن است. بعد از یک ماه برنامه به صورت تفکیک عضلات بدن ارایه میشود شما در حال حاضر به دنبال هیچ حالتی نباشید بلکه با جدیت و تمام توان این برنامه را یکماه اجرا کنید. مطمئن باشید نتیجه میگیرید. حرکت جلو و پشت بازو در برنامه های یک ماه به بعد تفکیک میشوند سعی کنید از پایه اصولی حرکت کنید. در مورد مکملها  در وبلاگ نمیتوتنم اسم خاصی را مطرح کنم با کمی تحقیق به نتیجه میرسید. اما اسم مکملهای مورد نیاز شما پروتین وی ۶۰٪ و کراتین منو هیدرات است.

  در مورد فیله کمر چه توضیحی میخواهید؟

  پروتئین را اگر با شیر مخلوط کنید بهتر است اما با آب هم میتوانید مصرف کنید.

  سئوال سعید گرامی

  باسلام وخسته نباشید به شما سوال من این است که من باشگاه بدنسازی می رم
  و میخوام بدون دوره وزن خودرا بالا ببرم لطفا وعده غذاي خوب با قرص به من معرفي كنيد. وزن من 59 كيلو هست با تشكر از شما

  و كم خرج

  جواب

  دوست عزیز لطف کنید قد وزن سن سابقه باشگاه و سائز های خود را بگوئید و اینکه ایا ناراحتی کبد و کلیه دارید حتما برنامه مناسبی برایتان تهیه خواهیم کرد

  + نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم بهمن 1385ساعت 11:30 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سخن علی گرامی

  بابا بد خیط شدید که!!! هر چی داشتید دزدی از آب در اومد
  تعطیل کنید برید دنبال کارتون
  نظر شما در مورد اين مطلب پس از تاييد نويسنده وبلاگ نمايش داده خواهد شد
  می دونم ولی وجودشو دارید بدون تایید بذارید ببینید تا در موردتون چی می گن داداش

  صادق جیگر طلا هر چی گفته راست گفته ببم جان
  بمیرم براتون بهتون گفته دزدای اینترنتی و کرم و اینها باشه بزرگی می شی آدم میشی بادت می ره.

  تایید بکنی یا نکنی به *** ولی زیر *** دادش

  دوست عزیز آقای ص یا به قول شما صادق در مورد ما مطالبی گفتند که ظا هرا مورد تائید شماست . از بابت فحاشی هم کردید چون در مورد خود من بود اشکالی ندارد اگر باز به وبلاگ ما سر بزنید بسیار خوشحال میشو م و اگر هم سر نزنید جای شما همیشه خالی است اما برای روشن شدن اذهان دیگر دوستان. مطالبی که از سایت آقای ص استفاده شده بود چیزی نبود که ما از آن بی خبر بوده باشیم یا کشف خاصی که فقط توسط اسشان صورت گرفته باشد بلکه آنها هم ترجمه ای بود از چند سایت خارجی و ما نمیدانیم آیا ایشان هم از آن سایتها اجازه گرفته اند یا سر خود اقدام به ترجمه کردند . تمامی این مطالب را ما بسیار کامل تر از چیزی که نوشته شده بود میدانستیم اما چون کار تایپ و نوشتن آنها وقت گیر بود این کار انجام شد و بلا فاصله بعد از تذکر ایشان آن چند مطلب حذف شد و تاثیری هم در مطالب وبلاگ نگذاشت . ما خودمان در حال تهیه مطالب کاملتری هستیم و به زودی آنها را در اختیارتان قرار خواهیم داد. در اینجا باز هم از آقای ص که مطالبشان نا خواسته در وبلاگ ما قرار گرفت پوزش خواسته و از دوست عزیزشان هم علی آقا به خاطر اینکه وبلاگ ما خاطرشان را آزرده ساخت عذز خواهی میکنیم.

  امیدوارم دیگر در این مورد صحبتی نشود.

  اما سئوالات

  سئوال یاسر گرامی

  سلام آقا مهدی گل
  من به شما احترام میذارم چون شما رو مربی خودم میدونم اون آقای ص هم که از ادبیاتش معلومه شخصیتش از یه لات عملی سر چهار راه هم کمتره. این آدما ارزش جواب دادن ندارن.

  شما گفتین اگه بخوام برام برنامه تمرینی صرفا برای زیاد شدن زور مینویسید . اگه می شه این کار رو برام بکنید . فقط بگم که من پایین تنم کمی بزرگتر از بالا تنمه . میترسم با وزنه زدن بزرگتر هم بشه.
  من بیشتر رو زور و تناسب بالا تنم تاکید دارم. و می خوام سایز باسن و رونمو کم کنم. من وزنم بین 82 تا 85 دائما تغییر میکنه و قدم 82

  جواب

  دوست گرامی  در کار با وزنه ۳ سیستم وجود دارد

   ۱ سیستم قدرتی در این سیستم تتعداد تکرار ها بین ۳ تا ۶ میباشد و مقدار وزنه ۹۵ تا ۹۰ در صد یک تکرار حداکثر میباشد یعنی ۹۰ تا ۹۵ در صد وزنه ای که شما در فرم صحیح حرکت فقط یکبار قادر به انجام دادن آن هستید در این روش شما افزایش حجمی نخواهید داشت اما افزایش قدرت خواهید داشت ضمن اینکه استراحت بین ست ها از ۱ تا ۵ دقیقه متغیر است.

  ۲ سیستم افزایش حجم که تکرارها بین ۸ تا ۱۲ میباشد و وزنه از ۷۵ تا ۸۵ در صد ۱ تکرار حداکثر است.

  ۳ سیستم استقامتی که در آن تکرارها بین ۱۶ تا ۲۱ میباشد و وزنه ۵۰ تا ۷۰ در صد یک تکرار حد اکثر است

  شما برای افزایش قدرت همان بر نامه ای را برایتان دادم را اجرا کنید ولی تکرار ها را به ۶ کاهش دهید و وزنه را به ۹۵ در صد برسانید در ضمن استراحت بین ست ها را در ۳ دقیقه ثابت کنید و هوازی را طبق برنامه فراموش نکنید . تغذیه را هم همینطور در این برنامه پا ها یتان حجیم نخواهد شد.

  موفق باشید.

  سئوال علی گرامی

  سلام آقا مهدی من دوره برداشتم یکبار اول آمینو2000 وکراتین چندکیلویی تاثیر داشت اما دوره دومم اصلا تاثیر نداشت دوره دوم پرتئین+ال گلوتامین+کراتین +140عدد دیانابول بود .به توصیه شما دیانابول روقطع کردم الان دوره ام تمام شده است . دورو بره 100 هزاز تومان هم خرج کردم قد.سن.وزنم رو هم میدانید برنامه ام را مینویسم دیگر امیدی ندارم مگر شما بتوانید محبت کنید من را راهنمایی کنید تابلکه به جایی برسم
  1سرشانه هالتر از جلو نشسته 7*3
  2سرشانه دمبل جفت پرسی 7*4
  3نشر مقابل دمبل نشسته+نشرطرفین دمبل تک نشسته7*3
  4نشر طرفین سیمکش تک سیم از پشت7*3
  5پشت بازو هالتر خوابیده+پارالل7*3
  6پشت بازو دمبل تک خوابیده بغل گوشی7*3
  7پشت بازو پرسی+دمبل تک چکشی
  شب بعد

  1پرس پا ماشین پنجه بیرون8*3
  2پرس پا ماشین پا جمع8*3
  3لانگز دمبل7*3
  4پشت ران ماشین+دولیفت هالتر 8*3
  5زیربغل سیمکش از جلو دست باز پشت به سمت عقب 7*4
  6زیر بغل قایقی دست معکوس8*3
  7زیر بغل سیمکش ازپشت +نشر خم دمبل جفت سطح شیبدار8*4
  شب بعد

  1پرس بالا سینه هالتر دست باز6-8-8-10
  2پرس بالا سینه ماشین 8*3
  3پرس سینه هالتر+قفسه سینه دمبل8*4
  4پرس زیر سینه8*4
  5جلو بازوهالترELدست باز+دست جمع6*3
  6جلو بازو دمبل تک تک سطح شیبدار6*3
  7جلو بازو لاری ماشین 8*3

  جواب

  برنامه ای که شما انجام میدهید غیر علمی طراحی شده و باعث تمرین زدگی و توقف رشد شما میشود طبق بر نامهای که برایتان مینویسم ۱ ماه ادامه دهید مکملهائی را هم برایتان میگویم به اضافه تغذیه دقیقا طبق بر نامه رفتار کنید و بعد از یک ماه بگوئید چقدر اضافه وزن داشته اید تا بر نامه جدیدی برایتان  تهیه کنم.

  ۳ روز در هفته باشگاه بروید هر جلسه ۱ ساعت فعلا تا یک ماه هوازی را متوقف کنید.

  هر جلسه همین برنامه را تکرار کنید

  در حال حاضر نیازی به  برنامه ۳ نوع تمرین ۳ روز در هفته ندارید.

  بعد از گرم کردن

  اسکوات ۱۰*۳

  جلو پا دستگاه ۱۲*۳

  زیر بغل هالتر خم ۱۲*۳ + ۱۵*۱

  پرس سینه هالتر میز صفر درجه ۱۲*۳

  پرس بالا سینه دمبل ۱۲*۳

  جلو بازو هالتر ۱۲*۳

  جلو بازو دمبل تک نشسته ۱۲*۳

  پشت بازو خوابیده هالتر ۱۲*۳

  پارالل ۱۰*۳

  رس سر شانه دمبل ۱۲*۳

  نشر جانب ایستاده ۱۲*۳

  ممکن است کمی این برنامه زیاد باشد اما برای اینکه از پایه ساخته شوید ۱ ماه این برنامه را کامل انجام دهید

  کرتین مونوهیدرات خالص سعی کنید از یک شرکت معتبر و پودر پروتئین وی ۴۰٪+ ۶۰٪ کربو را هم تهیه کنید بعد از بارگیری کراتین

  ۱۵ دقیقه فبل تمرین ۵ گرم و بلافاصله بعد از تمرین ۵ گرم مصرف کنید صبحانه ۵ عدد سفیده تخم مرغ و۱ لیوان پروتئین وی را حتما بخورید ناهار ۱ عدد تن ماهی که روغنش را کاملا گرفته باشید با ۵ عدد سفیده تخم مرغ بخورید شام ۲۰۰گرم مارونی که بدون روغن درست کرده باشید میل کنید

  در بین صبحانه و ناهار یک عدد سینه مرغ آبپز کامل به همراه آبمیوه  داشته باشید

  در بین ناها ر و قبل تمرین۱۰۰ گرم گوشت قرمز کباب شده بخورید به همرا ۱۰۰ گرم یسب زمینی آب پز شده و هویج آب پز.۳۰ دقیقه بعد از تمرین

  نوشیدنی پروتئین وی را میل کنید قبل از خواب از پروتئین دیر حضمی مانند گوشت قرمز حتما استفاده کنید.

  شب دیر تر از ساعت ۱۱ نخوابید و و حد اقل ۹ ساعت بخوابید.

  موفق میشوید.

  سخن مازیار گرامی

  آقا مهدی سلام
  فعلا سوال خاصی ندارم
  فقط خواستم بگم خودت رو با امثال آقا ص مشغول نکن . منکه بشخصه خیلی از نظراتت استفاده کردم و می کنم . ضمن اینکه از ادبیات این آقا معلومه از چه قماشی هستند .
  به کارت ادامه بده که خیلی ها مثل من به نظراتت احتیاج دارند
  مرسی

  ممنون دوست من

  + نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن 1385ساعت 0:22 قبل از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

   

  سئوال علی گرامی

  سلام من یک دوره می خوام بردارم قبلا مصرف کردم بنظر شما چی پیشنهاد میکنید من بردارم

  جواب

  شما چه دورهای میخواهید و قبلا چه مصرف کرده اید؟؟؟

  سئوال علی آقا گرامی 

  سلام من 5 ماه است بدنسازی کار میکنم دوره برداشتم تائثیری نداشت پروتین + کراتین+گلوتامین+ حالا شما یک دوره ای پیشنهاد کن درضمن کمرم هم قوص دارد وزنم69 قد 167 سن18 ودر اخر در مورد شکم اقا مهدی تا جواب درست حسابی به من ندی من ول کن شما نیستم همین الان بگمنیشخند]

  جواب

  دوست عزیز ۵ ماه زمان کمی است شما باید صبر داشته باشید. مصرف مکمل برای شما زود است ولی اگر میخواهید کراتین و پروتئین وی برای شما کافیست. در ضمن مصرف پروتئین حیوانی را باید به ۱۵۰ گرم در روز برسانید و ۱۲۰ گرم کربو هیدرات در ضمن اگر میخواهید نتیجه بگیرید حتما باید روزی ۸ تا ۱۰ ساعت بخوابید. حرکت فیله کمر را در برنامه های خود بگنجانید . اگر برنامه تمرینی خود را برایم بفرستید بهتر راهنمائیتان میکنم.

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم بهمن 1385ساعت 10:3 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  با سلام  و عذر خواهی به مناسبت ۱ روز تاخیر

  قبل از پاسخ به سئوالات.

  بی مقدمه

  شخصی به نام آقای ص به همراه دار و دسته شان مدعی شده اند که برخی از مطالب این وبلاگ از سایت ایشان کپی برداری شده  و با الفاظ و عناوین نا شایستی ما را خطاب قرار داده هر چه بر دهانشان آمده نسبت به مادریغ نکرده اند. لاید عرض کنتم که این وبلاگ به صورت گروهی اداره میشود  یکی از دوستان ما که بعضی از مقالات را جمع  آوری میکردند متاسفانه به این نکته که مطالب این سایت نباید برداشته شود اقدام به این کار کردند . زمانی که آقای ص به من اعلام کردند که این مقا لات از سایت ایشان است ما نسبت به حذف ان چند مطلب اقدام کردیم و در ایمیلی به ایشان هم تشکر کردیو و هم به اطلاعشان رساندیم که مطالب شما حذف شد و اگر باز هم موردی بود بگویند تا بررسی کنیم. ولی ایشان و دار و دسته اشان بی توجه به این امر و با رفتاری دور از ادب و الفاظی که کسی که کمی اگر با ما آشنائی داشته باشد میداند که لایق ما هست یا ایشان ما را مورد لطف قرار دادند . البته ما هیچ توقعی از افرادی که بدون داشتن هیچ مدرک پزشکی اقدام به ترجمه مقالات پزشکی میکنند و در مورد داروها ابراز نظر میکنند نداریم. این را متذکر شوم ترجمه هیچ ایرالدی ندارد مخصوصا این مقالات که از عهده یک دانش آموز سال ۴ دبیرستان نیز ساخته است چه رسد به دارالترجمه ها ولی ابراز نظر در این مورد باید حتما توسط پزشک باشد .البته این را هم بگویم من هیچ اطلاعی از مدرک پزشکی ایشان ندارم  ولی اگر ایشان پزشک متخصص هستند من و دیگر گردانندگان این وبلاگ در همین جا از ایشان عذر خواهی میکنیم.

  در مورد کپی نیز باز هم از ایشان عذر خواهی میکنیم که قانون کپی رایت ایران را رعایت نکردیم.

  هدف از تاسیس این وبلاگ کمک و راهنمائی به کسانی است که در این اشفته بازار ورزشی ایران سرگردانند. ایشان هم مدعی همین مطلبند . اگر کسی واقعا هدفش کمک است به قشر کم آگاه باید خوشحال شود که از مطالبشان همه استفاده میکنند ولی اگر هدف این باشد که همه از سایتشان بازدید کنند دیگر بایید در این مورد شک کرد. هر کسی در هر جا از مطالب ما استفاده کند ما بسیار خوشحال میشویم ایشان را نمیدانم.

  آقای ص ما را افرادی بی سواد که قدرت نوشتن ندارند معرفی کردهاند علیرغم اینکه علاقه ای به گفتن این مطالب ندارم باید خدمت ایشان عرض کنم که تمامی افرادی که در این سایت همکاری دارند دارای تحصیلات عالیه هستند و حاضر با بحث با ایشان در مورد تمامی مطالب پزشکی و ورزشی هستند با ارائه مدرک.

  ایشان ما را دمپائی دزد خطاب کردهاند . همینقدر بدانید که هیچ کدام از گردانندگان این وبلاگ کوچکترین نیازی ندارند و هدف فقط راهنمائی بوده در ضمن هیچ علاقهای هم به دمپائی ایشان ندارند. خیلی مطالب دیگری نیز هست که ارزش پاسخ گوئی ندارد . باز هم در همین جا میگوئم که مطالبی که از ایشان بود حذف شد و اگر باز هم مطلبی است بفرمائند تا حذف شود.

  در زیر توجه شما دوستان را به بخشی از مطالب ایشان و ادبیات  ایشان جلب میکنم

  با دقت بخوانید و خود قضاوت کنید که چه کسی دم از فرهنگ زده داعیه راهنمائی جوانان را دارد. متاسفم.

  ..................................................

  .......................................................

  ..................................................

   اين سايت بيشتر از اين که مورد استفاده عموم ورزشکاران قرار گرفته باشد ماخذ بي پاسبان خوبي براي دله دزدان حال به هم زن اينترنتي بوده که مطلب از اين سايت دزديده و در سايت و يا در وبلاگ خود قرار داده و بدين ترتيب براي خود بي وجودي که نشاني از سر سوزن غرور و بزرگ منشي در آن يافت نمي شود هويت تکدي کرده اند. انتظار وجود انسانيت و حس احترام به حقوق ديگران و احترام به حقوق اثر و ديگر فضايل انساني که همگي نيز دم از خداوندي آن زده ايم در بين اين مردم را ندارم و يقين مي دانم کسان و تفاله هاي پرورش يافته توسط کساني که کفش مستعمل از مقابل آپارتمان به سرقت بردن و ال ان بي از پشت بام ربودن و بليط اتوبوس از جيب يکديگر کش رفتن و خودکار بيک همديگر رحم نکردن حکم فعاليت روزانه را برايشان داشته است بويي از انسانيت نبرده اند که بتوان اين موارد را از آنها انتظار داشت.
  ....................................................................

  همين تفاله هايي که کفش مستعمل و پخش ماشين و غيره مي دزدند شايد براي هزينه عمل شان دست به چنين دزدي هايي مي زنند و لااقل مختصر غروري در وجود خود دارند اما کساني که مطلب از سايت دزديده و به نام خود در وبلاگ و سايت قرار داده و عليرغم اينکه همگان از دزدي بودن اين مطلب آگاه مي شوند با استناد به ايم مطالب دزدي ابراز وجود کرده و به خودشان هويت مي دهند اين يک جو غيرتي که دمپايي دزدان در وجود خود دارند را نيز نداشته اند که اگر چنين بود براي هويت دادن به خود و براي مطرح کردن خود و براي پر کردن عقده هاي حقارتي که در وجودشان موج مي زند از مطالب سرقتي و دزدي که خواننده با اولين جمله آن به دزدي بودن و به منشا اصلي آن پي مي برد استفاده نمي کردند

  .............................................................

  انسان بودن پيشکش خودتان که مي دانم نه اجدادتان بوده اند و نه اينکه خودتان آن را در توان داريد اما يک جو غرور اگر در وجودتان مي بود با کلمات و جملات ديگران و با دزدي آشکار از سايت ديگران در صدد مطرح کردن خود بر نمي آمديد!

  ........................................................

  اما اينکه برداشت غير مجاز از مطالب اين سايت کرده و آن را به نام خود به خورد بقيه داده و باد در قب قب بياندازيد که ما اين ايم به روشني نشان داده و اثبات مي کند که به اندازه حتي کرم خاکي ماده و به اندازه آسکاريس صغير و نابالغ نيز غرور در ذات تان يافت نمي شود.
  ....................................................

   فضولات اينترنتي

  ...............................................

  از تطابق ميل هاي ارسال شده به ما نيز در مي يابيم که برخي از اين وبلاگ ها حتي توسط همين کاربران سايت خودمان که ارتباط با ما دارند راه اندازي شده و برخي از اين دزدي ها توسط خود همين افرادي که ما تقاضاي برخورد با اين قبيل سرقت ها را داريم انجام مي شود. تبريک عرض مي کنيم از بابت اينهمه انسانيت!!!

  ...............................................

   گويا در اينترنت امروز ايرانيان، دزدي و کپي و پيست غير مجاز را گرد آوري مي نامند!!! حتما با اين حساب کسي که دمپايي حمام همسايه را مي دزدد نيز آن را گردآوري مي کند!!!

  .........................................

  با استفاده از مطالب دزدي براي آقاي خود امام زمان نيز صلوات گدايي کرده است!!! مسلماني که با مطالب دزدي براي آقاي خود صلوات گدايي مي کند!!!!
  .....................................

  ظاهرا ایشان به دمپائی خیلی علاقه دارند

  در اینجا لازم به ذکر میدانم من حتی برای مطالبی که خود مینوئسم نام نوئسنده بر خود نمیگذارم و دوستانم حتی از اینکه نامی از آنها برده شود خودداری میکنند چه رسد به اینکه مطلبی را ترجمه و دو خط بر آن پاورقی بنویسند و  در پایان بنویسند مولف و مترجم!!!

  بگذریم و برسیم به پاسخ به سئوالات.

  سئوال یاسر گرامی

  سلام اقا مهدی
  در مورد سرشانه از پشت نمیدونم دستم باید چه مقدار باز باشه وتا حالا 3 نظر مختلف از این و آن شنیدم.
  در این حرکت من مشکل کتف ندارم ولی نسبت به سرشانه از جلو وزنه کمتری رو بالا میبرم ایا ممکن با این اوصاف به کتفم آسیب برسه.
  در مورد پرس نظامی دستها تا چه مقدار باید پایین بیاد؟

  شما به اقا مازیار در مورد تمرین زدگی و رشد نکردن عضله توضیح دادین که منو کمی ترسوند .
  من هفته ای 4 جلسه تمرین با وزنه دارم
  (شنبه و سه شنبه روی عضلات سینه و زیر بغل و یکشنبه چهار شنبه روی عضلات سرشانه و بازو )
  در این چهار روز روزی 6 حرکت به طور کل میزنم و در پایان تمرین 15 دقیقه دوچرخه میزنم.
  در این یک ماهی که کار کردم از رشد خوبی داشتم ولی زورم زیاد تغییر نکرده
  این رو هم بگم از هیچ مکملی استفاده نمیکنم . ایا با این اوصاف ممکن دچار تمرین زدگی بشم؟ وزنم 83 قدم 182
  باید ببخشید انقدر سوال میکنم.

  جواب

  شما باید هنگامی که استخوان بازویتان موازی زمین میشود استخوان ساعد با بازو زاویه ۹۰ درجه بسازد این مقدار باز بودن دست مناسب است.

  با این برنامه ای که دارید دچار تمرین زدگی نمیشوید فقط زمان هر جلسه تمرینتان بیشتر از ۱ ساعت نشود. زور شما به مرور زیاد میشود. اما اگر صرفا برای زور بیشتر کار میکنید بگوئید تا برنامه مناسبی برایتان بدهم. موفق باشید.

  سئوال علی گرامی

  سلام آق مهدی بازم منم مزاحم همیشگی میخواستم دوره ای پیشنهاد کنید که ضرر نداشته باشد چربی هارو آب کنه منظوربدن عضله ای بشه دیانابول روقطع کردم و فقط کراتین پروتئین مصرف میکنم اگر دوره جوری باشه که صدای مفصلامو بگیره خوبه ممنون

  جواب

  دوره هیچ ارتباطی به صدای مفاصل ندارد برای عضله ای شدن باید کمی صبر داشته باشید و مرتب ورزش کنید.

  سئوال علی آقا گرامی

  سلام آقا مهدی شما جواب همه رو میدی غیر از من کم کم دارم به وبلاگ شما هم شک میکنم با با یک راهنمایی درست وحسابی به من بکن دیگه من چیکار کنم که بدنم عضله ای شه مخصوصا شکمم یک دوره ام شما پیشنهاد کن وزن 69 سن18 قد167 دیانابول هارو هم قطع کردم ؟

  جواب

  شما برای آب شدن چربیها باید بعد از کار با وزنه ۳۵ دقیقه هوازی کار کنید و روزهای دیگر صبح قبل از صبحانه ۴۵ دقیقه هوازی. شما چه مدت است که ورزش میکنید؟؟

  سخن یاسر گرامی

  سلام در مورد اشکال سایت
  مثلا در لینک عکس عکس مربوط به عضله ضعیف کنار شکم و در لینک داروها ومکمل ها جداول چگونگی مصرف کرا تین و در ارشیو شهریور عکسهای قسمت 10 روش برای کسب نتایج بهتر و تغذیه وکنترل هورمون لود نمیشود. ممنون

  جواب

  ممنون حتما ریسدگی میشود

  سئوال مازیار گرامی

  سلام آقا مهدی ... مرسی از پاسخ کاملتون
  من دارم روی برنامه میرم جلو . با شکم کنار اومدم اما فیله کمر بهم فشار میآره . . حرکت جایگزین نداریم ؟
  راستی کاش تخصص دکتر ضیایی رو هم می نوشتید . بهرحال خیلی ممنون میشم که از توصیه های دکتر برای بهبود وضعیت جسمانیم استفاده کنم . از رژیم تا توصیه های کلی
  یک دنیا تشکر

  جواب

  برای فیله حرکات دیگری هست اما برای شما کمی زود است. شما از تعدا تکرار ها کمی کم کنید اما ست ها ثابت باشد سعی کنید در طول یکماه به تعداد اصلی برسید.

  دکتر ضیائی دوست عزیزم متخصص غدد میباشند. که در اینجا از همکاری ایشان با  این وبلاگ تشکر میکنم.

  + نوشته شده در  شنبه بیست و یکم بهمن 1385ساعت 9:41 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  توجه

  کلیه سئوالات در روز جمعه پاسخ داده میشود در ضمن این هفته دوست عزیزم دکتر حمید ضئائی ما را در این امر همراهی ممیکنند. در ضمن پاسخی هم برای آقای <ص> خواهم داشت که چند روزی است  نظراتی را مطرح میکنند. و توجه ای به پاسخ ما ندارند.

  موفق باشید

  + نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم بهمن 1385ساعت 8:50 قبل از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال یاسر گرامی

  سلام مهدی خان
  میخواستم شما درمورد حرکت( سرشانه از پشت با هالتر)کمی توضیح بدین که روی کدوم عضله تاثیر داره
  و اینکه طریقه صحیح انجام دادن این حرکت چطوریه.
  سوال دیگم این بود که بعضی بدنسازها قسمت جلو و وسط عضلات دلتوئید و سرشانه بزرگی دارن
  ولی قسمت پشت عضله شون کوچیکه . درمورد حرکاتی که این قسمت رو تقویت میکنن لطفا کمی توضیح بدین.
  جواب

  حرکت پرس سر شانه از پشت یکی از حرکات موثر در توسعه عضلات سر شانه میباشد اما به دلیل اینکه در این حرکت به مفصل شانه فشار غیر متعارفی وارد میگردد انجام آن برای مبتدیان به هیچ وجه توصیه نمیشود. در موقع انجام این حرکت بهتر است بر روی نیمکت مخصوص که پشتی مناسبی دارد قرار بگیرید تا از فشار وارده بر ستون فقرات کاسته شود  هنگام پائین آوردن وزنه سعی کنید میله هالتر از پائین گوش پائین تر نرود و در بالا بردن سعی کنید آرنجها در آخر حرکت قفل نشود.

  در مورد سئوال دوم سر شانه از سه عضله اصلی تشکیل شده که به آنها دلتوئید جلوئی. میانی و خلفی یا پشتی میگوئند . اکثر بدنسازان به دلتوئید پشتی زیاد اهمیت نمیدهند در حالی که این ماهیچه در جلوگیری از افتادگی شانه ها نقش مهمی دارد. شما میتوانید برای رشد این عضله حرکت نشر خم با دمبل را در برنامه خود بگنجانید. موفق باشید.

  سئوال مازیار گرامی

  آقا مهدی ازتون ممنونم بشدت . مرسی که وقت میذارید و ببخشید که مبتدی بودن من باعث دردسر و توضیح مکررات برای شما میشه . ببخشید
  آقا بذار من ماجرای باشگاه رفتن رو از اول بگم . فکر می کنم منم گرفتار ممد کول شده باشم . برنامه ای که این آقای مربی به من داده 4 روز در هفته بصورت پشت سر هم هست . شنبه 1 شنبه دو شنبه 3 شنبه چهار شنبه و هر 4 روز کار با وزنه و البته اولش هوازی
  این درحالیه که یکی از فامیلا که مربی بدنسازی بودن ماهها قبل به من گفته بودند بدن باید باید و باید فرصت ریکاوری پیدا کنه و صحیح نیست هر روز کار با وزنه باشه .
  البته خداییش من کاری به ایشون نداشتم و دارم برنامه شما رو انجام میدم اما می خوام بدونم اگر ممد کوله !! سایر توصیه هاشم در حد ممد کول ببینم . آخه امروز داشت می گفت اگر چربی سوز خواستی به خودم بگو ... البته من به دلیله واهمه ی شخصی اصلا دوست ندارم طرف این مکملها برم حتی اگر استاندارد هم باشم و در کل بنظرم بد نیست با نظر شما بدونم که با کی طرف هستم . من برنامه ش رو براتون می نویسم . لطف کنید نظرتون رو بگید .
  شنبه و 3 شنبه
  تردمیل .... 7 دقیقه
  دوچرخه .... 3 دقیقه
  شکم تخت .... 15 × 5
  بغل پهلو مسگری .... 40 × 5
  1- جلو پا ماشین .... 10×1 + 9 × 3
  2- پشت پا با ماشین .... 9 × 3
  3- سرشانه از جلوهالتر .... 7 × 4
  4- نشر از جانب دمبل جفت .... 7 × 4
  5- سرشانه هالتر ..... 9 × 3
  6- شنا سوئدی ... 7 × 2
  7- ساق پا ایستاده ... 11 × 3

  5 دقیقه بعداز تمرین دو در جا
  ............................
  یکشنبه و 4 شنبه

  تردمیل .... 7دقیقه
  شکم شیبدار .... 12 × 5
  بغل پلو مسگری ... 50 × 5
  1- پرس سینه هالتری .... 7 × 4
  2- پرس بالا سینه هالتر ...... 7 × 4
  3- زیر بغل سیم کش از جلو ..... 9 × 3
  4- زیر بغل ( پلاور ) ...... 8 × 3
  5- جلو بازو هالتر ایستاده .... 7 × 4
  6- پشت بازو هالتر خوابیده .... 7 × 4
  7- ساعد ...... 15 × 3

  5 دقیقه بعداز تمرین دو در جا

  جواب

  دوست گرامی من سعی میکنم در کار سایر افرادی که در این زمینه هستند دخالت نکنم و فقط نظر خودم را بیان میکنم  انتخاب با شما ست .

  شما هنگامی که با وزنه کار میکنید در اصل شروع به تخریب سلولهای ماهچه ای میکنید و بدن را وارد حالت شک میکنید این شک به دلیل ترس بدن برای از دست دادن سلولهای ماهیچهای است بنابراین سیستم بدنی شما فرمان بسیج نیروهای خود را برای بازسازی و مقاوم سازی این نیروها صادر میکند این باز سازی و مقاوم سازی باعت بزرگتر شدن ماهیچه های شما میشود . به این قرایند بازسازی بدن که درست بعد از اتمام کار با وزنه آغاز میشود  ریکاوری میگویند.

  در خوشبینانه ترین حالت ریکاوری ۲۴ ساعت به طول میانجامد. هنگامی بدن حد اقل به ۹۰٪ بازسازی خود رسیده باشد شما میتوانید دوباره وزنه بزنید ولی اگر این ریکاوری در مراحل ابتدائی یا اواسط خود باشد و شما مجددا شروع به تخریب کنید به زودی گرفتار معضلی به نام تمرین زدگی خواهید شد و ماهیچه های شما دیگر رشد نخواهند کرد.در مورد هوازی قبل از وزنه زدن همین قدر بدانید که در تمرین هوازی ذخایر قند بدن تهی میگردد پس وقتی شما بعد از هوازی افدام به وزنه زدن میکنیددیگر کربو هیدراتی وجود ندارد که انرژی بدن را تامین کندو از انجائی که کار با وزنه بی هوازی است بدن نمیتواند برای تامین انرژی خود به سراغ چربی ها برود چرا که برای سوزاندن و اکسید شدن چربیها به اکسیژن نیاز است پس سلولهای عضلانی شما تخریب و از ذخایر گلیکوژن آنها برای تامین  انرژی استفاده میشود و این یعنی فاجعه. حال خود بهتر میدانید چه کنید. البته در برنامه شما ۷ دقیقه ترد میل دارید که این برای گرم کردن است و هوازی به حساب نمی آید ولی بیشتر نشود. اما من این نوع بر نامه را برای یک مبتدی نمی پسندم. موفق باشید و با من در تماس  

  + نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم بهمن 1385ساعت 9:33 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  سئوال مازیار گرامی

  من بازم اومدم که !!

  آقا مهدی برای آب کردنه سینه ها یه سری حرکت بهم دادی و گفتی که تقریبا چربی سوزی موضعی معنی نداره و ...
  می خوام بدونم اگر من موقع ورزش با وزنه یا روی تردمیل از این شکم بند پشت پلاستیکی ها روی شکم یا سینه هام ببندم کمکی می کنه که زودتر اینجاها بیاد روی فرم یا فقط آب از دست میدم و تازه ممکنه نا متناسب هم بشم ؟
  نظرتون چیه در مورد شکم بند ها ؟

  تشکر
  راستی در مورد تغذیه نظری ندارید ؟

  جواب

  بستن این شکم بندها تنها باعث بالا رفتن دمای قسمت مورد نظر و از دست دادن آب میشود.

  بنا براین سعی کنید حوصله داشته باشید. در مورد تغذیه مصرف کر بوهیدراتها را از ۶ بعداظهر قطع کنید فعلا همین کار را تا ۲ ماه ادامه دهید . بعد از ۲ ماه برنامه تغذیه مناسبی با توجه به وزن آن زمان شما برایتان تهیه میکنم موفق باشید.

  + نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم بهمن 1385ساعت 8:54 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سخن یاسر گرامی

  سلام اقا مهدی سوال ندارم ولی باید در جواب میترا عزیز بگم اگر ایشون یه بار پاشو تو یه باشگاه بدنسازی مردها بزاره اون وقت منظور شما رو از ممد کول و اصغر بازو میفهمه و میفهمه که یه سری آدم بیسواد هیکل گنده جای مربی نشستن و برنامه میدن و اگر هم یه مربی حرفه ای تو یه باشگاه باشه به هیچ وجه بدون پول جواب درست حسابی نمیده. .... اونوقت شما میترا خانوم دیگه به این سایت بدرد نخور نمی گفتید. بعدشم اگر مطالب وبلاگ رو درست بخونی تنها چیزی که پیدا نمیکنی تعریف مهدی جان از خودشه.

  سئوال مازیار گرامی

  آقا مهدی سلام

  من رفتم باشگاه . با برنامه شما و کمک مربی . الانم بدنم انتهای درد و گرفتگیه !! ولی می ارزه
  فقط
  اما یه سوال دیگه داشتم
  شما در مورد سرعت حرکات نظری نداری ؟
  سرعت انجامشون در چربی سوزی تاثیر نداره ؟
  مربی می گفت سریع بزنی بهتره
  شما در مورد سرعت نظری ندارید ؟

  در مورد فاصله بین هر دو ست که چقدر باید استراحت کنم نظری ندارید ؟

  خیلی خیلی ممنون
  من خیلی مزاحم میشم . ببخشید

  جواب

  سرعت انجام حرکات چندان ارتباطی به چربی سوزی ندارد چربی سوزی با ورزشهای هوازی انجام میشود کار با وزنه باعث میگردد شما ماهیچه های بزرگتری داشته باشید و بدن برای حفظ و نگهداری این عضلات نیاز به مصرف انرژی دارد که آنرا از طریق سوزاندن چربیها به دست میاورد پس سرعت فرقی در چربی سوزی ندارد. اما شما باید در حین انجام حرکات کاملا بر روی عضله مورد نظر تمرکز کنید و آنرا در هنگام انقباض حس کنید. در مورد سرعت حرکات فرمولهای مختلفی وجود دارد . بهترین حالت برای شما بدین صورت است شما بخش مثبت حرکت را یعنی وقتی که وزنه در جهت خلاف جاذبه زمین حرکت میکند را در ۱ ثانیه باید انجام دهید در بالا ترین بخش عضله را کاملا منقبض کنید و ۱ ثانیه مکث کنید سپس بخش منفی حرکت یعنی وقتی که وزنه در جهت جاذبه زمین حرکت میکند باید ۲ ثانیه زمان مصرف کنید و در پاین ترین بخش ۱ ثانیه مکث کنید و دوباره از اول.  در طول تمام تکرار ها عضله باید در گیر باشد یعنی نباید مثلا در حرکت جلو بازو با هالتر شما نباید در پائین ترین قسمت دست خود را کاملا باز کنید و سنکینی وزنه را روی مفصل آرنج خود بندازید بلکه کمی مانده تا دست شما کاملا راست شود  ۱ ثانیه مکث میکنید و به سمت بالا باز میگردید. سرعت در حر کات باعث میگردد تا شما حرکات را اشتباه بزنید و دامنه کامل حرکت را رعایت نکنید.و هیچ تمرکزی روی عضله نداشته باشید .  شما از وقتی که وارد باشگاه میشوید باید کر و لال باشید تمام تمرکز خود را روی حرکات خود داشته باشید صدای هیچ کسی را نشنوید و به نگاه هیچ کسی نیز توجه نکنید فقط و فقط خود را در نظر داشته باشید.

  در یک حرکت ۳ ستی بین هر ست ۱۵ ثانیه استراحت کنید نه بیشتر و بین هر حرکت تنها ۱ دقیقه استراحت کنید اگر بیشتر از این باشد شما فقط زحمت بیهوده کشیده اید.

  + نوشته شده در  شنبه چهاردهم بهمن 1385ساعت 11:14 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سخن میترا گرامی

  من اصلا از این وبلاگ خوشم نمیاد همش شده اینکه چیکار کنم بزرگ شم یا لاغر شم چی بخورم یا چی نخورم یعنی چی شما هم که هر کی ازتون تعریف کنه مطلبش رو میزارید رو وب هر کی هم که تعریف نکنه حتما نه هاقعا براتون متا سفم

  سئوال یاسر گرامی

  سلام اقا مهدی وبلاگ شما یه مشکل داره . وقتی صفحه میخواد لود بشه بعضی عکسها ظاهر نمیشه و وقتی کلیک راست میکنم تا عکسها رو دوباره لود کنم صفحه بهم فحش میده

  جواب

  شما اگر دقیقا بگوئید در کدوم پست این مشکل هست حتما رسیدگی میکنم. در مورد راست کلیک هم طراحی این وبلاگ به گونه ای است که امکان راست کلیک در آن نیست

  سخن مازیار گرامی

  متشکرم . باشما در تماس خواهم بود . خیلی ممنون

  سئوال علی گرامی

  سلام آقامهدی گل چهار ماه است بنسازی رو به طور مداوم دارم کار میکنم یک سوال دیگه شما هنوز من رو راهنمایی نکردین برای شکم بعد از این که این دوره تموم شد شما چی پیشنهاد میکنی دوره بردارم که چربی شکم رو هم اب کنه ممنون اولین وبلاگی است که بهش اعتماد دارم

  جواب

  برای آب کردن چربیها باید روزهائی که کار با وزنه دارید بلا فاصله بعد از آن ۳۰ دقیقه دو چرخه یا ترید میل برقی داشته باشید بدون وقفه و در ۳ روز دیگر  صبح قبل از صبحانه ۴۵ دقیقه دو با سرعت آرام داشته باشید. در مورد دورهای که به شما دادهاند من احساس میکنم کمترین اطلاعاتی راجع به فیزیو لوژی بدن نداشته و از همین مربیهائی بوده که مدرک فوق تخصص تجویز داروی خود را در دانشگاه هرکول زیر نظر ممد کول و حسن ساق گرفته برای اینکه بدانید چه فاجعه ای در بدن شما در حال رخ دادن است توجه شما را به این مطلب جلب میکنم که داروی دیانابول که شما در حال مصرف آن هستید  به بدنسازانی که حد اقل ۲ سال به طور ممتد در حال بدنسازی هستند زیر نظر پزشک متخصص با توجه به وزن و آزمایشات متعدد در دوزهای کنترل شده به همراه داروهای کاهنده عوارض استروئید ها داده میشود. ان هم فقط به کسانی که میخواهند به صورت حرفای به این ورزش بپردازند . بد نیست بدانید داشتن یک گروه پزشکی متخصص و انجهم ازمایشهای گوناگون و دارو ها و مکملها برای یک بدنساز که وارد مرحله حرفهای میشود حدود ۸ تا ۱۰ هزار دلار در ماه است. بنا براین به این تجویز هائی که بدون هیچ آزمایشی به شما داده شده اعتنا نکنید آن مربی بزرگی که به شما دارو تجویز کرده مدرک پزشکی خود را از کدام دانشگاه کرفته و از کجا میداند که کبد و کلیه های شما ۱۰۰٪ سالم است و مشکل فشار خون ندارید ایا میتواند فشار خون شما را کنترل کند و... . در مورد دیانابول: این دارو استروئئد است تاثیر مطلوبی بر روی متابولیسم پروتئین در بدن دارد و باعث افزایش سنتز پروتئین در نتیجه بالانس مثبت نیتروژن و افزایش حجم و قدرت عضلانی  میشود .اثرات آنابولیک و آندروژنیک این دارو بسیار بالاست و با مصرف آن هر هفته حدود ۲ کیلو گرم افزایش  وزن عضلانی دارید. .اما در مورد استروئید ها باید بدانید که اکثر آنها در بدن یا تبدیل به تستسترون میشوند یا  باعث افزایش  سطح  این هورمون در خون میشود که در نتیجه آن سیستم طبیعی تولید تستسترون در بدن که از طریق بیضه ها است یا متوقف میشود یا بسیار پایین میائید. از طرفیتستسترون در بدن طی فرایند پیچیده ای تبدیل به دی هیدرو تستسترون شده وارد چربی میشود و از آنجا تبدیل به استروژن شده وارد خون میشود. با توجه به این مطالب زمانی که شما مصرف استرویئد ها را قطع میکنید بدن با کمبود شدید تستسترون و زیادی استروژن مواجه میشود که این امر سبب وارد شدن بدن از فاز آنابولیک به کا تا بولیک و بروز حالات ثانویه زنان در شخص میشود از قبیل بزرگ شدن سینه ها یا ژنیکو ماستی  یا نازک شدن صدا و...

  اکثر مربیانی که در باشگاه ها به دادن برنامه های بی معنی و نسخه های پزشکی که حتی مجرب ترین پزشکان متخصص در دادن آن با شک و تردید عمل میکنند میپردازن دائما سعی دارند صدای خود را کلفت کنند اما وقتی بیشتر از ۵ دقیقه با آنان صحبت میکنید این موضوع را فراموش میکنند و شما بوی استروئید ها را از صدای آنان استشمام میکنید . تعدادزیادی از این متخصصان را هم که مدرک پروفسوری  دارو نگاری خود را از دانشگاه هرکول آباد و زیر نظر استید بسیار مجربی چون ممد کول و حسن ساق و  علی سینه گرفته اند را وقتی که بدون لباس میبینی در زیر نوک سینه ها یشان خط ریزی را خواهید یافت که این هیچ چیز نیست جز اثر تیغ جراح برای درمان ژنیکو ماستی. که البته هیچ کدام از این افراد در هیچ باشگاهی و در جلوی هیچ کسی لخت نمیشوند و علت آنرا مردانگی و حجب و حیا و افتادگی خود بیان میکنند اما ما الان میدانیم که چرا

  اما عوارض جانبی دیانابول این دارو به دلیل وجود ترکیب سمی آلفا ۱۷ که بسیاغر سمی است برای کبد فوق العاده مضر است. به علت احتباس آب و املاح باعث بالا رفتن شدید فشار خون میشود. . در بدن به راحتی به استروژن تبدیل شده سبب بروز شدید علایم زنانه میگردد. جوش و آکنه در صورت شانه ها سینه زیر بغل شا یع است این دارو به دی هیدرو تستسترون تبدیل شده و باعث ریزش شدید مو در مردان میگردد پس از قطع مصرف بدن شروع به از دست دادن آب و املاح میشود و با کاهش شدید حجم عضلانی مواجه میشوید که چربی جایگزین آن میشود.و... حال تصمیم گیرنده شما هستید . پیشنهاد میکنم مصرف این دوره مرگ آور را قطع و فعلا فقط کراتین را ادامه دهید اگر دوره کاملی میخواستید  مطرح کنید تا برایتان انجام دهم . موفق باشید.

  سئوال میلاد گرامی

  با سلام خدمت شما دوست عزیز خواستم بدانم کراتین ضرر دارد و روی بدن تاثیر
  می گذارد وبدن روی فرم می آید
  اگر جوابم را بدی ممنون میشم ...

  جواب در سایتم بدی .... با تشکر میلاد

  جواب

  کلیه جوابها در وبلاگ در قسمت پاسخ به سئوالات قرار میگیرد   .

  کراتین در صورتی که مشکل کلیوی و  کبدی نداشته باشید و کراتین شما از نوع خالص باشد ضرری ندارد و تاثیر آن در روی بدن این است که باعث به تاخیر افتادن تخلیه انرژی  یا دیر تر خسته شدن و همچنین خشکی و سفتی عضلات میشود.

  سئوال یاسر گرامی

  سلام آقا مهدی من پیش دکتر اورتوپت رفتم و دکتر به من گفت به خاطر ضعیف بودن ماهیچه های این قسمت
  مفصل کتف جورشوماهیچه رو میکشه .
  من در حال حاظر حرکت پلاور رو اصلا انجام نمیدم و با سبک کردن وزنه ها مشکل صدا دادن کتفم رو کمی برطرف کردم. میخواستم بدونم میتونم چند تا عکس از زاویه های مختلف بدنم براتون بفرستم تا به من یه برنامه بدین. البته میدونم این خواهش زیادیه ولی مربی باشگاه ما دقیقا همون اقای ممد کوله. بازم ممنون

  جواب

  بله شما از روبرو پهلو و پشت در حالت ایستاده عادی و با فیگور عکسهایتان را برایم بفرستید. فقط واضح باشد. این که پلاور را قطع کردید بسیار خوب است .نشر از جلو دمبل را حتما در برنامه خود قرار دهید . از اینکه پزسک گفتند که مسکل خاصی ندارید  خوشحال شدم موفق باشید

  + نوشته شده در  جمعه سیزدهم بهمن 1385ساعت 11:12 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال فرناز گرامی

  سلام ، من 22 سالمه ، قدم 168 ، ورنم 57 کیلوئه ، می خوام فرص شینگایا بگیرم ، ممکنه روی چیری به جز سینه هام تاثیر بذاره ؟

  جواب

  شما برای چه منظوری میخواهید از شینگایا استفاده کنید و منظورتان از تاثیر روی سینه ها چیست؟

  + نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم بهمن 1385ساعت 11:53 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سخن مازیار گرامی

  بی حد و حصر از شما ممنونم و حتما باهاتون در تماس خواهم بود چون واقعا اطلاعات مفیدتون هم باعث دلگرمیه هم کمک کننده اس

  دقیقا اینکه می فرمایید عضلات پشتم ضعیفه رو خودمم حس کرده ام . خیلی زود خسته میشم و شانه هام می افته و ...

  حتما برنامه شما رو اجرا می کنم و از مربی باشگاه برای اجرای صحیح کمک می گیرم
  مرسی
  بازم مزاحم خواهم شد
  تشکر

  سئوال مازیار گرامی

  آها راستی من بعید می دونم در یکماه اول بتونم 3 تا ست 40 تایی شکم برم
  البته اگر از شکم منظورتون دراز نشست باشه
  شاید بتونم سه تا ست 20 تایی برم به زور
  از همین شروع کنم یا اینکه باید تغییری در برنامه بدم ؟
  مرسی

  جواب

  تعداد حرکاتی را که برای شما نوشتم را باید بتوانید در یک ماه کامل کنید نیازی نیست که در روز اول تعداد شکم را کامل بروید ولی از ۲۰ کمتر نشود در یکماه به تعداد اصلی برسید و تا ۱ ماه ادامه دهید. حرکات با وزنه را نباید کمتر از ۸ حرکت انجام دهید مقدار وزنه خود را ۷۰٪ وزنهای که میتوانید با آن فقط ۱ تکرار انجام دهید انتخاب کنید موفق باشید.

  سئوال یاسر گرامی

  سلام اقا مهدی من کتفم مشکل داره و از درون صدا میده که با گرم کردن بدن هم درست نمیشه
  مثلا من وقتی میخوام حرکت پلاور رو انجام بدم وقتی دستم رو پایین میارم انگار کتفم از جاش در میاد ووقتی میخوام دستم رو بالا بیارم انگار جا میافته .
  البته صدای تق تق نمیده.
  این مساله وقتی میخوام حرکات سرشانه مثل نشر از جانب رو بزنم هم اتفاق میافته ولی با شدت کمتر ولی با صدای تق تق .
  به نظر شما مشکل کتف من چیه و باید چیکار کنم.
  این رو هم باید بگم تا حالا کتفم در نرفته.
  سلام
  ایا میشه از سویا به عنوان یک منبع پروتئینی استفاده کرد.

  جواب

  مشکلی که شما در ناحیه کتف دارید را نمیشود از طریق سئوال و جواب  درمان کرد احتمالات زیادی در این زمینه وجود دارد ممکن است مشکل در مفصل شما باشد ممکن است از رباطهای شما باشد و ... بنا براین اگر ورزش نمیکنید و برای شما محدودیت حرکتی ایجاد نمیشود اشکالی ندارد ولی اگر  میخواهید ورزش کنید حتما باید از کتف شما عکس گرفته شود و با توجه به علائم بالینی شما  پی به علت برد بنابراین به شما پیشنهاد میکنم از همین لحضه ورزش خود را متوقف کنید و حتما به پزشک ارتوپد مراجعه کنید . برای ورزش کردن دیر نمیشود اما اگر اسیب ببینید دیگر نمیتوانید ورزش کنید.

  سویا یک منبع پروتیین گیاهی است که جذب آن نسبت به پروتئین حیوانی بسیار پائیین است بدن ابتدا به سراغ پروتئین هاای حیوانی میرود و بعد به سراغ گیاهی پروتئین های گیاهی تمام آمینو اسید های مورد نیاز را ندارند. از سویا به عنوان مکمل در غذای خود استفاده کنید اما نه به عنوان وعده اصلی پروتئینی خود. 

  سئوال علی گرامی

  سلام من علی از شما سوالی داشتم الان هفته سوم دوره ام است پروئتین +کراتین +گلوتامین+دیانابول اما تا الان یکم هم وزنم زیاد نشده از چربی شکم هم رنج میبرم میخواستم یک دوره غذایی بدی که چربی نداشته باشد خواهشن نوع تمرین شکم رو کمی توزیح بده ممنون یک ما است شکم کار میکنم شکمم سفت شده اما باید شکمم رو داخل بگیرم وقتی ولش میکنم می افته بیرون ممنون میشم راهنمایی کنی؟منم علی سلام میخواستم بگم دوره ای که برداشتم مصرفش گلوتامین+کراتین در ابمیوه حل شود قبل از تمرین وبعد از تمرین پروتئن وی با شیر موز بعد از تمرین میخواستم ببینم درسته ممنون؟توی هفته ی سوم هم هستممن قدم 170وزنم70 سنم18 میخواستم راهی معرفی کنید یا قرصی که لااقل پنج سانت قدم بلن شود

  جواب

  شما نگفتید که چند وقت است که بدنسازی کار میکنید تا بتوانم شما را راهنمائی کنم. با توجه به سن خود نگران قد  نباشید. مطمین باشید تا چند سال دیگر ۵ سانت بلند میشوید فقط ورزش کنید. در مورد مصرف دیانابول و عوارض آن بیشتر فکر کنید.

  + نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم بهمن 1385ساعت 7:21 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال مازیار گرامی

  با سلام و بی نهایت ممنون از پاسخ شما

  رفتم باشگاه ثبت نام کردم . از بعد از عاشورا میرم باشگاه . پس امکان تمرین با وزنه رو خواهم داشت . لطف کنید در مورد تمریناتی که برای راست ایستادن و شانه های افتاده و سینه های نسبتا بزرگ من مناسب هست راهنماییم کنید

  اما در مورد حجم راستش درسته از هیکل الانه خودم اصلا راضی نیستم اما دوستم ندارم سینه و کول داشته باشم . ولی اگر به فرمایش شما چاره ای نیست و باید برای لاغرشدن کمی حجم بیارم خب مشکلی نیست .

  اما یک سوال ورزش های هوازی یعنی چی ؟
  منظور دو و پیاده روی و دوچرخه ثابت هست ؟
  ببینید این کار درسته بنظر شما
  من هر 6 روز برم باشگاه
  3 روزش رو با وزنه کار کنم فقط
  3 روز هم روی تردمیل بدوم و با دوچرخه ثابت کار کنم
  درسته ؟ بنظر شما روزهایی که تمرین هوازی دارم چند دقیقه یا چند ساعت باید اینکار رو انجام بدم ؟

  ..........
  اما یک سوال مهم
  بنظر شما کار با دوچرخه ثابت باعث حجیم شدن باسن و ران میشه ؟
  میشه یه برنامه ای به من بدید که باسن و رونهام حجیم نشه فقط چربی بسوزونه ؟

  یک دنیا تشکر . بازم مزاحم میشم .

  جواب

  دوست گرامی حجم عضلانی با حجم چربی بسیار تفاوت دارد به این معنا که شخصی که دارای ۱۰۰ کیلو گرم وزن میباشد و از در صد بالائی از چربی بر خوردار است نسبت به شخصی که ۱۰۰ کیلو وزن دارد ولی درصد پائینی چربی دارد بسیار چاق به نظر میرسد. به عبارت دیگر اگر شما در قسمت سینه ۱ کیلو گرم چربی از دست بدهید و به جای آن ۱ کیلو عضله اضافه کنید سینه شما کوچکتر به نظر میرسد. بنابراین نگران اضافه کردن حجم عضلانی نباشید چون از وزن چربی بدنتان نیز کاسته میشود و در نهایت به تناسب میرسید.

  این که میخواهید به باشگاه بروید بسیار خوب است .شما در ابتدا باید ۶ ماه از برنامه سادهای استفاده کنید اما چون مشکل شانه و راست ایستادن دارید برنامهای را به شما میدهم را ۲ ماه مرتب انجام دهید و با من در ارتباط باشید.

  معمولا افتادن شانه ها به سمت جلو و قوس در ستون فقرات به علت ضعیف بودن عضلات پشت به خصوص فیله کمر و عضله صلیبی پشت میباشد با انجام برنامهای که به شما ارایه میکنم مطمین باشید این مشکل بر طرف میشود فقط باید مرتب به ورزش ادامه بدهید و وقفهای نداشته باشید..

  ورزشهای هوازی یا ایروبیک به دستهای از ورزشها گفته میشود که مدت زمان انجام آن بیشتر از ۲ دقیقه باشد و تا حداقل ۴۵ دقیقه ادامه پیدا کند در این حالت بدن به جای استفاده از گلیکوژن که یک فرایند انرژی زا بدون نیاز به اکسیژن است از ذخایر چربی استفاده میکند که برای سوخت آنها نیاز به اکسیژن یا اصطلاحا هوا هست که به آنها هوازی میگویند. کار با وزنه چون آنجام یک ستکمتر از دو دقیقه طول میکشد و بین ست ها استراحت وجود دارد جز بی هوازی ها دسته بندی میشود. دو  و دوچرخه ثابت یا متحرک جز هوازی ها قرار دارند.

  رفتن به به باشگاه به صورت ۶ روز در هفته به شرطی که ۳ روز وزنه و ۳ روز هوازی باشد اشکالی ندارد اما به صورت زیر برنامه ریزی کنید:

  ۳ روز در هفته  یک روز در میان به باشگاه برای کار با وزنه بروید و دقت کنید که کار با وزنه بیشتر از ۵۰ دقیقه طول نکشد. بلا فاصله بعد از کار با وزنه دوچرخه ثابت یا ترد میل را به مدت نیم ساعت کامل بدون استراحت با سرعت متوسط انجام دهید. ۳ روز دیگر را صبح قبل از صبحانه ۴۰ دقیقه هوازی انجام دهید اگر باشگاه شما در آن موقع صبح باز نیست و در خانه دوچرخه ثابت یا ترد میل ندارید میتوانید با سرعت متوسط در مسیری که شیب نداشته باشد بدوید.

  دوچرخه باعث حجیم شدن ران و باسن نمیشود فقط کمی ساق پا را حجیم میکند.

  تغذیه خود را کنترل کنید.

  اما برنامه شما:


  پرس سینه هالتر روی میز صاف ۱۲*۳
  پرس بالا سینه دمبل      ۱۰*۴
  زیر بغل هالتر خم ۱۲*۳
  نشر از جانب خم   ۱۰*۴
  نشر از جانب ایستاده ۱۰*۴
  جلو بازو هالتر ۱۲*۳
  پشت بازو هالتر خوابیده ۱۲*۳
  فیله کمر  ۲۵*۳
  دد لیفت   ۸*۳
  شکم خوابیده ۴۰*۳

   طرز انجام درست حرکات را از مربی خود حتما بخواهید.

  موفق باشید

  + نوشته شده در  دوشنبه نهم بهمن 1385ساعت 4:44 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال محمد گرامی

  سلام من شنیدم که این قرص شینگایا برای رشد سینه زنان به کار میرود و روی مر دان تاثیری ندارد.آیا واقعیت دارد . ممنون میشم اگه جواب بدین.

  جواب

  خیر شینگایا محرک ترشح هورمون رشد دربدن میباشد و در زنان و مردان یکسان عمل میکند.

  سئوال عبدالله گرامی

  آقا مهدی سلام

  من 24 سالمه 52 کیلو وزن و 175 سانت قد دارم لاغر اندام هستم و میخوام از دست این لاغری رها بشم و بدن درشتتری داشته باشم تا حالا بدنسازی نکردم
  و از هیچ قرصی هم استفاده نکردم نمیدانم چکارکنم تا حداقل بین 60 تا 70وزن داشته باشم در صورت امکان راهنمایی کنید
  بسیار بسیار متشکرم

  جواب

  شما از متابولیسم پایه بالائی بر خوردار هستید . باید خواب خود را به حداقل ۱۰ ساعت در روز افزایش دهید وعده های غذایی خود را به ۶ قسمت تقسیم کنید و هر ۲ ساعت ۱ وعده متوسط که حداقل ۲۰ گرم پروتیین حیوانی داشته باشد مصرف کنید.از ترکیبیکه برایتان طرز تهیه اش را میگویم در بین هر وعده ۱ لیوان مصرف کنید اگر میتوانید ورزش هم بکنید.

  ۱ کیلوگرم نشاسته سفید + ۱ کیلو گرم شکر + اکیلو گرم یویا + ۱ کیلو گرم پودر جوانه گندم

  اینها را کاملا پودر کنید و با هم مخلوط کنید و همانطور که گفتم مصرف کنید حتما با افزایش وزن مواجه میشوید

  سئوال محمد۲۰۰۷گرامی

  با عرض سللام خدمت شمامن یک هفته است که بدن سازی را شروع کرده ام 17 سال و 80 کیلو وزنو 172 قد دارم میخواستم بپرسم که آیا استقاده از کراتین برای من موثر خواهد بود یا خیر و اگر موثر است چگونه وبه چه اندازه باید استفاده کنمو تا چه مدت و چه تاثیراتی خواهد گذاشت و آیا عوارضی دارد ؟ (بسیار متشکرم

  جواب

  مصرف کراتین در دوره های منظم برای شما مفید است طرز مصرف کراتین را در بخش همه چیز در مورد داروها و مکملها توضیح داده ام. اگر کراتین شما از نوع اصل نباشد و یا نا خالصی داشته باشد شما دو چار عوارض کلیوی و کبدی خواهید شد.

  سئوال مازیار گرامی

  من پسری هستم 30 ساله با قد 185 و وزن 105 کیلوگرم و استخوانندی متوسط شایدم درشت
  وزن نرمال من 82 کیلو هست و با این حساب بیش از 20 کیلو اضافه وزن دارم
  نکته اینه که دستای من لاغره لاغره و همینطور ساق پاهام
  اما از بالای سینه تا شکم چاقم . شکم دارم و تا حدی باسن و رونهام هم پره
  اما بیشترین اضافه وزن در سینه و شکمم هست . بطوریکه شکم دارم و سینه هام هم کمی برجسته هستند

  یک نکته ی دیگه اینکه شونه هام حالت افتادگی دارند و پشتمم صاف نیست
  به اصطلاح پشت گرد دارم . البته انقدر سعی کردم شونه هام رو صاف نگه دارم که الان بطور ارادی از پس شونه ها افتاده بر اومدم اما کاملا مشخصه که وقتی خسته میشم شونه هام می افتن

  بدنم اصلا بدن عضلانی نیست . راستش من از بدن عضلانی و تیکه تیکه هم خوشم نمیآد ( از بدن الانه خودمم که واضحه بدم میآد ) . پیاده روی می کنم اما بدنسازی تابحال نرفتم

  با این تفاسیر ازتون محترم راهنمایی می خوام برای اینه

  1- وزنم رو کاهش بدم
  2- نمی خوام بدنم عضلات در هم پیچیده داشته باشه اما می خوام خشک باشه و انقدر چربی نداشته باشه و سفت باشه
  3- می خوام یه ورزشهایی بهم بدید که بدونم افزایش حجم وزن کم کنم . خصوصا در قسمت سینه فقط چربی بسوزونم ولی حجم نیارم
  4- برای صاف ایستادن و اصطلاح پشت گرد و شونه های افتاده راهنماییم کنید
  5- باسن و رونهام فقط چربی هاشون از بین برن و حجیم نشن ( از این یکی می ترسم واقعا )


  می دونید الان با همه این تفاسیر چون قدم بلنده خیلی توو ذوق نمی زنم اما راستش حیفم میآد با این قد هیکلم اصلا خوب نیست
  ممنون میشم اگر با حوصله و در حد فهم یک مبتدی با عکس و متن و ... راهنماییم کنید

  جواب

  دوست گرامی طرز قرار گیری چربیها در بدن تا حدودی به پنتیک افراد بستگی دارد اما میشود که آنها را تغییر داد. اگر شما ورزش کنید و به بدن ورزیده ای دست یابید مطمین باشید از مقدار چربیهای شما کم میشود و در قسمت بالا تنه به حجم مناسبی دست میابید. برای کاهش وزن باید کالری ورودی خود را کم کنید و کالری خروجی خود را با ورزش بیشتر کنید در این صورت شروع به از دست دادن وزن میکنید البته تا به وزن ایدهال برسید حد اقل ۶ تا ۸ ماه زمان نیاز دارید بنا بر این عجله نکنید.

  برای خشک کردن بدن خود چاره ای به جز کار با وزنه و انجام ورزشهای هوازی ندارید.شما مجبور هستید کمی در بالا تنه خودذ اضافه حجم داشته باشید  هیچ نگرانی از حجم عضلانی نداشته باشید با توجه به قد شما داشتن بدنی با حجم مناسب بسیار زیبا است. این نکته را به خاطر داشته باشید به هیچ عنوان  نمیشود چربی یک قسمت خاصی از بدن را کم کرد . از دست دادن چربی به صورت کلی صورت میگیرد. اگر شما میخواهید چربی سینه خود را کم کنید بدانید که سایر قسمتهای بدنتان نیز چربی از دست میدهد. برای راست شدن ستون فقرات و شانه هایتان تمرینات خاصی وجود دارد . اگر بگویید که  میتوانید ورزش با وزنه داشته باشید من شما را برای این تمرینات راهنمایی میکنم. برای از دست دادن چربی در قسمتهای مختلف بدنتان باید هر روز صبح قبل از صبحانه ۴۵ دقیقه ورزش هوازی انجام دهیداوایل از ۱۰ دقیقه ذویدن با سرعت متوسط شروع کنید و رفته رفته در یک ماه آنرا به۴۵ دقیقه برسانید و ادامه دهید. موفق باشید.

  سئوال شادی گرامی

  شما در مورد عارضه " سر به جلو " چیزی می دونید ؟
  من احساس می کنم سرم کمی از ناحیه گردن به سمت جلو متمایل هست . آیا نرمشی هست که بشه این عارضه را برطرف کرد ؟
  من امکان و وقت رفتن به باشگاه را ندارم . لطفا اگر امکانش هست تمرینی که د ر منزل انجام بشود بفرمایید

  جواب

  شما باید حتما به باشگاه بروید و با انجام نرمش های خاص عضلات کردن بتوانید عضلات شت گردن خود را قوی سازید تا مهره های گردن شما به عقب کشیده شود و سر شما قایم بائستد این عارضه خطر ناک است و ممکن است در سنین بالا دچار آرتروز شوید در حال حاضر از کارها ئی که نیاز به خم کردن سر برای مدت طولانی دارند خود داری کنید شبها روی زمین  بدون بالش بخوابید و یا تشک تخت خود را بر دارید و در روی چوب زیر آن تنها یک تو بیانازید تا رفته رفته تهتر شوید

  سئوال فرزاد گرامی

  واقعا زيبا و قشنگه اما من با خوندن مطالبتون خيلي نگران ومظترب شدم چرا كه من هم 6 تا ناندرلون هلندي كه قيمت هريك 2500 تومان زدم ونمي دونم اين عوارض ناندرلون شامل من هم ميشه يا نه اگه ممكنه برام جوابش رو سند كنين خيلي خيلي ممنون اما تورو به هرچي ميپرستي من خيلي نگرانم جوابش رو بفرست

  جواب

  ناندرلون که با قیمت ۲۵۰۰ تومان تهیه میشود ۱۰۰٪ تقلبی میباشد بنابر این نه تنها امکان بروز عوارض استروئئد ها وجود دارد بلکه ممکن است عوارض دیگری که در اثر وجود نا خالصی ها در این قبیل داروهای تقلبی وجود دارد نیز بروز کند. بسیار مراقب سلامتی خود باشید بعضی از این عوارضها غیر قابل بازگشتند و بعضی از آنها چند سال بعد بروز میکند.

  + نوشته شده در  شنبه هفتم بهمن 1385ساعت 10:23 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال امید گرامی

  سلام
  خسته نباشید
  لطفا یک توضیح مختصر ومفید درباره ی دوره مصرف,عوارض جانبی و قیمت داروی دکادورابولین بدهید. با تشکر

  جواب

  دکا دورابولین شایع ترین داروی هورمونی است که توسط ورزشکاران تزریق میشود. ماده موثر این دارو > ناندرلون دکانوات < میباشد.این دارو آثار بسیار قوی آنابولیک و آثار خفیف آندروژنیک دارد.دوز پزشکی این دارو بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلیگرم در هفته میباشد. برای رسیدن به خواص آنابولیک این دارو باید ۴۰۰ میلیگرم در هفته از این دارو را به همراه۳۰ میلی گرم در روز از داروی <دیانابول> مصرف کنید با مصرف هفته ای ۵۰۰ میلیگرم از <سوستانون۲۵۰> میتو.انید به رشد عضلانی کاملا چشم گیری دست یابید.

  عوارض جانبی: دکادورابولین در بدن به راحتی به استروژن تبدیل میشود و سبب بروز علائم زنانگی در مردان میشود.مانند ژنیکو ماستی

  از عوارض دیگر میتوان به: فشار خون بالا .آکنه. رقیق شدن خون. بند نیامدن خون ریزی. کوچک سدن بیضه ها و جوشهای زیر بغل و صورت اشاره کرد در خانمها عوارض جانبی دیگری نیز دیده شده است.

  قیمت: ۱ عدد آمپول ۵۰ میلی گرمی این دارو ۱۴ دلار قیمت دارد و آمپول ۲۰۰ میلی گرمی در ۲ میلی لیتر آن ۳۵ دلار تهیه میشود

  موفق باشید

  + نوشته شده در  دوشنبه دوم بهمن 1385ساعت 0:13 قبل از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال علی گرامی

  سلام من دوره برداشتم قدم 169 وزنم68 podr WHEY ویتامین کمی شکم دارم به نظر شما چربی شکم من اب میشه البته باتمرین شکم

  جواب

  از بین رفتن چربیها در بدن همانطور که چندین بار گفتم به صورت موضعی اتفاق نمیافتد هنگامی که کالری دریافتی بدن از میزان کالری خروجی کمتر باشد بدن برای تامین انرژی نیاز به استفاده از ذخائر خود پیدا میکند مغز زمانی که دستور استفاده از ذخائر را صادر میکند جای آن را تعیین نمیکند بنابراین بدن به تناسب از تمام قسمتهاشروع به خارج کردن چربیها و استفاده از آنها میکند.چربی شکم شما به همراه چربی سایر قسمت بدنتان مصرف میشود. تمرین شکم مانند سایر تمرینات به بالا بردن کالری خروجی شما کمک میکند شما باید روزهائی که تمرین با وزنه ندارید صبح قبل از صبحانه ۴۵ دقیقه هوازی انجام دهید و روزهای تمرین بلافاصله بعد از تمرین با وزنه ۳۰ دقیقه هوازی داشته باشید با این روش میتوانید به داشتن بدنی با درصد چربی زیر ۸ کاملا امیدوار باشید.

  + نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی 1385ساعت 8:40 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال امید گرامی

  سلام آقا مهدی خسته نباشی میخواستم ببینم آیا این هورمون رشد شینگایا مثل استرویید ها روی بدن تا ثیر میگذارند ممنون میشم اگه جواب بدین. در ضمن وبلاگتون بسیار بسیار بسیار .... عالی دارید.

  جواب

  خیر . استروئیدها بصورت خود هورمون مورد نظر و مصنوعی عمل میکنند در حالی که شینکایا محرک تولید طبیعی هورمونهای مورد نظر هست.

  سئوال یاسر گرامی

  سلام
  من سوالی داشتم که نمیدونم چطوری باید تو سایت مطرح کنم.
  من بدن اندومورف دارم بالا تنه من نسبت به پایین تنه کوچیکتره و حتما باید لباسهای گشاد بپوشم . قد من 182 و وزنم 80 کیلو و سنم 21
  لطفا به من بگید باید چیکار کنم. واینکه لینک پرسش سوال کجاست؟
  با تشکر

  جواب

  دوست گرامی سئوالات خود را میتوانید در قسمت <سئوالات و نظرات>که در پایین هر پست قرار دارد مطرح کنید و جواب آنها حد اکثر تا ۱ هفته در بلاگ قرار خواهد گرفت. در مورد مشکلتان . شما از تناسب قد و وزن خوبی بر خوردار هستید اما از تو زیع مناسبی خیر ظاهرا قسمت عمده چربی بدنتان در قسمت باسن و رانهایتان جمع شده است. که البته این مطلب به ژنتیک افراد بز میگردد. برای شما پیشنهاد میکنم حتما ورزش هوازی که حتما شامل ۴۵ دقیقه دویدن  ۳ بار در هفته رادر برنامه های خود داشته باشید تغذیه خود را کنترل کنید از لحاظ میزان چربی و کربو هیدرات و پروتئین .کار با وزنه را فعلا ۲با جلسه در هفته شروع کنید و زمان انرا در حد جلسه ای ۱ ساعت حفظ کنید اگر نیاز به توضیح خاصی یا برنامه تکمیلی داشتید مطرح کنید.

  + نوشته شده در  جمعه بیست و دوم دی 1385ساعت 2:10 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

   

  سئوال رضا گرامی

  سلام
  سوالی داشتم که خواستم بپرسم و امیدوارم پاسخ قابل اطمینانی بدهید
  ایا خوردن دارو هیی که ورزشکاران برای بدن سازی مصرف میکنند و یا استفاده از هورمون ها میتونه باعث بزرگتر شدن غیر طبیعی الت تناسلی بشه ؟
  منتظر پاسخ شما هستم و پیشاپیش متشکرم

  جواب

  دوست گرامی با مصرف گروهی از داروهای هورمونی که خواص آندروزنیک دارند این مورد به وجود میاید که البته در همه افراد به یک شکل و یک اندازه نمیباشد. اما عوارض استرویید ها چه آنابولیک و چه آندروژنیک آنقدر زیاد است که این عارضه در آن قابل چشم پوشی است.

  سئوال صالح گرامی

  سلام
  خسته نباشی آق مهدی گل

  خیلی وبلاگ عالی داری
  اولش فکر می کردم که مثل وبلاگای دیگه فقط می خوای از هیکلت بگیو ژودرای بدنسازیتو آب کنی...
  ولی داداش کارت خیلی درسته... خیلی

  وبلاگت هم به زبون عامینه است هم به زبون علمی
  آقا مهدی یک سوال داشتم: من 20سال سنمه و 58 کیلو وزن دارم 2 دوره 2-3 ماه هم رفتم بدنسازی و البته دوره دوم هم از کراتین استفاده کردم که مفید هم بود
  اسکلتم کوچکه و خیلیه فکر نمی کنن 20 ساله باشم
  مخصوصا دست هام و مچ دستم کوچکه

  می خواستم برم بدنسازی ولی از مکمل ها هم استفاده کنم
  می خواستم بیشتر راهنماییم کنی
  راستی این هورمون رشد(شينكايا) قيمتش؟؟؟

  جواب

  دوست گرامی اگر قد خود را ذکر میکردید بهتر میتوانستم راهنمای کنم . اما در مورد اسکلت کوچک. بسیاری از بدن سازان بزرگ بودهاند که از استخوان بندی ریزی بر خوردار بودند اما با تلاش و صبر از بدن زیبائی بر خوردار شدند. شما که نمیخواهید در مستر المپیا شرکت کنید که از این مسئله نگرانید . بسیاری از افراد علیرغم داشتن استخوان بندی درشت دارای بدنهایی شل و پر چربی هستند. بنابراین از این فکر خارج شوید و تمام تمرکز خود را به روی ورزشتان متمرکز کنید.شما با انجام ورزش با وزنه منظم و تغذیه خوب میتوانید باعث تحریک بدنتان به ترشح همرمون رشد شوید و نیازی به شینکایا نخواهید داشت در ضمن مچ دست دارای عضله نمیباشد که بتوان آنرا بزرگ ساخت. شما در هفته 3 روز تمرین داشته باشید. مدت هر جلسه تمرینتان از 1 ساعت بیشتر نشود بعد از 1 ماه از کراتین استفاده کنید و بعد از 2 ماه از پروتیین وی

  +کربو این روش را تا 3 ماه ادامه دهید . وزن خود را یادداشت کنید و هر ماه پیشرفت خود را ثبت کنید.

  اگر نیاز به برنامه یا طرز مصرف مکملها داشتید مشخصات بدنی خود را کامل بنویسید تا برایتان در قرار دهم

  سئوال میلاد گرامی

  سلام
  من یک مشکل دارم و اون اینه که 6 ساله بدنسازس کار میکنم اما هنوز به جایی نرسیدم

  اندام من خیلی خوش فرم هستش اما من میخوام حجم بگیره که نمیگیره بعضی وقتا که کسی متولون و پودر ماسو وی مصرف میکنم خوب بدنم میاد بالا اما نمیدونم چرا بعض از مدتی دوباره فروکش میکنه

  من قدم 178

  وزنم 75 کبلو هستش بدنم بیشتر تفکیک شده تا حجم مثل یه چیزی تو مایه های ون دام .... همه همینو میگن اما من واقعا در عذابم در این 6 سالی که کار کردم مرتب کار نکردم مثلا یه بار 3 ماه کار میکنم 7 ماه تعطیل 2 ماه دیگه کار میکنم 2 سال تعطیل
  میخواستم بدونم چه جوری میتونم حجم بدنمو بالا ببرم در ضمن چه برنامه ای و با چه وزنه ای و چند ست رو کار کنم

  دور بازوهام که کامل تشکیل شده 36 هستش دور کمرم 42 هستش یه زمانی ژایین تنیه خوبی داشتم اما الان ندارم

  سینه هام اما پا به پای بدنم فرم نمیگیره و احساس میکنم توی بزرگ کردن سینه استعداد ندارم شاید هم زیاد کار نمیکنم

  همینطوری که خودتون گفتید وزنه های سنگینی رو بلند میکنم و تمرین میکنم اما هیچ فایده ی نداره تازه برنامه غذایی درست و حسابی ندارم چون نمیدونم چی بخورم و چی نخوورم فقط شنیدم تا میتوئنی بخور که فکر نمیکنم این درست باشه

  در ضمن میخواستم واسه مکمال این تغذیه یه سری قرص و پودر های مکمل مصرف کنم مثل قرص فارماتون یا پودر ماسووی یا کراتین و.... میخوام کلا راهنمایین کنی بلکه فرجی بشدر ضمن من 23 سالمه

  جواب

  دوست گرامی مصرف استروئید هائی مثل اکسی متالون باعث احتباس آب واملاح در عضلات میشود که طبعا بعد از فطع آنها و جذب این آب دوباره شما به حالت اولیه باز میگردید. برای اینکه بتوانید به بدن خود حجم بدهید باید به 3 مورد کاملا اهمیت بدهید اگر یکی از این موارد را نداشته باشید یا بصورت ناقص داشته باشید بدیهی است که هیچ حجمی در بدن شما ایجاد نشده یا بصورت خیلی مختصر بوجود میاید وسریع هم فروکش میکند.

  1:ورزش. شما باید بصورت مرتب ورزش کنید وقفه در بدنسازی باعث میگردد که بدن شما از حالت شک خارج شده به حالت نرمال باز گردد در این حالت بدن پروتئینهائی را که در سلولهای ماهیچهای شما در ساخت فیبر های عضلا نیتان بکار برده و باعث حجیم شدنتان کشته را بیرون میکشد چون دیگر نیاز به داشتن فیبرهای قویتر از حالت نرمال را نمیکند . پس شما با داشتن وقفه دایم بدن خود را به حالت شک میبرید و دوباره به نرمال باز میگردید. دقیقا مثل یک پادگان. اگر در وضعیت خطر باشد به تعداد سربازهای خود میافزاید و همه سربازها در حالت آماده باش به سر میبرند اما در حالتی که وضعیت سفید میشود چون نگهداری سرباز بیشتر نیاز به هزینه دارد بنابراین آنها را مرخص میکنند و سربازهای باقیمانده نیز از حالت آماده باش خارج مسشوند.

  2:تغذیه. شما بعد از هر بار ورزش با وزنه سلولهای عضلانی خود را تخریب میکنید بدن برای جلوگیری از تخریب مجدد شروع به ساختن این سلولها به صورت قوی تر میکند. برای این ساخت و ساز نیاز به پروتیینها میباشد بنا بر این اگر شما پروتیین و کربو هیدرات و چربی مناسب و کافی به بدن خود نرسانید حجمی به دست نمیاورید. اینطور تصور کنید که پلی در اثر زلزله تخریب شده و شما کارگران زیادی را برای ترمرم و محکم کاری آ« فرستادهاید اما مصالحی در اختیار انان نگذاشته اید بنابراین نباید توقع ساخت و سازی داشته باشید.

  3:استراحت: برای این که بدن شروع به بازسازی خود کند شما باید حداقل 8 ساعت بخوابید چون در خواب بدن شروع به ریکاوری خود میکند. همان پل را تصور کنید که شما کارگر و مصالح مناسب و کافی در آنجا دارید اما چون همیشه از روی آن ماشین در حال تردد است کارگران نمیتوانند به ترمیم قسمتهای تخریب شده آن بپردازند پس باز هم ساخت و سازی صورت نمیگیرد پس شما باید بخوابید و به بدن خودذ فرصت بازسازی خود را بدهید.

  در مورد سینه های خود که کم رشد هستند نگران نباشید بعضی از عضلات سرعت رشدشان نسبت به بقیه کمتر است. شما باید تمرکز بیشتری روی آنها داشته باشید و به آنها شک وارد کنید < دوریا یتس > قهرمان چندین دوره مستر المپیا هم مشکل شما را داشت اما با تلاش صاحب یکی از بهترین بدنهای جهان شد.

  در مورد خوردن شما نباید هر چه و هر چقدر که میخواهید بخورید این روش برای پاور لیفتر ها هست نه بدنسازان شما باید اصولی و به اندازه بخورید

  مصرف فارماتن بصورت دورهای در بالا بردن وزن موثر است کراتین هم در خشکی و سفتی عضلات تاثیر گذار است. مصرف پودر پروتئین وی 60% کربو + 40% پروتین را به همراه کراتین وگلوتامین برای شما موثر میدانم.

  + نوشته شده در  جمعه پانزدهم دی 1385ساعت 9:29 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

   

  سئوال علی کریمی گرامی

  لطفا میزان دز مصرفی انسولین واسه یک فرد 21 ساله را برام بفرستید ممنون

  جواب

   دوست گرامی قبل از هر چیز باید بدانید که مصرف انسولین به عنوان بهره گیری از خاصیت انا بولیک آن در بدن سازی باید بسیار با دقت انجام گیرد. اگر دز مصرفی انسولین از میزان مجاز فراتر رود به راحتی فرد را به کام مرگ میکشاند. پیشنهاد من این است که از مصرف این هورمون صرف نظر کنید و از راهکارهای دیگری جهت رسیدن به خواسته های خود استفاده کنید.

  اما اگر مصر به مصرف هستید باید بدانید مهمترین عامل در تعیین دز انسولین برای انسان سالم جهت استفاده از خاصیت آنابولیک آن وزن شخص میباشد نه سن بنا بر این شما وزن خود به همراه سابقه ورزشی خود را حتما باید ذکر کنید تا بتوانم به درستی شما را راهنمایی کنم.

  موفق باشید.

  سئوال شهلا گرامی

  با سلام
  حدود يكسال است كه بدن سازي انجام ميدهم.متاسفانه مدت 3 ماه وقفه ايجاد شد. و حالا دوباره شروع كرده ام و نياز به راهنمايي يك كارشناس دارم.
  1-
  سن من 30 قد 164 و وزنم 62 مي باشد. در درجه اول مي خواهم وزنم را كم كنم و به 59 برسانم . با توجه به ورزشي كه انجام مي دهم. لطفاً رژيم غذايي مناسب را پيشنهاد فرماييد
  .
  2-
  اگر ممكن است برنامه پيشنهادي بدن سازي برايم بفرستيد با توجه به اينكه من مي توانم 3 روز در هفته در باشگاه ورزش كنم. ( البته قابل ذكر است پاهايم عضلاني شده و بايد فرم بگيرد زيرا در اثر افزايش وزن در ناحيه ران و باسن چاق مي شوم ) قسمت بالاتنه با انجام بدنسازي اصلاح شده و فرم گرفته است و مي خواهم فرم خود را از دست ندهد كمي عضلاني بشود ( ولي نه بسيار زمخت و خشن
  )
  3-
  نحوه استفاده صحيح از تردميل را هم بيان فرماييد . در روزهاي غير ورزشي در منزل چگونه بايد از آن استفاده كنم ؟

  4-
  و سوال آخر آيا كتابي هست كه كل حركات بدنسازي را توضيح داده و نحوه صحيح انجام آن را نشان دهد ؟
  پرحرفي مرا ميبخشيد همانطور كه شما بهتر از من مطلع هستيد در اين رشته متاسفانه همه افراد قابل اعتماد نيستند و چه بسا صدمات جبران ناپذيري وارد شود.
  قبلاً از شما بسيار سپاسگزارم

  جواب

  دوست عزیز در پاسخ به سئوال 1 و2 باید بگویم که اگر سایز های بدن خود را میگفتید بهتر میتوانستم کمکی کرده باشم

  اما بطور کل

  سعی میکنم در مورد کاهش وزن مطالبی را ارایه دهم که شما خود بتوانید با توجه به داشته های خود برنامه کاملی برای کاهش وزنتان داشته باشید.

  زمانی که هدف کاهش وزن و بخصوص کاهش چربی باشد 3 عامل مهم را باید در نظر گرفت:

  1 رژیم غذائی کارا و مناسب

  2 برنامه تمرینی هوازی مناسب

  3 برنامه تمرینی با وزنه

  در مورد رژیم غذائی باید بدانیم که مواد غذایی ما از سه نوع ماده اصلی که شامل پروتئین ها ، چربیها و کربو هیدراتها هستند تشکیل شده است. عملکردهای فیزیکی پروتیئن شامل 1. بازیافت و ساخت عضله

  2.افزایش دهنده عملکرد سیستم دفاعی بدن

  3.جلو گیری از کاتا بو لیسو عضلات

  4. خاصیت چربی سوزی

  میباشد و در هر گرم 4.5 دارد

  عملکردهای فیزیکی چربی شامل 1.منبع تامین انرژی

  2.افزایش عملکرد سیستم دفاعی بدن

  میباشد و در هر گرم 9 کالری دارد

  عملکرد فیزیکی کربو هیدراتها در بدن شامل1.منبع تامین انرژی

  2. جلوگیری از کاتا بو لیسم عضلات

  3. تنظیم میزان ترشح انسولین در بدنمیباشد و در هر گرم 4.5 کالری دارد.

  دوست عزیز برای ساختن یک رژیم غذایی مناسب نیاز به پارامترهای گوناگونی که پایه ریاضی دارند هست این پارامترها عبارتند از

  1.حجم بدن (اندازه سایز ها)

  2.سن فعلی

  3.مفدار کالری که فرد در حالت استراحت میسوزاند

  4. مقدار کالری در یافتی

  5. در صد چربی

  خیلی از رژیمهای غذائیی که برای چربی سوزی داده میشوند وزن خاص ماهیچه فرد را در نظر میگیرند اما برای شما با توجه به تناسب قد و وزنتان بهتر است که حجم کل بدن را محاسبه کنیم و برای به دست آوردن آ« بهترین زمان صبح وقتی از خواب بیدار میشوید و معده خالی است میباشد.

  در مورد سن و میزان کالری مصرفی در استراحت باید بگویم که سرعت متابولیسم دقیقا با سن ارتباط دارد با گذشت هر 10 سال از عمر 10% از سرعت متابولیسم اولیه کاسته میشود.بنا بر این هر قدر که از سن میگذرد نا خواسته بر چربی بدن افزوده میشود.

  شما باید کالری مصرفی روزانه خود را اندازه بگیریدووزن خود را ضرب در 15 کرده به اضافه 10 کنیدوآنرا را به عنوان پایه کالری که در طول روز میسوزانید در نظر بگیریدحال در طول 2 هفته کالری مصرفی خود را به 20% زیرپایه کالری برسانید. ذکر 2 نکته ضروری است که اولا میزان در صد پروتیین و چربی و کربوهیدرات را باید در طول این رژیم که 70 روز طول میکشد را در روی 60% پروتین 35% کربوهیدراتهای پیچیده و 5% چربی که ترجیحا از اسیدهای چرب غیر اشباع باشد نگه دارید این رژیم باعث میگردد که شما بافت عضلانی خود را که برای آن یکسال زحمت کشیده ایدرا از دست نداده در عوض بافت چربی شما تحلیل رود.

  در زمالن این رژیم شما باید هفته ای 3جلسه تمرین با وزنه داشته باشید زمان تمرین شما در هر جلسه باید 45 دقیقه باشد و بلا فا صله بعد از تمرین باید به ورزش هوازی از قبیل تردمیل یا دوچرخه ثابت بپردازیدکه زمان هوازی نیز باید حداقل 30 و حداکثر 40 دقیقه باشد 3 روز دیگر را باید صبح قبل از صبحانه از تردمیل به مدت 30 دقیقه استفاده کنید

  بهترین حالت استفاده از ترد میل برای شما حالت انفجاری است. یعنی شما 30 دقیقه را به 6 تایم 5 دقیقه ای تقسیم میکنید

  در هر 5 دقیقه1 دقیقه را با سرعت 30کیلومتر بر ساعت میدوید 3 دقیقه با سرعت 15 و 1دقیقه با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت و دوباره از اول.در روزهائی که هوازی را بعد از وزنه انجام میدهید میتوانید از روش صعودی ،ثابتو نزولی استفاده کنید.اگر این روش را تا 70 روز ادامه دهیدو رژیم غذائی خود را مناسب تنظیم کنید مطمین باشید که به بدنی با در صد چربی زیر 10 دست میابید.

  دوست عزیز در مورد ارایه برنامه بدنسازی اگر عکس شما یا سایز های دقیق و کامل بدنتان را داشتم بهتر میتوانستم کمک کنم اما با توجه به اطلاعاتی دارم و با در نظر گرفتن نیاز شما برنامهای را ارایه میکنم که باید 4 هفته این برنامه را ادامه دهید بعد با توجه به سایز های جدید برنامه دیگری برایتان ارایه میکنم.در ضمن به خاطر داشته باشید در این برنامه بین هر حرکت 1 دقیقه و بین ست 20 ثانیه استراحت کنید. بخش مثبت حرکت را در 2 ثانیه و بخش منفی را در 3 ثانیه انجام دهید و توقف در اوج انقباض و اوج انبساط را حتما در 1 ثانیه حفظ کنید وتمرکز در روی عضله در گیر را فراموش نکنیدو نگذارید در طول انجام 1 ست عضله از درگیری خارج شود.

  چون گفته بودید که پاهای شما عضلانی شده و از طرفی خانمها علاقهای به داشتن پاهای حجیم ندارند بنابر این برنامه خاصی برای پای شما در نظر نمیگیرم همان دویدن در روی ترد میل برای خوش فرم شدن پاها کافی است.

  حداقل 8 ساعت خواب داشته باشید.

  در مورد کتاب متاسفانه کتاب مناسبی نمیشناسم که خالی از ایراد باشد تا به شما معرفی کنم.

  در آخر و قبل از ارایه برنامه اگر در توضیحاتم قسمت مبهمی وجود دارد حتما بیان نما یید تا توضیح دهم.

  موفق باشید

  میزان وزنه ای که برای هر حرکت استفاده میکنید 60% میزان یک تکرار حد اکثر باشد..

  شنبه:

  10 دقیقه گرم کردن و کشش

  پرس سینه با هالتر12*3

  پرس بالا سینه دمبل15*3

  قفسه سینه دستگاه15*3

  پارالل 15*3

  پشت بازو خوابیده هالتر 15*3

  پشت بازو ایستاده با کابل20*3

  شکم اویزان پا جفت 20*3

  شکم روی میز شیب دار 20*3

  بلا فاصله 30 تا 40 دقیقه ترد میل یا دو چرخه

  5 دقیقه سر کردن

  یکشنبه:

  صبح قبل از صبحانه ترد میل 30 دقیقه

  دوشنبه:

  10 دقیقه گرم کردن و کشش

  با رفیکس.10*4

  زیر بغل هالتر خم15*4

  قایقی15*3

  زیر بغل سیم کش از جلو 15*3

  فیله کمر20*3

  ساعد از رو نشسته 20*3

  ساعد از پشت نشسته 15*2

  شکم آویزان پاجفت 30*1

  بلا فاصله 30 تا 40 دقیقه ترد میل یا دو چرخه

  5 دقیقه سرد کردن

  سه شنبه:

  صبح قبل از صبحانه ترد میل 30 دقیقه

  چهار شنبه:

  پرس سر شانه دمبل15*3

  نشر از جانب دمبل15*3

  شراگز دمبل16*3

  نشر خم15*3

  جلو بازو ایستاده هالتر15*3

  جلو بازو دمبل نشسته15*3

  شکم آویزان پا جفت 20*3

  شکم روی میز شیب دار 20*3

  بلا فاصله 30 تا 40 دقیقه ترد میل یا دو چرخه

  5 دقیقه سرد کردن

  پنج شنبه:

  صبح قبل از صبحانه ترد میل 30 دقیقه

  جمعه استراحت.

  + نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آذر 1385ساعت 9:57 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال کامبیز بختیاری گرامی

  خواستار برنامهی هستم که بدنم را خشک کند من وزنم 92 و قدم 183 سانتی متر و سنم 22 سال میباشد و در ضمن 1 سال هم هست که این ورزش را دنبال میکنم با تشکر از شما

  جواب

  دوست عزیز برای پاسخ نیازمند به موارد دیگری از قبیل: دور شکم / دور کمر دور سینه / دور بازو / دور سرشانه / و ران پا میباشد .لطفا  سایز های مورد نظر را نوشته و اگر از مکمل خاصی یا داروی خاصی استفاده کرد ه اید ذکر کنید تا بشود پاسخ کاملی برای شما در نظر گرفت.

  + نوشته شده در  شنبه ششم آبان 1385ساعت 11:47 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال هومن گرامی

  سلام از راهنماییت ممنون امر کرده بودین اطلاعات بیشتر وزن 50 سن 20 چند روزی هم هست باشگاه میرم (برای اولین بار) لطفا اگه میشه یه برنامه کاری غذایی و یه برنامه کار تو باشگاه برام بنویس چون تو باشگاه ادمه حرفهایی نیست راهنماییم کنه (در ضمن دست راستم خیلی ضعیفتره نسبت به چپ چون چپ دستم ) اگه راهنماییم کنی ممنون میشم

  جواب

  شما باید هفته ای 3 جلسه و هر جلسه 1 ساعت ورزش کنید. غذای شما باید 6 وعده باشد که شامل 3 وعده اصلی و 3 میان وعده باشد در وعده های اصلی خود سعی کنید

  به ازای هر کیلو وزن بدن خود 2.5 گرم پروتیین مصرف کنید و به همین مقدار از کربو هیدرات

  سعی کنید کربو هیدراتهای پیچیده را صبح و کربو هیدزاتهای ساده را قبل و بعد تمرین مصرف کنید

  شما میتوانید چربی به میزان 30 گرم در روز را در غذای خود داشته باشید.

  در میان وعده های خود نیز از شیر و گوشت سفید میتوانید استفاده کنید.

  شما برای مدت 1 ماه برنامه زیر را 3 بار در هفته اجرا کنید به خاطر داشته باشید بین هر حرکت 10 ثانیه و بین هر تکرار 60 ثانیه استراحت کنید.

  وزنه انتخابی را 70% وزنه ای که میتوانید 1 بار با آن حرکت مورد نظر را اجرا کنید انتخاب کنید

  اسکوات ۱۰*۳
  پرس سینه ۱۲*۳
  زیر بغل هاتتر خم ۱۵*۱+۱۲*۳

  پرس سرشانه هالتر جلو

  ۱۰*۳
  پشت بازو هالتر خوابیده ۱۰*۳
  جلو بازو هالتر ایستاده ۱۰*۳
  ساق نشسته ۳۰*۳
  ساعد  ۲۵*۳

  شکم

  ۲۵*۴

   

   

   

   

   

  + نوشته شده در  جمعه پنجم آبان 1385ساعت 10:20 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال هومن گرامی

  سلام من بسیار لاغر هستم 20 سال و تقریبا 50 کیلو وزن اگه میشه راهنمایی کنی چطوری متونم وزنمو بالا ببرم یه کراتین هم خریدم ولی طرز استفادشو نمیدونم اگه میشه توضیح بدید

  جواب


  دوست گرامی برای راهنمائی  نیاز به اطلاعات بیشتری است از قبیل قد ،دور کمر  سن ، وزن ، و اینکه ورزش میکنید یا خیر ،اگر ورزش میکنید چه رشته ای چند روز در هفته و روزی چند ساعت  
  در ضمن برایم بنویسید که آیا در تغذیه خود مشکل خاصی دارید یا خیر .
  در مورد مصرف کراتین ننوشته بودید که چه نوع کراتینی خریداری کرده ا ید اما به طور کلی طرز مصرف کراتین شامل دو دوره است 
  1-دوره بارگیری
  2- دوره نگهداری
  در دوره بارگیری شما باید روزانه 20 گرم کراتین مصرفف کنید (که البته بسته به وزن افراد کمی متغیر است)  این 20 گرم به  چهار وعده  5 گرمی تبدیل می شود وعده اول قبل از صبحانه وعده دوم قبل از ناهار وعده سوم قبل از تمرین و وعده آخر بلا فاصله بعد از تمرین میباشد
  در روزهائی که تمرین ندارید وعذه  سوم و چهارو را قبل عصرانه و قبل شام مصرف کنید   طول این دوره 4 الی 5 روز میباشد
  در دوره دوم که دوره نگهداری میباشد 2 روش وجود دالرد که بسته به وزن و سابقه ورزشی افراد متفاوت میباشد روش اول به این صورت میباشد که در روزهای تمرین 3 گرم قبل از تمرین و 5 گرم بعد از تمرین مصرف میشودو در روزهای غیر تمرین 5 گرم قبل از وعده سوم
  روش دوم به این صورت است که در روزهای تمرین 5  گرم قبل از تمرین و 5 گرم بلا فاصله بعد از تمرین مصرف و در روزهای غیر تمرین مانند روش اول عمل میشود.
  موفق باشید

  + نوشته شده در  چهارشنبه سوم آبان 1385ساعت 1:11 قبل از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال حمید گرامی

  ممنون از جوابی که بهم دادید
  حتماَ جواب این آزمایش رو بهتون می دم
  در ضمن مشخصاتم رو می نویسم اگه توضیح بیشتر داشتید ممنون می شم :
  من 27 سالمه قدم 176 وزن 57 کیلو که البته من نزدیک 7 8 ساله وزنم همینه
  و هیچ تغییری نکرده نه کم شده نه زیاد حداکثر 2 کیلو اگه گاهی زیاد شده باشه
  ورزش رو هم که فوتساله هفته ای یک جلسه ساعت 6 عصر به مدت 1.5 ساعت
  میرم و پینگ پنگ رو هم هفته ای 3 جلسه ساعت 8-10 شب .
  یکی به من پیشنهاد مکمل غذایی داده بود به اسم سریوس مت که قیمتش هم 80 هزار تومنه ولی من هنوز اونو تهیه نکردم می خواستم بیشتر تحقیق کنم !
  باز هم از جوابیون و وبلاگتون تشکر می کنم
  سالم و تندرست باشید
  بدرود

  جواب
  دوست گرامی با توجه به مشخصاتی که دادید  تیپ بدنب شما اکتو موروف میباشد در این نوع از بدن متا بو لیسم بسیار سریع و تند میباشد که در نتیجه افزایش وزن ناچیز و کندی را  باعث میشود.. در این گروه امکان بروز حالات کاتا بو لیم در بدن بسیار بالا است
  شما جهت افزایش وزن 2 راه دارید یا افزایش وزن چربی بدن و یا افزایش وزن عضلانی به همراه چربی
  به دست آوردن وزن با افزایش چربی سبب داشتن بدنی بد فرم میشود و برای شما که ورزش فوتسال و پینگ پونگ را انجام میدهید و نیاز به سرعت و تحرک زیاد دارید مناسب نمیباشد
  بنا براین شما نیاز دارید تا مقداری بر وزن عضلانی خود نیز بیافزاید.
  ورزش فوتسال و پینگ پونگ با احتساب نرمش های اولیه آن و مدت زمانی که شما ذکر کردید  به گروه ورزشهای هوازی تعلق دارد. در ورزشهای  هوازی سوخت و ساز در بالا ترین حالت خود قرار دارد که در نتیجه با توجه به تیپ بدنی شما سبب کند شدن و یا توقف
  افزایش وزن مسشود
  پیشنهاد من به شما این است که حد اقل 2 جلسه تمرین با وزنه را در  هفته در دستور کار خود قرار دهید
  کار با وزنه پایه تمام ورزشها چه قدرتی چه سرعتی میباشد
  در سطوح نیمه حرفه ای و حرفه ای در کلیه رشته های ورزشی شما کار با وزنه را میبینید
  البته برای رشته های مثل آنچه شما کار میکنید هدف وزنه زدن رسیدن به حجم عضلانی مانند انچه که بدنسازان به آن میاندیشند نیت بلکه رسیدن به فرم بدنی متناسب  میبا شدتعداد حرکات و حجم تمرینی شما نیز متفاوت خواهد بود
  شما با این کار  عضلات را تحریک  به رشد میکنید در تیجه رشد عضلات بر وزن آنها نیز افزوده میشود که حاصل آن بالا ر فتن و خوش فرم تر شدن بدن شما میگردد.
  در مورد مکملی که  نام بردید : استفاده از مکملها در شرایطی توصیه میگردد که شما رژیم غذایی  کاملی داشته و بعد از گذشت مدت حداقل یک ماه اضضافه وزنی نداشته باشید .
  که بسیار بعید به نظر میرسد که با داشتن تغذیه مناسب و اصولی و تمرین  منظم و استراحت کافی افزایش وزنی صورت نگیرد اما اگر شما تمام این موارد را رعا یت کرده و نتیجهای نگرفته اید و  احساس میکنید نیاز به مص رف مکمل دارید مصرف  مکمل زیر را  توصیه میکنم.
  بهترین مکمل برای شما پودر  whey پروتئین میباشد
  که 60% پروتیین و 40% کربو هیدرات داشته باشد که قابل تهیه در مراکز  فروش داخلی میباشد  این پودر را 30 گرو بعد از ورزش و 30 گرم صبح بعد از بیدار سدن با یک لیوان شیر منیل نمایید
   مکمل دیگر ی که باید مصرف نمایید کپسول مولتی ویتامینی به نام فارماتن میباشد که در داروخانه ها یافت میشود این کپسول را هر روز صبح بعد از صبحانه میل کنید
  سعی کنید در هفته حداقل 2 وعده ماهی داشته باشید
  هیچکدام از وعده های غذایی را غراموش نکنید
  مقید به خوردن غذا هر پنج وعده در سر ساعت معینی باشید
  حداقل 8 ساعت خواب شبانه را داشته باشید
  موفق باشید

  تيپ بدني

  ويژگي و مشخصات

  آندو مورف

  - متابوليسم کند

  - افزايش سريع توده عضلاني

  - افزاشي سريع توده چربي

  - بالا بودن ميزان استروژن موجود در بدن و در نتيجه تجمع چربي در رانها و باسن ، ژنيکوماستي و بروز خواص زنانه گي در مردان

  - کمبود هورمون تستوسترون در بدن و عوارض و علايم ناشي از آن

  مزومورف

  - متابوليسم ايده آل

  - افزايش سريع توده عضلاني

  - پايين بودن احتمال تشکيل شدن هورمون استروژن در بدن

  - بالا بودن ميزان تستوسترون و هورمون رشد در بدن

  - دارا بودن استعداد ذاتي براي قهرماني در رشته هاي مختلف ورزشي

  اکتومورف

  - متابوليسم آتشين و تند

  - افزايش بسيار کند وزن و حجم

  - بالا بودن امکان بروز حالتهاي کاتابوليک در بدن

  + نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم مهر 1385ساعت 7:9 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به سئوالات

  سئوال حمید گرامی:

  سلام و خسته نباشید
  من یک سوال داشتم : می خواستم بدونم من چطوری می تونم وزنم رو افزایش بدم
  چون بسیار لاغر هستم .... دنبال یک مکمل خوب می گردم که بهم کمک کنه ....
  اگه مکمل خوب سراغ دارید لطفا منو راهنمائی کنید
  در ضمن ورزش هم فوتساله و پینگ پنگ
  با سپاس از سایت خوبتون

  جواب

  دوست عزیز افزایش وزن دارای یک فرمول بسیار ساده میباشد که عبارتست از دریافت کالری ورودی بیشتر از کالری خروجی

  ما در طی روز و شب حتی وقتی که در خواب هستیم در حال به اصطلاح سوزاندن کالری و مصرف انرژی هستیم . افرادی که ورزش میکنند نسبت به سایر افراد کالری بیشتری استفاده میکنند که بسته به ورزشهای مختلف متفاوت است.شما اگر سن قد و وزن خود و مدت زمانی که در روز وتعداد جلساتی را که در هفته ورزش میکنید را ذکر میکردید بهتر میتوانستم شما را راهنمایی کنم اما بصورت کلی مطالبی را ذکر میکنم امیدوارم که برایتان مفید باشد.

  شما لازم است در مرحله اول تعداد جلسات ورزش خود را در هفته روی 3 جلسه تنظیم کنید. سعی کنید در هر جلسه بیشتر از 1.5 ساعت ورزش نکنید. تغذیه خود را برای روزی 5 وعده غذا تنظیم کنید که شامل صبحانه ، میان وعده اول ، ناهار ، میان وعده دوم ، و شام میباشد سعی کنید زمان ورزش را بین میان وعده دوم و شام قرار دهید.

  در وعده صبحانه سعی کنید حتما 3 عدد سفیده تخم مرغ آبپز شده و یک عدد زرده مصرف کنید در میان وعده اول از نوشیدنی که طرز تهیه آن را خواهم گفت به همراه یک عدد تن ماهی که روغن ان را کاملا گرفته اید استفاده کنید ناهار را ترجیحا از گوشت سفید که میتواند مرغ یا ماهی باشد استفاده کنید برای میان وعده دوم هم از همان نوشیدنی استفاده کنید و تا یک ماه شام ماکارونی میل کنید البته در آن از حداقل روغن استفاده کنید. بعد از یک ماه وزن خود را اندازه گیری کنید مطمین باشدید که تعجب خواهید کرد ما را هم در جریان قرار دهید.

  خواب نیز به اندازه تغذیه اهمیت دارد حتما شب ساعت 10 بخوابید و حداقل 8 ساعت خواب را داشته باشید.

  و اما طرز تهیه نوشیدنی: شما باید مواد زیر را تهیه کنید آنها را کاملا با دستگاه پودر کرده و با هم مخلوط کنید در هر وعده 2 قاشق غذا خوری پر را در 4/1 شیر مخلوط کنید و میل نمایید.

  1کیلو گرم سویا + 1 کیلوگرو پودر جوانه گندم ( از سوپر مارکت میتوانید تهیه کنید) + 1 کیلو گرم نشاسته سفید + 1 کیلو گرم شکر

  موفق باشیبد.

  + نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم مهر 1385ساعت 10:20 بعد از ظهر  توسط مهدی  | 

  پاسخ به برخی سئوالهای رایج

  تفاوت رژيم غذايي ورزشكاران با افراد عادي
   

   رژیم غذایی یک ورزشکار باید در یک مطلب اساسی با رژیم غذایی فرد عادی تفاوت داشته باشد . ورزشکاران علاوه بر احتیاجات زندگی روزمره ، نیاز به سوخت برای تمرین و مسابقه دارند غذا سوخت لازم برای ورزشکاران را تأمین می کند ولی اغلب ورزشکاران از سوختی که در مخازن خود میریزند غافلند . پروتئین ، چربی و کربو هیدراتها سوخت بدن ( انرژی ) شما هستند . همه غذا ها ترکیب یکسانی از نظر محتوا ندارند . همانگونه که ماشینهای مسابقه نیاز به بنزین با درجه اکتان بالا دارند. ورزشکاران نیز نیاز به مواد غذایی دارای درجه کربوهیدرات بالا دارند .

  کالری

  یک ورزشکار نوجوان ( به خصوص فردی که در حال رشد است ) نسبت به هر زمان دیگری از زندگی نیاز بیشتری به کالری دارد . انرژی مورد نیاز همچنین به نوع ورزش تخصصی و برنامه تمرین شما بستگی دارد . یک دختر نوجوان با جثه متوسط که دارای فعالیت متوسط و هنوز در حال رشد است به حدود 2200 کالری در روز نیاز دارد ، حال آنکه یک دختر 15 ساله با جثه کوچک که رشدش کامل شده به حدود 1800 کالری یا کمتر نیاز دارد . پسران نوجوان بالاخص نیاز بسیاری به کالری دارند . یک پسر نوجوان در حداکثر رشد ممکن است به 4000 کالری در روز احتیاج داشته باشد . میزان کالری که در ورزش نیز می سوزد متفاوت است تمرین پیش از یک فصل در یک تیم فوتبال ممکن است در روز 500 کالری یا بیشتر بسوزاند.

  کربوهیدراتها

  کربوهیدراتها بهترین سوخت برای ورزشکاران هستند.چرا که در مقایسه با چربی و پروتئین برای سوختن نیاز به اکسیژن کمتری دارند.در صورتی که به اندازه کافی از کربوهیدراتها استفاده کنید قادر خواهد بود شدیدتر ورزش کنید.(چه در هنگام ورزش و چه در مسابقه)

  یک رژیم پر کربوهیدرات به شما اجازه میدهد که به خاطر بازسازی ذخایر کربوهیدراتی و کاهش زمان بازگشت به حالت اولیه سخت تر تمرین نمایید.رژیم غذایی در زمان تمرین به ویژه حائز اهمیت است.چرا که اگر شما قادر به تمرین شدیدتر باشید،در طی مسابقه نیز به سطوح بالاتری از کارایی می رسید.هر بادی60-50 در صد کالری مصرفی خود را از کربوهیدراتها تأمین کند.به عنوان یک ورزشکار شما حتی به مقادیر بیشتری در حد 70-60 در صد کالری مصرفی 10-6 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن نیاز خواهد داشت.در صورتی که یک ورزشکار استقامتی هستید،نیاز شما به کربوهیدرات میتواند تا 90-70 در صداز کالری مورد نیاز روزانه شما افزایش یابد.

  غذاهای کم محتوا ذخایر کربوهیدرات بدن شما را کاهش خواهد داد و انرژی شما را تحلیل خواهند برد.به نحو مشابه،در صورتی که به جای کربوهیدراتها از غذاهای پرچرب و پر پروتئین استفاده کنید،نخواهید توانست انرژی مناسب برای تمرین و مسابقه مطلوب را تأمین نماید.

  پروتئین

  زمانیکه به عنوان منبعmaintenance انرژي بكار رود پروتئین در رشد،نگه داری و ترمیم بافتهای بدن دخالت دارد.بر خلاف کربوهیدراتها یک سوخت گرانبها و کم بازده به شمار می آید.از آن جهت گرانبها محسوب می شود که به خاطر مصرف شدن به عنوان سوخت، پروتئین نخست باید به کربوهیدرات یا چربی تبدیل شود که مستلزم صرف انرژی و تولید سموم است.شما برای دفع سموم آب را از دست می دهید که میتواند به کم آبی(دهیدراسیون) منجر شود که خطری برای ورزشکاران است.از آن جهت کم بازده است که استفاده از پروتئین به منظور تأمین انرژی با نقش اولیه پروتئین یعنی رشد،نگهداری و ترمیم بدن سازگار نیست.

  از آنجا که بدن ورزشکاران کمی بیشتر در معرض آسیب و جراحت می باشد،نیاز ورزشکار به پروتئین کمی بیشتر از یک فرد غیر ورزشکار است.در صورتی که ورزشکار به برنامه های پرورش اندام و افزایش حجم عضله می پردازد،نیاز به پروتئین بیشتری دارد.برای ورزشکاران استقامتی پروتئین نقش یک باک سوختی ذخیره و به عنوان پشتیبانی کربوهیدراتها سوخت اصلی را ایفا می کند.در کتب،توصیه میشود که یک ورزشکار در حال رشد حدود5/1 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن مصرف کند.استفاده از یک رژیم متعادل نیاز پروتئینی ورزشکار را تأمین میکند و نیازی به مکمل های پروتئینی وجود ندارد.مصرف زیاد پروتئین میتواند با افزایش ازت،اوره و آمونیوم موجب ضعف شدید گردد.در ورزشکارانی که فراورده های گوشتی و لبنی را مصرف نمی کنند یا رژیم های خاص گیاهخواری دارند ممکن است نیاز به پروتئین تأمین نشود.

  به هر حال همیشه باید این  8 نکته  را مد نظر قرار داد که رشد عضلانی با خوردن غذاهای پر پروتئین افزایش نمی یابد بلکه ورزش است که باعث بزرگی عضلات میگردد.

  چربی

  با وجود آنکه اغلب ورزشکاران تلقی نامناسبی از چربی دارند،شما باید بدانید که چربی یک ماده مغذی ضروری است و نقشهای حیاتی زیادی را ایفا می کند.

  چربی پوست و بدن را تشکیل می دهد.

  از طریق ساخت هورمونها بدنتان را تنظیم میکند.

  به حالت عایق و محافظ برای احشای داخلی عمل میکند.

  به ترمیم بافتهای آسیب دیده و جنگ با عفونت ها کمک میکند.

  منبعی برای انرژی است.

  چربیها راهی برای ذخیره انرژی در بدن هستند.چربیها را به عنوان یک باک ذخبره در نظر بگیرید.شما دوست دارید که سوخت ذخیره کافی داشته باشید ولی یک باک سنگین به قیمت از دست رفتن سرعت و قدرت شما تمام می شود.

  ورزشکارای تقریبأ به همان اندازه افراد غیر ورزشکار به چربی نیاز دارند.ولی از آنجا که ورزشکاران به کالریهای بیشتری نیازمندند و باید نیاز مضاعف خود به کالری را از کربوهیدرتها تأمین کنند،درصد توصیه شده کالری از چربی کمتر است(25-20 درصد برای ورزشکارران در مقابل 30-20درصد برای غیرورزشکار)

  به عنوان مثال یک غیر ورزشکار و یک ورزشکار ممکن است هر دو 600 کالری از چربی بدست آورند،ولی در فرد غیرورزشکار 2000 کالری و در فرد ورزشکار3000 کالری است.کربوهیدراتها و پروتئین باید 1000 کالری اضافی مورد نیاز ورزشکار را تأمین کنند.

  مایعات و الکترولیتها

  ورزشکاران به نوشیدن مایعات و الکترولیتهای اضافی نیاز دارند تا بدنشان را سرد نگه دارند.یک فرد بزرگسال متوسط باید در روز10- 8 لیوان مایعات مصرف نماید.نیاز شما به مایعات ممکن است در زمان بیش از یک ساعت فعالیت در گرما به دو یا حتی سه برابر افزایش بیابد حتی در روزهای خنک و فعالیت های کوتاه مدت شما باید بیشتر از یک فرد غیر ورزشکار بنوشید.

  ویتامین و املاح

  زمانی که انرژی بیشتری مصزف کنید،افزایش می یابد.نیاز شما به بسیاری از ویتامین های خانوادهB که به بدن در سوختن کربوهیدراتها کمک میکنند در غلات و حبوبات یافت میشود.ویتامین های B و آنهایی که به پردازش پروتئینی ها یاری میرسانند در فراورده های گوشتی و لبنی وجود دارند،بنابراین شما می توانید از طریق خوردن بیشتر این غذا با یک تیر دو نشان بزنید و افزایش نیاز خود به انرژی را رفع کنید.

  ورزش و مكملهاي غذايي

  بیشتر متخصصین تغذیه معتقدند که غذا بهترین منبع مواد مغذی است.در صورتی که غذاهای متنوعی از غلات،سبزیجات،میوه جات،لبنیات و گوشت مصرف کنید،به قرص های ویتامین و مواد معدنی نیاز پیدا نمی کنید.با این وجود در صورتی که نوعی بیماری یا نیازهای تغذیه ای خاصی دارید که با منابع معمول غذایی قابل رفع نیست یا اینکه اصولاً از یک نوع مواد غذایی خاص استفاده نمی کنید(مثلاً از شیر تا سایر محصولات لبنی مصرف نمی کنید). ممکن است مکمل برای شما سودمند باشد.

  شزایط زیر احتمالاً نیاز به مکمل دارد:

  کمبود لاکتات:افراد مبتلا به کمبود لاکتات قادر به هضم شیر و برخی فرآورده های شیر نیستند در صورتی که این افراد به اندازه کافی از سایر مواد غذایی محتوی کلسیم فراوان (نظیر اسفناج،کلم و باقلا)استفاده نکنند،مصرف یک مکمل کلسیمی مفید خواهد بود.به طور مشابه افرادی که آلرژی به شیر دارند یا از شیر و محصولات آن خوششان نمی آید نیز احتمالاً از مکمل کلسیمی سود خواهند برد.رژیم گیاهخواری،ویتامین B12،آهن،روی و مکمل های کلسیمی ممکن است مورد نیاز باشند.

  کمبود ویتامین یا مواد معدنی:

  در صورت تشخیص کمبود ویتامین یا یک ماده معدنی بخصوص،استفاده از مکمل در درمان این کمبود کمک کننده می باشد.

  اما چگونه میتوانید بفهمید که نیازهای خاص دارید یا اینکه رژیم غذایی شما فاقد مواد مغذی کلیدی است؟

  به عنوان یک ورزشکار شما از ارزیابی تغذیه ای برای بررسی عادات غذایی اخیرتان،تشخیص مواردی که به طور مناسب رعایت می کنید،برای نشان دادن راههای بهبود و شناسایی نیاز خود به مکمل ها سود خواهید برد.تجربه نشان میدهد ورزشکاران از مکملهایی استفاده میکنند که رژیم غذایی آنها بطور کامل این نیازها را تأمین نموده و در مورد مواد مغذی که کمبود دارند از مکمل مناسب استفاده نمی نمایند یک ارزیابی تغذیه ای میتواند  خلاءهای تغذیه ای شما را پرکند.

  بسیاری از ورزشکاران حرفه ای ادعا می کنند که از مصرف مکملها سود برده اند مع الوصف در مورد ادعای این ورزشکاران دو نکته را باید به خاطر داشت:نخست آنکه بسیاری از این ورزشکاران حرفه ای از طریق انجام فعالیت های بسیار شدید و طاقت فرسا به بدنشان فشار می آورند.ممکن است در برخی مراحل تمرین خود به مواد مغذی اضاقی نیاز داشته باشند.بسیاری از تبلیغاتی که رای مکمل ها میشوند،اغواکننده و فریبنده هستند و فوایدی برای آنها ذکر میشود شاید مصرف یک قرص از اینکه در روز سه لیوان شیر بنوشید و یک ظرف لوبیا بخورید،ساده تر به نظر برسد ولی مصرف مکملها یک راه حل ساده نیست.قسمت دشوار در ارزیابی دعوی سازندگان مکمل این است که بر خلاف داروها و مواد غذایی لازم نیست که سازندگان مکمل به طور قانونی بی خطر بودن یا موثر بودن مصرف آنها را اثبات نمایند.این بدان معنی است که شما به عنوان یک مصرف کننده باید در اینکه از مکمل استفاده کنید یا خیر،بسیار محتاط باشید قبل از مصرف یک مکمل غذایی،به سوالات زیر پاسخ دهید:

  آیا مصرف مكملها قانونی است؟

  بسیاری از مواد موجود در مکملهای غذایی برای ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات ممنوع بوده و جزو موارد دوپینگ محسوب میشوند.بنابراین مراقب باشید که اشتباهاً از مکملی استفاده نکنید که باعث محرومیت شما از ورزش شود و برچسب روی مکمل را با دقت مطالعه کنید تا بدانید واقعاً چه چیزی در این مکمل وجود دارد.

  آیا مصرف مكملهاي غذايي بی خطر است؟

  بعضی مکملهای غذایی(حتی مواد مغذی آلی)در صورتی که بیش از حد توصیه شده دریافت شوند،دارای عوارض سمی خواهند بود.سایر مواد نیز ممکن است باعث عدم تعادل و کمبود شوند که به چگونگی تداخل عمل آنها با سایر مواد مغذی در بدن بستگی دارد.بر خلاف داروها،مکملهای غذایی قبل از اقدام به فروش تحت آزمونهای امنیتی وسیع قرارنمي گیرند لذا احتمال بروز عوارض پيش بيني نشده در آنها وجود دارد .

  یک نمونه از مکمل گیاهی وجود دارد که میتوانند عوارضی جانبی خطرناکی داشته باشد و 20 مورد مرگ در اثر مصرف آن گزارش شده است.

  آیا مصرف مكملهاي غذايي موثر است؟

  به منظور تعیین اثربخشی یک ماده غذایی،مطالعات کیفی زیادی مورد نیاز هستند.یک مطالعه منفرد روی تعداد کمی از افراد کافی نیست. لذا بدرستي به اين سوال نمي توان پاسخ داد .

  آیا مصرف مكمل براي ورزشكاران ضروري است ؟

  با وجودی که مکمل ممکن است قانونی،بی خطر و موثر باشد(به عنوان بهبود دهنده کارآیی)لازم است تعیین کنید که آیا واقعاً به آن نیاز دارید.به عنوان مثال در بسیاری از دوندگان مسافتهای طولانی زن ذخایر آهن پایین است و میتوانند از مکمل آهن بهره ببرند،ولی در صورتی که ذخایر شما طبیعی باشند،این مکمل برای شما ضروری نمیباشد.کراتین ممکن است برای ورزشکاران درگیر در ورزشهای قدرتی تا حدی ارزشمند باشد ولی در صورتی که یک ورزشکار استقامتی هستید نیاز به آن ندارید و عوارض جانبی احتمالی آن توجیه پذیر نیست.این مطلب را همیشه در نظر داشته باشید که هیچ رژیم غذایی وجود ندارد که موجب قهرمانی یک ورزشکار عادی گردد.فقط رژیم غذایی صحیح و منطقی،شرایط را برای حداکثر آمادگی جسمانی و انجام مطلوبی فعالیت مهیا میکند.

   نقش آب  در ورزشكاران

  نقش آب در بدن

  شما بدون غذا چند هفته،بدون آب چند روز و بدون اکسیژن چند دقیقه میتوانید زنده بمانید،به عبارت دیگر بجز اکسیژن آب مهمترین عنصریست که در بدنمان داریم.

  بدن شما از70-55 درصد آب تشکیل شده و تقریباً 90-80 درصد خون را آب تشکیل می دهد.آب تقریباً در تمام روندهای حیاتی بدن دخیل است.کمبود آب میتواند به تغییرات ذهنی و فیزیکی منجر شود.آب نقش های زیر را ایفا میکند:

  با شستن سمومی که در طی زندگی عادی تولید میشود،بدن را پاک میکند.

  زندگی مفاصل را تأمین میکند.

  پوست را از خشکی محافظت می نماید.

  هیدراسیون احشاء داخلی را حفظ میکند.

  دمای بدن را کنترل مینماید.

  وقتی بدن گرم میشود،آب به شکل عرق از پوست دفع میگردد.این مساله خوب است چرا که عرق از پوست شما تبخیر میشود و بدن شما سرد میشود.در واقع یک Air-Conditioner در بدن شما وجود دارد ولی برای اینکه این سیستم به کار خود ادامه دهد،نیاز به جبران آب از دست رفته بدن دارید.اگر به اندازه کافی و در حد جبران عرق از دست رفته آب ننوشید،خون غلیظ شده و جریان خون کند میشود این امر باعث میگردد که فشار بروی قلب وارد شود.در صورتی که کمبود مایع زیاد باشد،بدن شما به اندازه کافی آب برای تولید عرق ندارد.در این نقطه درجه حرارت بدن میتواند تا حد خطرناکی بالا برود.

  وجود اینکه یک فرد بزرگسال با چثه متوسط در روز حدود2 لیتر آب از دست میدهد،یک ورزشکار ممکن است در ظرف یک ساعت ورزش شدید قریب به 3 لیتر آب از دست بدهد.در صورتی که این مایعات از دست رفته جایگزین نشوند،ممکن است دهیدراسیون عارض گردد.

  کم آبی یا دهیدراسیون یک اثر منفی و شدید روی کارایی ورزشی دارد.در واقع حتی هیدراسیون خفیف تا حد یک درصد کاهش وزن بدن می تواند با ایجاد سرگیجه،سردرد و زمان عکس العمل کندتر باشد و میتواند بر خطر گرمازدگی بیافزاید.

  در صورت عدم درمان،دهیدراسیون بدتر میشود و میتواند کشنده باشد.مراقب علایم زودرس هشداردهنده در خودتان و هم تیمی ها باشیدتا از دهیدراسیون اجتناب شود.در صورتی که هر یک از این علائم را مشاهده کردید،به مربی خود اطلاع دهید یا مراقبت طبی فوری طلب کنید.

  تشنگي

  سوال اینست که آیا احساس تشنگی همیشه با آغار کم آبی همراه است؟پاسخ اینست،نه همیشه.در بسیاری موارد ورزش واقعاً واکنش تشنگی را مختل میکند.به هنگام ورزش شما مقدار زیادی آب را قبل از احساس تشنگی از دست می دهید و قبل از اینکه بطور کامل کم آبی شما جبران شود احساس تشنگی از بین میرود.بنابراین برای تأمین نیازتان به آب نمی توانید به حس تشنگی اکتفا کنید.به عنوان یک ورزشکار،لازم است که بطور آگاهانه بیش از آنچه که دوست دارید آب بنوشید،مصرف کنید،بویژه زمانی که در گرما ورزش میکنید.

  ميزان مصرف مايعات در ورزشكاران

  بنا به همه دلایل فوق،ورزشکاران لازم است که آب یا سایر نوشابه ها را قبل،در طی و بعد از ورزش مصرف کنند.

  قبل از ورزش:یک یا دو لیوان مایعات را دو ساعت قبل از مسابقه یا تمرین بیاشامید تا اطمینان حاصل کنید که بخوبی هیدراته شده اید.پانزده دقیقه قبل از شروع ورزش یک لیوان دیگر نیز بنوشید.

  در طی ورزش:در طی ورزش برای جایگزینی مایعات از دست رفته و اجتناب از گرمای بیش از حد هر20- 15 دقیقه ،180-120 سی سی مایعات بنوشید،مایعات سرد بهتر است چرا که به سرعت جذب می شوند و حرارت مرکزی بدن را سریعتر پایین می آورند.

  پس از ورزش:این نکته که پس از انجام ورزش به مصرف مایعات ادامه دهید حائز اهمیت است که جبران کم آبی بدن زمان میکیرد.برای اطمینان از اینکه به اندازه کافی آشامیده اید،خودتان را قبل و بعد ورزش توزین کنید.به ازای هر 5/0 کیلوگرم کاهش وزن حداقل 500 سی سی آب مصرف نمایید.این اشتباه را نکنید که وزن کاهش یافته در ورزش مربوط به چربی است،چرا که چربی بتدریج از دست میرود و در مقیاس چند روز،مشخص نخواهد شد.تقریباً تمام کاهش وزن طی ورزش از منشاً آب می باشد.

  علائم و خطرات كم آبي در ورزشكاران

  دهیدراسیون می تواند نسبتاً سریع عارض شود.ملی همچنین ممکن است ظرف چندین روز ورزش بدون نوشیدن مایعات کافی پدید آید.ورزشکارانی که هر روز یا دوبار در روز و بویژه در آب و هوای گرم و مرطوب بشدت ورزش میکنند ممکن است بازای ها 5/0 کیلوگرم وزنی که از دست می دهند آب نیاز داشته باشند تا تعادل آب آنها مجدداً اعاده شود.به طور معمول نباید در روز وزن شما کاهش یابد،حتی 2درصد کاهش وزن می تواند به کاهش کارآیی منجر شود و معرف دهیدراسیون خفیف باشد.

  علاوه بر آب،برخی از ورزشکاران نیاز به جایگزینی الکترولیتهای سدیم و پتاسیم که در عرق از دست می روند،دارند.این امر بویژه در ورزشی که بیش از یک ساعت به طول انجامد صدق میکند.بسیاری از نوشابه های ورزشی حاوی غلظتهایی از الکترولیتها و کربوهیدراتها هستند که جذب آب را تشریع می نمایند.به علاوه الکترولیتهای موجود در نوشابه های ورزشی تشنگی را تحریک میکند،که باعث تحریک فرد به نوشیدن و جبران کم آبی میشود. نوشابه های ورزشی در ورزشکاران استقامتی و نیز افرادی که تا حد توان به طور روزانه تمرین می کنند،یا در چند مسابقه در یک روز شرکت میکنند یا دو جلسه تمرین در روز دارند بیشترین فایده را دارند.

  در صورتی که ذائقه و بیزاری مانع نوشیدن مایعات مورد نیاز شماست،نوشابه را بر طریق سلیقه خود برگزینید.(انواع آبمیوه، آب ساده، آب معدنی،نوشابه های ورزشی،لیموناد)شما همچنین میتوانید از غذاهایی که آب زیادی دارند(مثل هندوانه،گوجه فرنگی،کاهو،سوپ)بیشتر استفاده کنید.با این حال آگاه باشید که نوشیدنیهای حاوی کافئین،نظیر قهوه و چای اثر متضادی دارند.کافئین نیاز بدن به ادرار کردن را افزایش میدهد و بنابراین باید در زمان اعاده مایعات از دست رفته،از مصرف آنها اجتناب نمود.به همین ترتیب مشروبات الکلی دارای اثر کاهنده آب بدن هستند.

  چرا ورزشکاران همیشه در صدد کاهش وزن خود هستند؟

  با تأکید امروزی بر لاغر شدن تا حد امکان،بسیاری از ورزشکاران به طور مستمر برای کاهش وزن تلاش میکنند با این حال کاهش وزن همیشه عاملی برای بهبود کارآیی ورزشی نیست.در واقع بسیاری از متخصصین تغذیه ورزشی معتقدند که به وزن بدن بیش از تأثیر واقعی آن بر کارآیی ورزشکاران اهمیت داده شده است.ورزشکاران معمولاً در پی کاهش وزن بدن به یکی از سه دلیل زیر هستند:

  حضور در ورزشهای زیبا(مثل ژیمناستیک،شیرجه،اسکیت)

  افزایش سرعت(مثلاً در دو،دوچرخه سواری)

  رسیدن به یک رده وزنی خاص(مثل کشتی،بدنسازی)

  آیا همیشه با کاهش وزن می توان بر کارآیی ورزشی افزود؟

  گاهی اوقات ورزشکاران از اهداف رقابت ورزشی غافل می شوند و سعی میکنند به وزنی برسد که برای سلامت و کارآیی آنها مضر است.قبل از بحث پیرامون چگونگی کاهش بی خطر وزن،این امر حائز اهمیت است که رسیدن به وزن پایین تر همیشه بهترین راه برای بهبود کارآیی نیست.

  برخی ورزشکاران این تعبیر را دارند که حداقل وزن،مطلوبترین وزن بدن است.ولی وزن بدن مطلوب در واقع وزنی است که هم سلامت و کارآیی خوب را باعث میگردد و هم بدست آوردن و حفظ آن عقلانی است.به عبارت دیگر،شما باید به وزن مطلوب خود و نه حداقل وزن برسید.

  در صورتی که شما هرگز قادر به رسیدن به وزن مورد هدف نیستید،پس هدف شما احتمالاً واقعگرایانه نبوده است و باید در آن تجدید نظر شود.تقلا برای رسیدن به یک وزن هدف غیر واقعی میتواند باعث بروز مقادیر زیادی استرس هیجانی و فیزیکی شده و حواس شما را از برنامه تمرینی خودتان پرت کند و باعث شود که به خاطر عادات غذایی نامتعادل به کارآیی شما لطمه بخورد.

  حداقل میزان چربی بدن در ورزشکاران مرد و زن تا چه اندازه میباشد؟

  اینچنین توصیه میشود که در ورزشکاران مرد نباید درصد چربی بدن زیر 7- 5 درصد و در ورزشکاران زن زیر14 درصد وزن بدن برسد.

  پیش از تصمیم به انجام یک برنامه کاهش وزن کمی زمان صرف کنید که چرا میخواهید وزن خود را کاهش دهید و از راهنمایی یک متخصص کار آزموده بهره مند شوید.

  میزان مطلوب کاهش وزن در هر هفته چه میزان است؟

  يک فرمول ساده برای کاهش وزن وجود دارد،شما لازم است که کالری بیشتری از کالری مصرفی خود بسوزانید.اگر یک برنامه ورزشی منظم دارید،باید قادر باشید از طریق کاهش ملایم در دریافت کالری خود 1-5/0 کیلوگرم را در هفته کاهش دهید(این میزان کاهش نباید از500 کالری در روز تجاوز نماید).

  بهترین زمان کاهش وزن توسط ورزشکاران چه زمانی است؟

  اما این مطلب را مد نظر داشته باشید که حتی کاهش جزیی در کالری دریافتی در طی دوره های تمرین سنگینی بدن شما را از مواد مغذی که برای ساخت عضله و کارآیی مطلوب شما لازم است،محروم میسازد.به همین جهت توصیه می شود که ورزشکاران وزن خود را در زمان تعطیلی مسابقات کاهش دهند تا از اثرات مضر محدودیت غذایی در طی فصل رقابت اجتناب گردد.

  نقش آهن در بدن و ميزان مورد نياز آن در ورزشكاران زن و مرد چقدر است ؟

  آهن چند نقش مهم در بدن شما ایفا میکند.سلولهای قرمز خون را میسازد،که حمل اکسیژن در تمام بدن را به عهده دارد،در تبدیل غذا به انرژی کمک میکند و به مبارزه با عفونتها کمک مینماید.نقش آهن در حمل اکسیژن بویژه در طی ورزش حائز اهمیت است.بدون آهن،بدن شما قادر به ساخت گلبولهای قرمز سالم و رساندن اکسیژن کافی به عضلات،مغز و سایر احشاء نمی باشد.افت محسوس در ذخایر آهن،آنمی کمبود آهن نامیده میشود. در کل زنان نسبت به مردان نیاز به آهن بیشتری دارند تا آهن از دست رفته در طی قاعدگی را جبران نمایند ولی ورزشکاران احتمالاً نیاز به آهن خیلی بیشتری نسبت به غیرورزشکاران ندارند.هرچند ابهاماتی در این مورد در تحقیقات پزشکی وجود دارد.آهن کافی را میتوان از رژیم غذایی بدست آورد. البته این امر مستلزم عادات خوب تغذیه ای است.

  بزرگترین مشکل در رابطه با آهن آن است که خیلی فراوان نیست.هر 1000 کالری بطور متوسط حاوی 6 میلی گرم آهن است و زنان نیاز به 15 میلی گرم در روز دارند(مردان به 10 میلی گرم در روز نیاز دارند).در زنانی که رژیم کم کالری دارند در اغلب موارد نیاز به آهن تأمین نمیشود(از آنجا که مردان دریافت کالری بیشتر و نیاز کمتری دارند،برای آنها کمبود آهن کمتر اتفاق می افتد) تأکید بر مصرف رژیم پرکربوهیدرات و کم چربی توسط ورزشکاران در دریافت آهن پایین نقش دارد.گوشت قرم که معمولاً در ورزشکاران از مصرف آن اجتناب میشود،یکی از غنی ترین منابع آهن است.غذاهای غیرگوشتی پر کربوهیدرات محتوی آهن کمتری هستند بسیاری از ورزشکاران دانش آموز و دانشجو درصد بالایی از کالری خود را از غذاهای کم محتوا تأمین میکنند که خود بر شدت مشکل می افزاید.

  علاوه بر دسترسی محدود به آهن جذب آن نیز کم است و بسته به منبع غذایی از 2 تا40درصد متغیر است.حول و حوش 35- 25 درصد آهن موجود در گوشت جذب می شود،حال آنکه تنها 20-2 درصد آهن موجود در منابع گیاهی جذب میگردد.

  همانگونه که ملاحظه می کنید پاسخ به این سوال که آیا ورزشکاران زن نیاز به آهن بیشتری دارند واضح و قطعی نیست.با این وجود از آنجا که آهن یک ماده مغذی مهم برای کارآیی است،در یک ورزشکار زن در صورتی که از رژیم گیاهی استفاده میکند یا سعی در کاهش وزن دارد،احتمالاً عاقلانه این است که از یک مکمل آهن برای رفع نقص رژیم غذایی خود بهره مند شوند.

  نقش كلسيم  در بدن و ميزان مورد نياز آن در ورزشكاران زن و مرد چقدر است ؟

  کلسیم به استخوانهای شما کمک میکند تا برای ایستادگی در مقابل استرس وزن توانایی کافی داشته باشند.در افراد سالم،در استخوانها در پاسخ به ورزش کلسیم بیشتری ذخیره میگردد و در نواحی استرس تراکم بیشتری می یابد.ورزشکاران ممکن است دچار شکستگیهای تلشی(ترک های کوچک در استخوان که اکثر اوقات در قسمت پایین ساق پاها رخ میدهند.)در اثر استرس مضاعف و یا ضعف استخوانها شوند.دریافت کلسیم ناکافی میتواند استخوانها را ضعیف سازد و باعث شود که حساسیت بیشتری به شکستگیهای تلشی پیدا کنند.در زنان ورزشکار وقتی که یک دختر به سن بلوغ میرسد و قاعدگی وی آغاز میشود،تولید استرژن در بدن او نیز نقشی در تراکم استخوانی او ایفا می کند.استروژن تولید شده به عنوان بخشی از سیکل قاعدگی ماهیانه باعث افزایش برداشت کلسیم خوراکی توسط استخوانها میشود و بدن ترتیب اثر مثبتی بر روی قدرت استخوان داشته باشد.

  گاهی در زنان ورزشکار که چربی بدنی پایینی داشته و تمرینات شدیدی را انجام میدهند،قاعدگی قطع می شود یا اینکه دوره های قاعدگی بسیار بی نظم است.به این وضعیت آمنوره گفته می شود و میتواند آثار قابل ملاحظه ای بر روی تراکم استخوانی زنان برجا بگذارد.از آنجا که توقف سیکل قاعدگی همچنین به معنای کاهش تولید استروژن در بدن است،این امر می تواند باعث رسوب کلسیم کمتری در استخوانها شود.

  کمبود کلسیم دارای دو اثر کوتاه مدت و دراز مدت است،اولین مشکل اینست که تراکم استخوانی پایین میتواند به شکستگی های تلشی منجر شود.آثار دراز مدت شامل پیدایش پوکی استخوان یا استئوپوروز(استخوانهای ترد و شکننده)در سالهای بعدی عمر هستند.

  نیاز به کلسیم در مردان و زنان،ورزشکاران و غیرورزشکاران مشابه و به اندازه1200 میلی گرم در روز است.در صورتی که ورزشکاران کالری مورد نیاز خود را دریافت کنند،براحتی میتوانند نیاز خود را به کلسیم تأمین کنند.شیر بسیار بهتر از مکملهای کلسیم است،چرا که علاوه بر کلسیم،پروتئین،کربوهیدراتها،منیزیم،فسفر،بور و ریبوفلاوین را تأمین میکند.

  در بعضی وضعیتها لازم است که ورزشکاران جایگزینی برای شیر پیدا کنند.زمانی که ورزشکاران عدم تحکل لاکتوز داشته باشند،جایگزینی آنزیمی توصیه می شود و در صورتی که موثر نبودند،غذاهای پر کلسیم نظیر اسفناج،کلم و گل کلم توصیه میگردند.در مجموع تأکید بیشتر بر روی مواد غذایی است و مکمل ها به عنوان آخرین حربه استفاده میشوند.

  غذاهای قبل از مسابقه چه تأثیری بر کارآیی ورزشکار دارد؟

  هیچ ماده غذایی وجود ندارد که بتوان در روز یا ساعات قبل از مسابقه مصرف نمود و بدین ترتیب عادت غذایی غلط در زمان تمرین را جبران کرد.همانگونه که رسیدن به بالاترین میزان آمادگی جسمانی ماهها زمان میبرد،رسیدن بدن به وضعیت مطلوب تغذیه ای نیز ماهها طول میکشد.تغذیه مناسب در طول زمان تمرین به شما کمک خواهد کرد که سخت تر تمرین کنید.حجم عضلات را افزایش دهید و ذخایر انرژی مورد نیاز برای بهترین کارآیی در رقابت را اندوخته نمایید.به غذای قبل از مسابقه به عنوان آخرین مرحله از رژیم غذایی زمان تمرین نگاه کنید و به یک حب جادویی که کارآیی شما را از متوسط به عالی افزایش میدهد.

  آیا تغذیه قبل از مسابقات برای همه ورزشکاران یکسان است؟

  اگر چه ممکن است خواهان این باشید که دقیقاً بدانید چه زمان،چه چیز و چه مقدار بخورید،ولی هیچ توصیه اختصاصی برای جمیع ورزشکاران وجود ندارد.هیچ رویه یکسانی نیست که برای همه افراد مناسب باشد.شما لازم است که خودتان پیدا کنید چه غذایی برای شما مطلوبتر است.به عنوان مثال برخی از دونده ها میتوانند ظرف یک ساعت قبل از یک مسابقه بزرگ غذا بخورند.حال آنکه سایریندر صورتی که نزدیک به فعالیت شدید غذا بخورند مبتلا به کرامپهای معده می شوند.برخی از ورزشکاران دوست دارند غذای کم حجمی بخورند تا معده و اعصاب خود را آرام کنند.تعدادی دیگر احساس ضعف و بدحالی در آنها می شود.تجربیاتی را در طی ماهها تمرین خود بدست آورید تا به بهترین برنامه و نوع غذا برای خود پی ببرید.البته این امر نیاز به آزمون و خطا دارد.بنابراین اجازه ندهید تا آخرین روزهای قبل از یک مسابقه بزرگ این تجربیات وقت شما را بگیرد.

  مصرف غذای پیش از مسابقه چه زمانی صورت میگیرد؟

  زمان مصرف غذای بیش از مسابقه به حجم آن و زمانی از روز که مسابقه برگزار میشود،بستگی دارد.پروتئین و چربی کندتر جذب میشوند.بنابراین غذاهای محتوی پروتئین و چربی باید زودتر از غذاهای پر کربوهیدرات مصرف گردند.هضم غذاهای پر حجم زمان زیادی طول می کشد،حال آنکه غذاهای کم حجم و مایع سریعتر هضم می شوند.

  غذای قبل از مسابقه ترجیحاً باید محتوی چه موادی باشد؟

  برای آنکه بهترین کارآیی را داشته باشید همچنین لازم است که بخوبی مایعات دریافت کنید.تمام وعده های غذایی قبل از مسابقه باید محتوی میزان زیادی نوشیدنی(آبمیوه،آب و نوشابه ورزشی)باشند.

  بهترین برنامه غذایی مناسب  براي ورزشهاي صبح و عصربرای هر ورزشکار چيست؟

  مسابقاتی که صبح برگزار میشوند:به هنگام آماده شدن برای یک مسابقه در صبح،شب قبل از مسابقه غذای کاملی را که سرشار از کربوهیدراتهاست مصرف نمایید.با خوردن یک میان وعده پر کربوهیدرات به هنگام خواب غذای شب را تکمیل نمایید.صبحها به قدری زود بیدار شوید تا بتوانید یک صبحانه یا میان وعده سبک مصرف کنید.بسته به زمانی که قبل از مسابقه فرصت دارید،می توانید مقداری پروتئین و چربی در غذای خود بگنجانید.به عنوان مثال دونده ای برای مسابقه 10 صبح آماده میشود می تواند یک کاسه محتوی غلات،یک لیوان آبمیوه و موز(که حدوداً 400-300 کالری را تأمین میکند)را در ساعت 30/7 یا 8 صبح بخورد.

  مسابقاتی که بعد از ظهر برگزار میشوند:یک صبحانه مفصل بخورید(به عنوان مثال کلوچه،میوه،شیر یا ماست که حدوداً700 کالری دارد.)بسته به زمان مسابقه ناهار ممکن است عبارت از یک میان وعده سبک حاوی 300 کالری(به عنوان مثال یک قطعه نان و یک تکه میوه و یا یک غذای با حجم متوسط شامل پروتئین و چربی و به میزان700-500 کالری باشد(مثال یک ساندویچ،میوه و چوب شور)

  مسابقاتی که عصر برگزار میشوند:قبل از مسابقه عصر،یک صبحانه و ناهار مفصل سپس یک میان وعده پر کربوهیدرات سبک دو ساعت قبل از رقابت مصرف کنید.خوردن شام را به پایان مسابقه موکول نمایید

  + نوشته شده در  جمعه هفتم مهر 1385ساعت 11:16 بعد از ظهر  توسط مهدی  |